تازه های خبری :
کد خبر: ۵۷۹۱۱
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
همدان - رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودرآهنگ گفت: تردد ادوات سنگین از روی پل «کوریجان» کبودرآهنگ ممنوع است.

به گزارش آرانیوز:و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی همدان، مهدی غلامی عنوان کرد: مهمترین تهدید برای پل «کوریجان» کبودرآهنگ عبور ادوات سنگین به دلیل نبود راه دسترسی مناسب دیگر است در حالی که با قدمتی که این پل دارد محل مناسبی برای حمل نقل ادوات سنگین نیست.

غلامی گفت: این پل با پنج دهانه بزرگ و چهار دهانه کوچک با قوس‌های جناغی یکی از زیباترین و بزرگترین پل‌های تاریخی شهرستان کبودرآهنگ و استان همدان است که در مسیر رودخانه قره چای قرار گرفته است.

وی گفت: این پل از دوران صفویه محل ارتباط بین روستاها و شهرها بوده و هنوز هم بعضی از روستاها و کشاورزان اطراف به دلیل نبود پل جدید از این پل برای حمل و نقل و تردد استفاده می‌کنند.

غلامی یادآور شد: پل «کوریجان» ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ به شماره ۳۲۴۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و چندین مرتبه نیز توسط اداره میراث فرهنگی مرمت شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

رفع بزرگترین گرهای ترافیک تهران و استان البرز (کرج) آزادراه غدیر کنار گذر جنوبی تهران افتتاح شد/اقتدار وگام بلند و وبیادمانی زیر بناهای حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه خاتم الانبیا در مدت ۴ سال برای مردم ایران/امروز ۷ اسفند همزمان با میلاد حضرت علی علیه السلام آزاد راه ۱۵۸ کیلومتری غدیر زیر بار ترافیک می رود/خبرنگار اختصاصی گروه استانها تهران و البرز برای پوشش خبری مستقر شدند/لحظاتی پیش با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی،مجمع نمایندگان تهران و البرز ،استانداران تهران و البرز،خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت توسعه زیر بناهای حمل ونقل کشور. سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا و دیگر دست اندرکاران پروژه آزادراه غدیر که ۱۸۵‌کیلومتر طول دارد آزادراه قم _گرمسار _قم_تهران،ساوه_تهران و تهران _قزوین راهم متصل می کند ودر مسیر راه ابریشم قرارگرفته و نقطه اتصال آزاد راهی کشور از مرز بازرگان تا مرزهای افغانستان و ترکمنستان است/خادمی در گفتگویی اختصاصی گفت:این آزاد راه ۲۳ دستگاه پل اصلی ۶۷۵ متر دستگاه آبرو و زیر گذر و ۲ تونل به طول ۴۳۵ متر در زیر آزاد راه کرج قزوین ساخته شده است/سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا از در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آرانیوز‌گفت:این آزاد راه از آبیک در آزاد راه فعلی کرج _قزوین آغاز شده و با عبور از جنوب استان البرز و تهران پس از ۱۵۸ کیلومتر به چرمشهر در آزاد راه حرم تا حرم در جنوب شرقی تهران می رسد البته اگر تقاطع های غیر همسطح ودیگر مسیرهای آن را محاسبه کنیم طول این آزاد راه به ۲۲۰ کیلومتر می رسد