تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۰۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ‌آمریکا قادر به ترمیم زخم‌هایش نیست، گفت: ما هرروز قدرتمندتر شده‌ایم.

به گزارش آرانیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در مراسم الحاق‌ 188 فروند پهپاد و بالگرد به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ‌روح جهاد زنده شده است و ما هرروز قدرتمندتر شده‌ایم.

وی با بیان اینکه در گذشته اگر آمریکا دچار چالش می‌شد آن را با جنگ حل می‌کرد و قدرت بازگشت و ترمیم زخم‌هایش را داشت، افزود: اما امروز دیگر آمریکا قادر به ترمیم زخم‌هایش نیست.

سرلشکر سلامی با ابراز اینکه آمریکا دست از استراتژی توسعه‌طلبانه بر‌نداشته ‌و در پی تحمیل اراده خود به دیگر کشورها‌ست، تصریح کرد:‌ این خودْ دشمن‌ساز است و نشان می‌دهد رهبران این کشور فاقد عقل سیاسی و دچار انفعال و زوال تدبیر شده‌اند.

بیشتر بخوانید

فرمانده‌کل سپاه با بیان اینکه ‌رئیس جمهور آمریکا می‌گوید "می‌خواستم رئیس جمهور سوریه را ترور کنم"، گفت: این یعنی پایان فصل سیاسی یک قدرت که بخواهد آشکارا رئیس جمهور قانونی یک کشور را ترور کند. آنها حکام رژیم‌های مرتجع را با صهیونیست‌ها پیوند می‌دهند تا امت اسلامی نسبت به آنها متنفر بشوند‌، آیا مقامات آمریکایی امروز می‌توانند به‌تنهایی در یکی از خیابان‌های کشورهای اسلامی رفت‌وآمد کنند؟ نمی‌توانند چون همه ملت‌ها علیه آنها هستند.

وی با تأکید به اینکه آثار و زوایای نفوذ انقلاب تا شرق مدیترانه و شمال آفریقا قدرت ساخته است‌ و این قدرت‌ها امروز عمل می‌کنند، اضافه کرد: به‌عنوان یک سرباز کوچک در کرانه خلیج فارس اعلام می‌کنم که ما پیروزیم؛ به‌برکت صبر ملت‌مان و هدایت‌های امام انقلاب‌مان پیروزیم. ملت ما در برابر دلار و طلا و یورو و جذبه قدرت‌های سیاسی، تردید به خود راه نمی‌دهد.

سرلشکر سلامی با اعلام اینکه ‌"ما اینجا محکم و باثبات قدرت می‌افزاییم و هرگز متوقف نمی‌شویم و برد سلاح‌هایمان را می‌افزاییم"، گفت: ‌به عمق دریانوردی‌مان ژرفا می‌بخشیم. نیروی دریایی ما از سطح دریا فاصله گرفته و امروز یک قدرت دریایی هواپایه با ترکیبی از پهپادها و بالگردها و هواپیماهای آب‌نشین است. رشد ما در زیرسطح دریا هم فرود می‌رود و آنجا هم قدرت داریم و در سطح، زیر سطح و بالای سطح هم قدرت می‌افزاییم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز می‌بینیم دشمن نه در جنگ‌های مستقیم و نه در جنگ‌های نیابتی نتوانسته ‌موفقیتی به دست آورد، افزود: دشمن اکنون در شورای امنیت و سازمان ملل تنها شده ‌و این یکی از نشانه‌های انزوای استکبار جهانی است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: ‌جنگ‌ها و تحریم‌های بزرگ، جنگ‌های روانی و فشار‌های سیاسی سنگین و راه‌اندازی فتنه‌ها همه از کار‌های نظام استکبار برای سلطه بر ایران اسلامی است که به فضل الهی در همه موارد شکست خورده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها دیگر توان، رغبت و انگیزه‌ای برای جنگ دیگری ندارند و هم سخت‌افزاهایشان کهنه شده و هم اراده هایشان سست شده است، تصریح کرد: در بعد اقتصادی نیز اگرچه به ظاهر بر‌اساس شاخص‌ها تولید‌کننده بیشترین ثروت جهانی است، ولی دارای بزرگترین بحران‌ها و چالش‌های اقتصادی شده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه اکنون تنها 30 میلیون گرسنه در آمریکا وجود دارد، 40 میلیون نیز از جمعیت این کشور بیکارند و توان کنترل یک بیماری همه گیر را ندارند، گفت: آمریکا به نشت قدرت و پوسیدگی رسیده ‌و سهم آن از دنیا هر روز کوچکتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ‌هم‌پیمانان آمریکا نیز میدان را باخته و تحقیر شده‌اند، اظهار داشت: دشمن گاهی آن‌ها را گاو شیرده خطاب می‌کند و گاهی نیز آن‌ها را پشت میز سازش تحمیلی با دشمنان اسلام می‌برد.

وی با بیان اینکه صبر ملت ایران مثال‌‌زدنی است، ادامه داد: ‌همه ملت‌های دنیا علیه آمریکا هستند و ما نیز ایستاده ایم و روز به روز قدرتمندتر می‌شویم. صبر و استقامت مردم ایران در مقیاس جهانی می‌درخشد و دنیا درس ایستادگی و مقاومت را از مردم ایران می‌آموزد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/هم اکنون حضور اسلامی وزیر راه شهرسازی شهرسازی پشت استیج بهارستان/دستور کار بررسی فولاد/گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح یک فوریتی تنظیم برخی از مقررات مالی اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش/گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان منطقه‌ی تجاری آزاد اروند/گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری انبارهای شهید شاهوی شهر گلستان شهرستان بهارستان/امروز اسلامی وزیر راه شهرسازی پشت استیج بهارستان و سوال رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد/کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت ساحلی دریای خزر در زمینه حمل و نقل/کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری در زمینه حفظ نباتات و قرنطینه گیاهی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان/گزارش کمیسیون امور داخلی کشورها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری/گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایه های عضویت سازمان قضایی ایران در فدراسیون بین المللی فضانوردی/گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمانهای آموزش و فنی حرفه ای کشور/گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی در مورد طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس