تازه های خبری :
کد خبر: ۵۷۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
یزد ـ معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد از رشد خوب بودجه استان یزد در لایحه بودجه ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش آرانیوز:محمدرضا نبی با اشاره به وضعیت اعتباری استان یزد را در لایحه بودجه ۱۴۰۰، اظهار داشت: ارقام بودجه‌ای استان نسبت به سال قبل رشد خوبی داشته که با توجه به تصویب آن در هشتمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به عنوان پیوست استانی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ کشور لحاظ خواهد شد.

وی عنوان کرد: در بودجه سال آینده اعتبارات هزینه‌ای استان ۴۹۱ میلیارد تومان پیش بینی شده است که نسبت به سال جاری حدود ۶۵ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی اظهار داشت: اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی (عمرانی) ۱۵۰ میلیارد تومان است و در بخش اعتبارات سایر نیز نسبت به سال‌های اخیر عدد نسبتاً مناسبی پیش‌بینی شده و اعتبارات ۲۷ دهم درصد مالیات بر ارزش افزوده برای پروژه‌های ورزش دانش آموزی و همگانی نیز حدود ۴۰ درصد رشد را نسبت به سال جاری شاهد هستیم.

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی بیان کرد: اعتبارات سه درصد حاصل از فروش نفت و گاز در بودجه ۱۴۰۰ به میزان ۱۱۶ میلیارد تومان پیش بینی شده که نسبت به سال جاری افزایش چهار برابری را نشان می‌دهد.

نبی همچنین عنوان کرد: در بودجه هزینه‌ای استان در سال ۱۴۰۰ پیش بینی تأمین کسری ناشی از رشد ۵۰ درصد افزایش فوق العاده بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری دیده شده و مشکلی برای دستگاه‌ها از این بابت وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آتی افزایش ضریب حقوق کارکنان دولت به میزان ۲۵ درصد پیش بینی شده است، ادامه داد: در سال آینده ۱۴۸ نفر در دستگاه‌های اجرایی استان جذب خواهند شد که در همین رابطه تأمین مالی لازم صورت گرفته است.

نبی رویکردهای کلان بودجه سال ۱۴۰۰ را حمایت و تقویت از ساخت داخل به منظور گسترش صادرات غیر نفتی، مقابله با شیوع ویروس کرونا و کاهش آثارمنفی اقتصادی آن، تسریع در تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای با رویکرد پیشرفت متوازن و فراگیر، اصلاح ساختار بودجه دولت با رویکرد رفع موانع تولید و تسهیل فضای کسب و کار، توجه به معیشت مردم با اولویت تأمین کالاهای اساسی و توسعه الگوی مشارکت عمومی – خصوصی برشمرد.

گفتنی است؛ بخشنامه بودجه کشور از سوی رئیس جمهور در سوم مهرماه ۹۹ ابلاغ شده و در آذرماه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

رفع بزرگترین گرهای ترافیک تهران و استان البرز (کرج) آزادراه غدیر کنار گذر جنوبی تهران افتتاح شد/اقتدار وگام بلند و وبیادمانی زیر بناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا در مدت ۴ سال برای مردم ایران/امروز ۷ اسفند همزمان با میلاد حضرت علی علیه السلام آزاد راه ۱۵۸ کیلومتری غدیر زیر بار ترافیک می رود/خبرنگار اختصاصی گروه استانها تهران و البرز برای پوشش خبری مستقر شدند/لحظاتی پیش با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی،مجمع نمایندگان تهران و البرز ،استانداران تهران و البرز،خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور. سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و دیگر دست اندرکاران پروژه آزادراه غدیر که ۱۸۵‌کیلومتر طول دارد آزادراه قم _گرمسار _قم_تهران،ساوه_تهران و تهران _قزوین راهم متصل می کند ودر مسیر راه ابریشم قرارگرفته و نقطه اتصال آزاد راهی کشور از مرز بازرگان تا مرزهای افغانستان و ترکمنستان است/خادمی در گفتگویی اختصاصی گفت:این آزاد راه ۲۳ دستگاه پل اصلی ۶۷۵ متر دستگاه آبرو و زیر گذر و ۲ تونل به طول ۴۳۵ متر در زیر آزاد راه کرج قزوین ساخته شده است/سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آرانیوز‌گفت:این آزاد راه از آبیک در آزاد راه فعلی کرج _قزوین آغاز شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران پس از ۱۵۸ کیلومتر به چرمشهر در آزاد راه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح ودیگر مسیرهای آن را محاسبه کنیم طول این آزاد راه به ۲۲۰ کیلومتر می رسد