تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه اجرای خط آبرسانی به طول ۳۸ کیلومتر از سد «کلان» تا شهر ملایر در دست اقدام است، گفت: ۳۷ کیلومتر از این خط اجرا شده است.

آرانیوز-همدان-منصور ستوده پیش از ظهر شنبه در بازدید مدیران صنعت آب و برق کشور از سد کلان ملایر گفت: سد کلان ملایر بزرگترین سد استان همدان است و بر روی رودخانه حرم‌آباد احداث شده است.

ستوده بابیان اینکه هدف اصلی احداث این سد تأمین آب شرب شهر ملایر به میزان ۱۲ میلیون مترمکعب است؛ گفت: این سد ۴ میلیون مترمکعب حق آبه کشاورزی اراضی پایین دست، نیم میلیون مترمکعب آب مورد نیاز شهرک صنعتی مرویل و ۵.۵ میلیون مترمکعب نیز سهم محیط زیست را تأمین خواهد کرد.

وی بابیان اینکه این سد با ۷۸ میلیارد تومان اعتبار ساخته شده است؛ عنوان کرد: ارتفاع سد ۵۰ متر، طول تاج ۸۳۰ متر و عرض تاج حدود ۱۰ متر و حجم مخزن سد ۴۵ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر ۴۲ میلیون مترمکعب آب را در خود گنجانده و ۹۴ درصد حجم سد پُر است.

ستوده با بیان اینکه جمعیت کنونی ملایر ۲۹۰ هزار نفر است، گفت: این سد برای تأمین آب شهر ملایر در افق ۱۴۰۰ تا ۱۴۱۵ که جمعیت این شهر به ۳۴۰ هزار نفر می‌رسد در نظر گرفته شده تا با افزایش جمعیت آب مورد نیاز شرب شهر را تأمین کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه اجرای خط آبرسانی به طول ۳۸ کیلومتر از محل سد تا شهر ملایر در نظر گرفته شده است، گفت: تا کنون ۳۷ کیلومتر آن با هزینه ۴۲ میلیارد تومان انجام شده و تنها یک کیلومتر از اجرای این خط آبرسانی باقی مانده که تا پایان سال مالی انجام خواهد شد.

رئیس شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان همدان گفت: به موازات اجرای خط آبرسانی، خط انتقال برق نیز از بهشت هاجر تا محل سد کلان به طول ۲۸ کیلومتر در حال اجراست و تاکنون ۱۸ کیلومتر از آن اجرا شده و مابقی نیز با اعتبار هفت میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی افزود: برای احداث تصفیه خانه سد کلان از سرمایه گذار بخش خصوصی بهره برده شده و قرارداد به روش B.O.T منعقد شده است.

ستوده عنوان کرد: ساخت تصفیه خانه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته و ۵ درصد باقی مانده مربوط به مباحث جانبی است و بزودی به صورت آزمایشی از آن بهره‌برداری خواهد شد.

وی عنوان کرد: این تصفیه خانه می‌تواند به طور متوسط سالانه ۳۸۰ لیتر در ثانیه آب را تصفیه و وارد خط آبرسانی شهر ملایر کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار