تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۴۳۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
عضو فراکسیون ورزش مجلس گفت: مهلتی یک ماهه داده شد که وزارت ورزش هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف کند و یک مدیر ورزشی و اقتصادی برای باشگاه‌ها انتخاب شود.

به گزارش آرانیوز، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی عضو فراکسون ورزش در گفت‌و‌گو با برنامه «در انتهای الوند» گفت: دو روز قبل جلسه‌ای با پیشکسوتان و کانون‌های هواداری استقلال و پرسپولیس داشتیم. در حال حاضر چیزی که به طور عاجل مطرح هست تامین منابع مالی برای برانکو به صورت ویژه است. با توجه به اینکه متاسفانه ماه‌های زیادی مدیران باشگاه‌ها قول‌هایی داده‌اند که به آنها عمل نشده و سرنوشت باشگاه‌ها به دقایق آخر رسیده است. بر اساس گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس ظرف سال‌های گذشته جمع پرداخت‌های ارزی، بازیکن و مربی خارجی برای باشگاه پرسپولیس 13.5 میلیون یورو و برای باشگاه استقلال 8.5 میلیون یورو بوده است.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان علی رغم اینکه ادعا می‌کنند بسیار مدیریت عالی داشته‌اند اما در عمل می‌بینیم که نسبت به هر دو باشگاه شرایط بدی را به وجود آورده‌اند. بر اساس مطالبه کانون‌های هواداری و بازیکنان پیشکسوت این موضوع را با هدف داشتن تیم‌های قوی‌تر و فراهم کردن شرایط لازم برای آنها، در دستور کار مجلس قرار می‌دهیم. باشگاه استقلال در یک سال اخیر 3 سرمربی  و در دو سال گذشته بیش از 13 عضو هیئت مدیره عوض کرده است. در پرسپولیس هم شاهد همین موضوع هستیم. عدم ثبات مخصوصاً در پشتیبانی‌های مالی که نشان دهنده رفت و آمدهای گسترده در سطح مدیریتی باشگاه‌ها و عدم ثبات آنهاست، وجود دارد.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: در این جلسات مهلتی یک ماهه داده شد که وزارت ورزش هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف کند و یک مدیر ورزشی و در عین حال اقتصادی برای باشگاه‌ها انتخاب شود که ظرف یک سال آینده و تا پایان عمر این دولت شاهد رفت و آمد مکرر مدیران نباشیم. اگر پس از یک ماه اقدام عملیاتی صورت نپذیرد وارد اقدام بعدی نظارتی خواهیم شد که همان سوال از وزیر و یا استیضاح او خواهد بود.

برنامه در انتهای الوند به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر، کارگردانی مسعود مرعشی با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی از حدود ساعت 7:20 صبح از شنبه تا چهارشنبه روی آنتن شبکه دوسیما می‌رود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار

مجلس انقلابی با هیچکس تعارف نداردندارد/پاسخ بزرگان بهارستان به ربیعی سخنگویی دولت در یک نگاه/امیری آبادی نماینده قم و عضو هئیت رئیسه مجلس گفت:حدود ۲۲میلیون نفرحقوق بگیر نیستند و باید کالای اساسی به دستشان برسد چرا دولت مخالف می‌کند؟/حمید حاجی بابایی رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت:.دولت تعاملی در باره طرح تامین کالاهای اساسی با مجلس نداشت/محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه وبودجه و مجلس گفت:اظهارات ربیعی سخنگویی دولت با توافقات نمایندگان ودولت کاملا متفاوت است/سید احسان خاندوزی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:ربیعی بجای شرمساری از تعلل ۷ ساله دولت در رفع،فقر،مقابل پیشنهاد مجلس ایستاد و دولت نشان داد که اساسا اراده ای برای کمک به اقشار ضعیف ندارند/جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه وبودجه و مجلس گفت:مجلس از ابتدای تدوین طرح به دنبال مباحث سیاسی نبود و دولت هیچ کدام‌از پیشنهادات مجلس را نپذیرفت/محمد مهدی مفتح سخنگویی کمیسیون برنامه وبودجه و مجلس ‌گفت:تامین از مالی طرح تامین کالاهای اساسی با فروش اموال دولت/بهروز محبی نجم آبادی عضو کمیسیون برنامه وبودجه و مجلس گفت:.بزرگترین ضعف دولت ،باور نداشتن به عدم توانایی مردم در تامین کالاهای اساسی است/علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:دولت بجای کارد گرفتن با طرح حمایت معیشتی مجلس همراهی کند و بودجه رئیس جمهور ۱۲۰ میلیارد تومان است/سید محسن دهنوی عضو هیئت رئیسه مجلس گفت:دولت به عنوان سلطان تورم با طرح معیشتی مجلس با توجیه تورم زایی مخالف می‌کند و مردم می‌دانند بهانه هایتان باور کردنی نیست و موضوع چیز دیگری است/علی اصغر عنابستانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:دولت هنوز معتقد نیست که باید به فکر معیشت روزمره مردم باشد اما ظاهرا دولتمردان متوجه نیستند/حسین حاتمی عضو هئیت رئیسه ‌کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:رفع مشکلات معیشتی مردم اولویت مجلس است و مجلس مصمم به تصویب و پیگیری اجرای طرح تامین کالاهای اساسی است