تازه های خبری :
کد خبر: ۵۷۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۹
سوادکوه- فرمانده سپاه سوادکوه با اشاره به اجرای ۲۳۰ عنوان ویژه برنامه هفته بسیج در شهرستان گفت: از این تعداد ۵۰ برنامه شاخص است.

به گزارش آرانیوز:سرهنگ سیدموسی حسین‌نژاد ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران شهرستان سوادکوه به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج، این هفته را فرصت مغتنمی برای بازخوانی رشادت‌های بسیجیان برشمرد و با بیان اینکه شجره طیبه بسیج به دست توانمند امام راحل غرس شد، خاطرنشان کرد: امروز تفکر بسیجی در بلندای جهان خود را نشر داده و منشأ بیداری اسلامی و تحولات عظیم در منطقه شده است و جوانان منطقه به مدد این تفکر در برابر قدرت پوشالی استکبار می‌ایستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سوادکوه امکان عمل مقتدرانه یک کشور در دفاع از خود را در کنار مردم بودن عنوان کرد و گفت: امروز ما در کشمکش و منازعات فعلی جهان از اراده مستحکم بسیجیان برخورداریم و بسیجیان در هر عرصه‌ای وارد شدند، کار نیمه تمام نمانده و امروز، یکی از نقش‌های مهم بسیج بازدارندگی است.

وی با اشاره به شعار امسال بسیج مبنی بر "بسیج پیشرو، در خدمت و امیدآفرینی"، یکی از فلسفه‌های وجودی بسیج در طی ۴۱ سال را خدمت‌رسانی برشمرد و با بیان اینکه مأموریت ذاتی بسیج و سپاه حفظ دستاوردهای انقلاب در همه عرصه‌های علمی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی و فرهنگی است، افزود: برنامه‌های محوری بسیج در این ایام نیز مبتنی بر همین امور است.

حسین‌نژاد، با اشاره به برگزاری ۲۳۰ عنوان برنامه در سطح رده‌های مقاومت با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی، ۵۰ برنامه از این تعداد را شاخص برشمرد و از جمله آنها به رزمایش همیاران سلامت، افتتاح پایگاه علمی و تجلیل از نخبگان، کلنگ‌زنی خانه محروم و افتتاح ۲ خانه مددجو، برگزاری یادواره ۱۶۵ شهید در فضای مجازی، تجلیل از مدافعان سلامت، گشت رضویون، کمک مومنانه، برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، افتتاح گلزار شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی مجازی، یادواره شهدای دانش آموز، اردوی فرهنگی، پخش زنده سخنان رهبری در سالن ۹ دی شهرستان، اردوی جهادی با حضور همکاران سپاهی و مدیران اجرایی برای لمس مشکلات و رنج مردم از نزدیک اشاره کرد.

وی یکی از برنامه‌های این ایام را تجلیل از مدافعان کرامت عنوان کرد و گفت: تجلیل از افرادی که به نوعی در کاهش بیماری کرونا مؤثر بودند اما مغفول ماندند؛ خیرینی که در کمک مومنانه حضور فعال داشتند و همچنین، ما تنها شهرستانی هستیم که برای همه متوفیان کرونایی تجهیز، تغسیل و نماز آنها انجام شده است و در این برنامه سعی در تجلیل از این دو قشر داریم.

فرمانده سپاه شهرستان سوادکوه با بیان اینکه تا کنون ۹ نفر از همشهریان خود را بر اثر کرونا از دست داده‌ایم، خاطرنشان کرد: اما به دلیل مسائل بهداشتی خانواده‌های این متوفیان نتوانستند مراسمی در شأن آنها برگزار کنند و هدف ما این است تا در روز اول هفته بسیج، با ختم دسته‌جمعی قرآن توسط بسیجیان برای این افراد، آلامی برای خانواده‌های آنها و غفران الهی برای متوفیان شویم.

این مسئول با اشاره به کلنگ‌زنی یادمان شهدای گمنام در شهرستان سوادکوه، ابراز امیدواری کرد تا با ساخت این یادمان یک قطب فضای فرهنگی در شهرستان ایجاد شود و انجام آن را نیازمند یک عزم همگانی در مردم و تمام ارگان‌ها دانست و افزود: ساخت این یادمان در سه فاز اجرایی و فاز اول آن تا یک سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی با اشاره به بحث شناسایی خانواده‌های شهدا گمنام از طریق دی. ان. ای و پیشرفت و سرعت‌یابی این امر در طی مدت زمان اخیر، افزود: درنتیجه، دور از انتظار نیست که ما تا پایان سال، میزبان خانواده‌های این شهدای گمنام باشیم و با توجه به این مسئله، فضای فعلی زیبنده استقبال از خانواده‌های این شهدا نیست و ما سال گذشته با آتش به اختیار، جاده دسترسی به آن را افتتاح کردیم و باید همه توان خود را هم مردم و هم ادارات بسیج کنیم تا این یادمان تا سال آینده انجام شود.

حسین‌نژاد با بیان اینکه مرحله سوم کمک مومنانه بیشتر در حوزه اشتغال‌زایی است، تعداد صندوق‌های قرض‌الحسنه در مجموعه سپاه شهرستان را ۳۸ صندوق با یک هزار ۶۲۳ عضو و ۱۱۸ گروه برشمرد و این صندوق‌ها را در حوزه اشتغال‌زایی مؤثر دانست و گفت: تاکنون از این صندوق ۲۴۴ فقره وام پرداخت شد که ۵۹ فقره به مبلغ یک میلیارد ۳۶۲ میلیون ریال وام اشتغال‌زایی و مابقی وام کمک معیشتی به مبلغ یک میلیارد و ۱۷۲ میلیون ریال بوده و مقرر است تا سال آینده ده صندوق دیگر به این میزان افزوده شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار