تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۴
فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم اما وظیفه ما این است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا خطری متوجه سلامت جامعه نشود.

به گزارش آرانیوز، سردار حسین اشتری شامگاه سه‌شنبه در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی انتظامی خوزستان، با اشاره به تعابیر امامین انقلاب اسلامی درباره این استان اظهار داشت: علاوه بر امام خمینی و امام خامنه‌ای، ما نیز باید به‌اندازه خودمان به پایمردی و ایثارگری مردم خوزستان اشاره کنیم.

وی افزود: هنگامی که صدام تصمیم گرفت به میهن  اسلامی ما حمله کند، نیروهای مسلح ایران در آمادگی کامل نبودند و دشمن طمع کرده بود به‌سرعت خوزستان را تصاحب کند اما مردم مقاومت کردند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ادامه داد: دشمن با تمام امکانات آمد و این در حالی بود که ما نیازمند سیم خاردار بودیم؛ مردم شهرها و روستاهای خوزستان آن‌چنان جانانه دفاع کردند که در تصور صدام نبود.

مقاومتی که در خوزستان صورت گرفت نباید فراموش شود

سردار اشتری با تصریح به اینکه "مردم خوزستان حق بزرگی در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی دارند" گفت: دوران دفاع مقدس تابلوی بسیار بزرگ و زیبایی است که هرچه به آن نزدیکتر می‌شویم به عمق زیبایی‌های آن بیشتر پی می‌بریم.

وی با یادآوری اینکه "هیچ‌کس از جنگ خوشحال نمی‌شود" عنوان کرد: جنگ به مردم و انقلاب تحمیل شد و مردم مجبور به دفاع شدند اما همین ایستادگی به‌دست خالی برای مردم به عزت تبدیل شد.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: امروز هرجای کشور موفق به پیشرفت و دستاوردهای بزرگ شدیم به‌برکت روحیه جهادی دفاع مقدس است که همچنان در نسل‌های بعدی انقلاب نیز وجود دارد.

سردار اشتری اضافه کرد: اکنون بسیاری از دانشمندان جوان ما که سن آنها به دفاع مقدس قد نمی‌دهد با تأسی از رزمندگان و شهدا به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: دفاع مقدس برای مردم ایران و همه آزادی‌خواهان دنیا الگوی موفقی است که به‌واسطه ایمان، اخلاص، روحیه جهادی و اطاعت از ولایت محقق شد.

امکان تردد زائران اربعین وجود ندارد

فرمانده نیروی انتظامی کشور با ابراز اینکه "رهبر انقلاب کار را برای ما آسان کرد" گفت: با توصیه رهبر انقلاب مبنی بر ماندن در خانه در روز اربعین و استفاده از اماکن مذهبی داخل کشور با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کار برای ما آسان شد و امیدواریم شاهد حضور افراد در مرزها نباشیم.

وی افزود: در جمعه گذشته عد‌ه‌ای برای زیارت اربعین در خوزستان به‌سمت مرز حرکت کردند که خوشبختانه به‌خوبی مدیریت شد و آن گروه به خانه‌های خود بازگشتند.

سردار اشتری ادامه داد: امسال از حضور در مراسم پیاده‌روی اربعین محروم هستیم اما وظیفه ما این است که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا خطری متوجه سلامت جامعه نشود.

فرمانده نیروی انتظامی کشور تأکید کرد: مرزها برای تردد زائران بسته است و برنامه‌ای برای تردد زائران و ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) وجود ندارند.

امنیت خوزستان همواره مورد هجوم دشمنان است

سردار اشتری درباره وضعیت امنیت در خوزستان گفت: استان خوزستان همواره مورد هجوم دشمنان بوده است و اکنون نیز دشمنان چشم طمع به این استان دارند.

وی اضافه کرد: خوزستان با تهدیدهای مختلفی در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مواجه بوده است و امروز به‌همت نیروهای نظامی، انتظامی و قضایی همه توطئه‌ها خنثی‌سازی شده است.

بیشتر بخوانید

فرمانده نیروی انتظامی کشور ادامه داد: نارسایی‌ها، اوضاع بد اقتصادی و بیکاری وجود دارد اما همه باید همت کنیم تا جرایم کاهش یابد. دشمن می‌خواهد احساس امنیت را از مردم ما بگیرد و نیروی انتظامی با جان خود مقابل این ترفند دشمنان ایستاده است.

سردار اشتری با بیان اینکه "در خوزستان با مجرمان مقتدرانه برخورد می‌شود" تصریح کرد: افتخار نیروی انتظامی این است که حافظ جان، مال و ناموس مردم باشد تا احساس امنیت در جامعه از بین نرود.

پلیس اقتدار توأم با رأفت و عدالت دارد

فرمانده نیروی انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پلیس اقتدار توأم با رأفت و عدالت دارد اما با کسی که به حقوق مردم تعدی می‌کند مقتدرانه برخورد می‌کند و از آنها گذشت نخواهد کرد.

وی افزود: دستی را که سلاح سرد می‌گیرد و سبب رعب و وحشت مردم می‌شود باید قلم کرد تا شرّ یک فرد شرور از سر مردم کم شود.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: کشوری که در جنگ و پیروزی انقلاب شهدای بسیاری داده و تاکنون مقابل دشمنان خارجی مقاومت کرده، محال است بگذاریم عده‌ای با شرارت خود امنیت جامعه آن را خدشه‌دار کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/هم اکنون حضور اسلامی وزیر راه شهرسازی شهرسازی پشت استیج بهارستان/دستور کار بررسی فولاد/گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش/گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه‌ی تجاری آزاد اروند/گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری انبارهای شهید شاهوی شهر گلستان شهرستان بهارستان/امروز اسلامی وزیر راه شهرسازی پشت استیج بهارستان و سوال رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد/کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل/کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان/گزارش کمیسیون امور داخلی کشورها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری/گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایه های عضویت سازمان قضایی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی/گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمانهای آموزش و فنی حرفه ای کشور/گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس