کد خبر: ۵۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۳
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس معتقد است که افشا کنندگان فساد بازوهای نظارتی مجلس و قوه قضائیه هستند که باید از آنها حمایت معنوی و مادی شود.

به گزارش آرانیوز، الهام آزاد عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی  با اشاره به تدوین طرح حمایت از افشاگران فساد از سوی نمایندگان، گفت: بررسی یک فوریت این طرح در جلسه روز یکشنبه مجلس به تصویب نمایندگان رسید در روزهای آینده این موضوع در دستور کار پارلمان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه باید قوانینی در راستای حمایت از این افراد در مجلس وضع شود تا این افراد با خیال آسوده فسادی را که مشاهده می‌کنند، گزارش کنند، ادامه داد: افشا کنندگان فساد بازوهای نظارتی مجلس و قوه قضائیه هستند که باید از آنها حمایت‌های، حقوقی، معنوی و مادی انجام شود.

نماینده نائین در مجلس با تاکید براینکه حمایت از افشا کنندگان فساد اولین گام و یکی از اهرم‌های لازم  برای مقابله با  پدیده فساد در کشور است، اظهار داشت: علاوه بر حمایت معنوی از افشاکنندگان مفاسد اقتصادی باید پشتیبانی مالی نیز از سوت زنندگان صورت گیرد تا افراد ما‌به‌ازای مالی در مقابل ریسک افشای فساد داشته باشند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس با بیان اینکه طرح مجلس برای حمایت از افشا کنندگان فساد در راستای کمک به قوه قضائیه برای  برخورد با مفسدان ومتخلفان است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت مبارزه با فساد که سال‌ها است کشور را با مشکلات بسیاری مواجه کرده و شاهد تشکیل پرونده‌های قطوری در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستگاه قضا هستیم، شناسایی زودهنگام مفاسد با کمک افرادی که آن را مشاهده و گزارش خواهند کرد، قطعاً قدمی بزرگ در مسیر مبازره با مفاسد اقتصادی خواهد بود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها