تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۱۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: با مقامات کره‌ جنوبی برای پس گرفتن اموال ایران صحبت کردیم، حتی کار به تهدید هم کشیده شده است و شاهدیم کره‌ای‌ها علامت‌های مثبتی نشان دادند. ‌

به گزارش آرانیوز، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با آخرین وضعیت مقابله با کرونا در کشور اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌هایی که در موج اول و دوم داشتیم کمیته‌های تخصصی این مهارت را پیدا کردند که اقدامات لازم را انجام دهند. در مورد برخی فعالیت‌ها دستورالعمل‌ها باید با دقت بیشتری رعایت شود.

وی عنوان کرد: در سه تا چهار هفته قبل سفرهایی انجام شده و فعالیت‌هایی که خلاف دستورالعمل‌های ابلاغی بود صورت گرفته که در نتیجه آن در یک مقطعی از یک هفته بعد تعداد مبتلایان اضافه شده است و از یک هفته تا ۱۰ روز قبل تعداد بستری‌ها اضافه شده بود و امروز هم تعداد فوتی‌ها در حال افزایش است که نشان می‌دهد همیشه در ارتباط با کرونا از اول به فکر یک ماه بعد باشیم.

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: اگر امروز میزان فوتی‌ها افزایش می‌یابد، حاصل اقدامات یک ماه قبل است و در ستاد ملی کرونا بارها در این رابطه صحبت کردیم، هفته قبل هم دکتر نمکی به عنوان رئیس کمیته سلامت و رحمانی فضلی به عنوان رئیس کمیته اجتماعی، انتظامی و امنیتی از افزایش مبتلایان ابراز نگرانی کرده بودند و تاکید شده که باید مراقبت‌ها افزایش یابد.

واعظی ادامه داد: بنای ما بر این است که تمام کشور را رصد کنیم و با دقت کار را دنبال کنیم و هر جا لازم است مقطعی برای آن مورد خاص تصمیم‌گیری کنیم به دلیل اینکه برای ما سلامتی مردم‌مان از هر چیز دیگری بیشتر اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه فردا رئیس جمهور ساعت ۱۱ با روسای کمیته‌های ستاد ملی کرونا جلسه دارد و روز شنبه هم جلسه ستاد ملی برگزار و در مورد همه این مسائل تصمیم‌گیری می‌شود در رابطه با شدت شیوع کرونا برای صنوف خاطرنشان کرد: خوشبختانه کمیته‌های زیر مجموعه ستاد ملی در تهران و استان‌ها این مهارت را پیدا کرده‌اند تا در مواجهه با مسائل، سریع عکس العمل نشان بدهند، برخی از فعالیت‌ها باید دستورالعمل با دقت بیشتری عمل شود و برخی دیگر هم باید عملاً وقتی که شرایط سخت می‌شود، باید تصمیماتی را بگیریم که در مراحل قبل هم همین کار را انجام دادیم.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در خصوص اهمیت سند راهبردی ایران و چین تاکید کرد: سند ۲۵ ساله روابط ایران و چین بسیار مهم است و روابط ایران و چین در بخش‌های مختلف سیاسی و اقتصادی گسترش پیدا کرده و تعمیق شده است.

واعظی اضافه کرد: این سند منجر می‌شود تا بتوانیم به طور هدفمند برای فعالیت دستگاه‌های مختلف کشور در زمینه‌های مختلف برنامه‌ریزی کنیم. سند ۲۵ ساله هم بر روی روابط ایران و چین و هم در ارتباط مسائل منطقه تاثیر گذار است. در دولت و همچنین محافل دیگر در این زمینه گفتگو و بحث کردیم و امیدواریم این سند در دولت دوازدهم نهایی به امضا برسد.

وی با بیان اینکه وزیر امور خارجه در آینده‌ای نزدیک به چین سفر می‌کند، گفت: در این سفر به صورت حضوری در مورد برخی از موضوعات مذاکره می‌کنند. این سفر فرصت مغتنمی است و تیم اقتصادی هم همراه ایشان هستند که امیدواریم این موضوعات نهایی شود.

واعظی در ادامه در رابطه با افتتاح طرح‌های پویش تدبیر و امید برای جهش تولید، اظهار داشت: فردا مجموعه‌ای از طرح‌هایی در حوزه میراث فرهنگی وگردشگری و همچنین طرح‌هایی در وزارت ورزش و جونان با دستور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود.

وی در پایان در رابطه با آخرین وضعیت مطالبات مالی از کره جنوبی تاکید کرد: با مقامات کره‌ای مذاکره کردیم و حتی کار به مقداری تهدید هم انجامید و مقدمات یک سری فعالیت‌های حقوقی را آغاز کردیم. اخیراً شاهد علامت‌های مثبتی از سوی کره جنوبی هستیم و منتظریم تا به آنچه گفته‌اند عمل کنند، تا تصمیماتی که گرفته‌ایم را اجرا کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار