تازه های خبری :
کد خبر: ۵۸۱۳۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۸
اهواز – مدیرعامل توانیر گفت: از سال ۱۳۹۲ تاکنون با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تلفات برق در استان خوزستان بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش آرانیوز:محمدحسن متولی زاده پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح‌های وزارت نیرو که به‌صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، اظهار کرد: برق در خوزستان نقش بسیار حیاتی‌تری را در زندگی مردم ایفا می‌کند و به همین دلیل صنعت برق توجه ویژه‌ای به این استان دارد.

وی افزود: از سال ۱۳۹۲ تاکنون علاوه بر بهره‌برداری از چندین نیروگاه بزرگ با ظرفیت بیش از یک هزار و ۸۰۰ مگاوات بالغ‌بر ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در شبکه‌های انتقال و توزیع خوزستان هزینه شد.

متولی زاده خطاب به رئیس‌جمهور گفت: امروز هم با دستور رئیس‌جمهور، ۹ پروژه بزرگ در هفت شهرستان استان خوزستان شامل پست‌ها و خطوط انتقال و فوق توزیع، نیروگاه‌های تولید پراکنده حرارتی، خورشیدی و برق آبی کوچک با مجموعه یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد از سرمایه‌گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی صورت گرفته است، بیان کرد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون بیش از ۴۳۰ هزار مشترک جدید در خوزستان برق‌دار شده و بیش از ۲۵ درصد افزایش تعداد مشترکان در این استان داشتیم اما خوشبختانه با همکاری و مشارکت مردم در چند سال اخیر بار مصرف در تابستان به‌خوبی مدیریت شده و نقش مؤثری در کنترل بار پیک کشور داشته است.

متولی زاده یادآور شد: از سال ۱۳۹۲ تاکنون با سرمایه‌گذاری‌های انجام شده تلفات برق در استان خوزستان بیش از ۵۰ درصد کاهش‌یافته که سهم بسیار مؤثری در کاهش تلفات برق در شبکه کشور داشته است؛ همچنین با اقدامات انجام شده برای مقاوم‌سازی شبکه در مقابل ریزگردها خوشبختانه پایداری و کیفیت برق به میزان بسیار قابل‌ملاحظه‌ای افزایش یافت.

وی عنوان کرد: در حال حاضر خدمات غیرحضوری در خوزستان کامل شده و مردم این استان برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه حضوری به ادارات برق ندارند.

متولی زاده در پاسخ به سوال رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه یکی از مشکلاتی که در برق خوزستان در سال‌های قبل داشتیم زمانی بود که با بارندگی کم و بعد هم گردوغبار مشکل قطعی برق ایجاد می‌کرد آیا برطرف شده است؟ گفت: خوشبختانه اقدامات بسیار مؤثری در این زمینه انجام شده که اولین مورد توسعه ناوگان مقره شویی یا شستشوی تجهیزات هست، زمان حادثه دو دستگاه داشتیم که در حال حاضر به ۴۷ دستگاه افزایش پیداکرده و بزرگ‌ترین ناوگان شستشوی تجهیزات برقی در استان خوزستان مستقر است.

مدیرعامل توانیر اضافه کرد: حجم عایق‌بندی و تجهیزات شبکه برق بیش از ۷۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و همچنین در زمینه احداث شبکه‌های عایق گازی که در مقابل ریزگردها مقاوم هستند، پروژه‌های بسیاری داشتیم.

متولی زاده گفت: بیش از هفت هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه‌های هوایی به کابل‌های خود نگهدار تبدیل و همه اقدامات به کاهش بیش از ۸۰ درصدی خاموشی‌ها در استان خوزستان منجر شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

استانها های ایلام و بوشهر کنگان از بهره‌برداری بزرگترین پروژه های وزارت نفت یک گام بلند برای اشتغال زایی/افتتاح پروژه ها با دستور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی وگزارش وزیر نفت/امروز تهران پاستور ۱۱ اسفند/ تا ساعاتی دیگر افتتاح بزرگترین پروژه های وزارت طرح توسعه میدان نفتی آذر با ظرفیت تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام به عنوان پیچیده ترین میدان نفتی کشور و تامین منافع ملی ایجاد فرصت اشتغال ۸۰۰ نفر برای نیروهای بومی و رونق اقتصادی و توسعه زیر ساخت ها در منطقه ایلام از شاخص برجسته اجرای طرح توسعه میدان مشترک آذر به شمار می آید میدان نفتی آذر در بلوک اکتشافی اناران در استان ایلام در جنوب غربی ایران و۲۵ کیلومتری شهرستان مهران در مرز ایران و عراق واقع شده است/افتتاح پروژه دوم طرح شرکت پتروپالایش کنگان در استان بوشهر و۳۲۲ فرصت شغلی ایجاد می کند و یکی بزرگترین واحد تامین خوراک پتروشیمی و سالانه یک میلیارد دلار برای کشور درآمد زایی خواهد داشت/سرمایه گذاری بخش دولتی با در یک میلیارد و چهارصد و چهل و یک در استان ایلام می باشد