کد خبر: ۵۷۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
همدان - رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: بسیجی با خودباوری در حوزه‌های مختلف نقش آفرین بوده و قفل هر کاری با روحیه جهادی و عزم بسیجی باز شدنی است.

به گزارش آرانیوز:محمدرضا عدالتخواه ظهر سه شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیر کل زندان‌های استان همدان با گرامیداشت هفته بسیج، گفت: بسیاری از مشکلات در کشور به دست خود مردم با روحیه بسیجی حل شدنی است و اگر در هر کاری روحیه جهادی و عزم بسیجی حاکم باشد، قفل‌ها باز می‌شود.

وی با بیان اینکه بسیجی با خودباوری در حوزه‌های مختلف نقش آفرین است و باید برای همه ما الگو باشد، اظهار کرد: چه زیبا گفت امام خمینی (ره) که بسیج لشکر مخلص خداست، بنابراین از دل این لشکر با اخلاص و شجره طیبه شهدا و عرفایی همچون علی چیت سازیان که امروز سالروز شهادتش است، روییده‌اند.

رئیس کل دادگستری استان همدان افزود: رهبر انقلاب این جمله زیبا را از وصیت نامه شهید چیت سازیان را نقل کرده‌اند که گفت «کسی می‌تواند از زیر سیم خاردار دشمن عبور کند که از سیم خاردار نفسش عبور کرده باشد» و این گونه بسیج و بسیجیانی همچون چیت سازیان از افتخارات استان همدان محسوب می‌شوند.

عدالتخواه در ادامه به مشمول عفو شدن بیش از یک هزار و ۱۰۰ زندانی در ۱۴ ماه اخیر اشاره و عنوان کرد: این مهم تنها با تلاش‌های مجاهدانه و خاموش مجموعه دستگاه قضائی همدان به ویژه سازمان امور زندان‌ها و در راستای عمل به سیاست‌های کلی قوه قضائیه مبنی بر حبس زدایی محقق شده است.

وی با بیان اینکه آیت الله رئیسی، رئیس دستگاه قضا تأکید دارد کسی که اصلاح شده دیگر جایش در زندان نیست، عنوان کرد: از این رو طرح‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی بسیاری از جمله حبل المتین با رویکرد قرآن خوانی و معتذرین در سطح زندان اجرایی شده و در دست اجراست تا این آمار بی سابقه عفو زندانیان برای دستگاه قضائی همدان ثبت شود.

تلاش ستاد تألیف قلوب همدان منجر به رهایی ۲۰ محکوم به قصاص شد

رئیس کل دادگستری استان همدان همچنین با اشاره به اینکه با فعالیت چشم گیر ستاد تألیف قلوب استان در ۱۴ ماه گذشته، ۲۰ محکوم به قصاص رهایی یافتند، گفت: علاوه بر این بسیاری از پرونده‌های قضائی در این مدت به صلح و سازش ختم شد، تا جایی که در این حوزه، دستگاه قضائی همدان رتبه نخست کشوری را از آن خود کرده است.

عدالتخواه ادامه داد: مسئله حبس، یک ضرورتی اجتناب ناپذیر است، چرا که در هر جامعه‌ای افرادی هستند که امنیت اجتماعی و آرامش مردم را به خطر می‌اندازند، با این وجود باید زندان محلی برای اصلاح مجرمان با هدف بازگشت آنان به جامعه باشد.

وی با بیان اینکه باید تلاشمان بیشتر بر بازاجتماعی شدن زندانیان باشد، تأکید کرد: امروز زندان همدان تنها یک حصار برای نگهداری مجرمان نیست، بلکه یک کارگاه بزرگ حرفه آموزی و به معنای واقعی یک کلینیک درمانی برای اجتماعی سازی زندانیان است.

در این مراسم که ابوالفضل حجتی پور معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان زندان‌های کشور نیز حضور داشت، از زحمات دو ساله پژمان پروین تقدیر و رضا ذوالفعلی نژاد به عنوان مدیر کل جدید زندان‌های استان همدان معرفی شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها