تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورودش به مسکو از نقش تأثیرگذار روسیه و چین در ایستادگی در برابر قانون‌شکنی‌های مکرر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد تمجید کرد.

به  گزارش آرانیوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان چهارشنبه شب پس از ورودش به مسکو برای دیدار و گفتگو با مقامات روس درباره روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که روسیه و چین نقش یک رهبر را در ایستادگی در برابر قانون‌شکنی‌های آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل متحد ایفا کرده‌اند.

ظریف در خصوص نقش مهم روسیه و چین در حمایت از برجام و مقابله با اقدامات غیرقانونی آمریکا در شورای امنیت گفت: در مورد برجام دولت روسیه و نمایندگی این کشور در سازمان ملل متحد بهترین موضع را در کنار چین طی مراحل دشوار چند ماه اخیر داشته‌اند و نقش رهبری را در برابر قانون‌شکنی آمریکا ایفا کرده‌اند.

وی ادامه داد: همان‌طور که می‌دانید هماهنگی نزدیکی بین ما [ایران و روسیه] وجود داشته و این سومین سفر من به مسکو در دوران کروناست و این سفر به ما امکان می‌دهد که از نزدیک با همکاران روس تماس داشته باشیم و هماهنگی‌ها را انجام دهیم.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره دیگر موضوعاتی که قرار است در سفرش به روسیه مورد بحث قرار گیرد، اظهار داشت: خب ما در منطقه مشکلات جدی داریم. بحث سوریه کماکان به عنوان یک معضل نیاز به هماهنگی ویژه بین ایران و روسیه دارد و همین‌طور نیاز است که در چارچوب روند آستانه با ترکیه نیز هماهنگی‌هایی را به عمل آوریم.

وی اضافه کرد: موضوع افغانستان با توجه به شروع مذاکرات صلح بین طالبان و گروههای دیگر و دولت افغانستان، با توجه به سختی مواضع طالبان و مواضع بسیار مضر آمریکایی‌ها در منطقه، موضوع دیگری است که نیاز به هماهنگی‌هایی دارد.

ظریف همچنین تأکید کرد: روابط دوجانبه ما گرچه روابط بسیار خوبی است اما همواره نیاز داریم که آخرین تحولات روابط دوجانبه را نیز با دوستان روس بررسی کنیم.

وزیر امور خارجه کشورمان درباره گزارش‌های منتشر شده در برخی رسانه‌های لبنانی مبنی بر اینکه دولت فرانسه از وی خواسته است که درباره مسائل لبنان نیز با مقامات روسی گفتگو کند، تصریح کرد: «بعضی خبرهایی که من می‌شنوم برای خودم هم خنده‌دار است. چنین چیزی صحت ندارد. البته احتمال دارد ما در مورد لبنان هم با دوستان روسی صحبت کنیم، اما این جزو موضوعات دارای اولویت نیست و در دستور کار ما قرار ندارد. فکر می‌کنم از زمان سفرم به لبنان تاکنون گفتگویی با فرانسوی‌ها نداشته‌ام.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار