کد خبر: ۵۶۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۶
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان عنوان کرد:
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه اجرای خط آبرسانی به طول ۳۸ کیلومتر از سد «کلان» تا شهر ملایر در دست اقدام است، گفت: ۳۷ کیلومتر از این خط اجرا شده است.

آرانیوز-همدان-منصور ستوده پیش از ظهر شنبه در بازدید مدیران صنعت آب و برق کشور از سد کلان ملایر گفت: سد کلان ملایر بزرگترین سد استان همدان است و بر روی رودخانه حرم‌آباد احداث شده است.

ستوده بابیان اینکه هدف اصلی احداث این سد تأمین آب شرب شهر ملایر به میزان ۱۲ میلیون مترمکعب است؛ گفت: این سد ۴ میلیون مترمکعب حق آبه کشاورزی اراضی پایین دست، نیم میلیون مترمکعب آب مورد نیاز شهرک صنعتی مرویل و ۵.۵ میلیون مترمکعب نیز سهم محیط زیست را تأمین خواهد کرد.

وی بابیان اینکه این سد با ۷۸ میلیارد تومان اعتبار ساخته شده است؛ عنوان کرد: ارتفاع سد ۵۰ متر، طول تاج ۸۳۰ متر و عرض تاج حدود ۱۰ متر و حجم مخزن سد ۴۵ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر ۴۲ میلیون مترمکعب آب را در خود گنجانده و ۹۴ درصد حجم سد پُر است.

ستوده با بیان اینکه جمعیت کنونی ملایر ۲۹۰ هزار نفر است، گفت: این سد برای تأمین آب شهر ملایر در افق ۱۴۰۰ تا ۱۴۱۵ که جمعیت این شهر به ۳۴۰ هزار نفر می‌رسد در نظر گرفته شده تا با افزایش جمعیت آب مورد نیاز شرب شهر را تأمین کند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با بیان اینکه اجرای خط آبرسانی به طول ۳۸ کیلومتر از محل سد تا شهر ملایر در نظر گرفته شده است، گفت: تا کنون ۳۷ کیلومتر آن با هزینه ۴۲ میلیارد تومان انجام شده و تنها یک کیلومتر از اجرای این خط آبرسانی باقی مانده که تا پایان سال مالی انجام خواهد شد.

رئیس شورای انسجام بخشی مدیران صنعت آب و برق استان همدان گفت: به موازات اجرای خط آبرسانی، خط انتقال برق نیز از بهشت هاجر تا محل سد کلان به طول ۲۸ کیلومتر در حال اجراست و تاکنون ۱۸ کیلومتر از آن اجرا شده و مابقی نیز با اعتبار هفت میلیارد تومان در دست اجرا است.

وی افزود: برای احداث تصفیه خانه سد کلان از سرمایه گذار بخش خصوصی بهره برده شده و قرارداد به روش B.O.T منعقد شده است.

ستوده عنوان کرد: ساخت تصفیه خانه بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داشته و ۵ درصد باقی مانده مربوط به مباحث جانبی است و بزودی به صورت آزمایشی از آن بهره‌برداری خواهد شد.

وی عنوان کرد: این تصفیه خانه می‌تواند به طور متوسط سالانه ۳۸۰ لیتر در ثانیه آب را تصفیه و وارد خط آبرسانی شهر ملایر کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

پرچم‌ انجمن صنفی رانندگان حمل ونقل کشور بر فراز ستاد انتخابات عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به اهتزاز در آمد/بزرگترین گردهمایی و بیعت تمام قد انجمن صنفی تلاش گران رانندگان حمل ونقل کشور ایران با آیت الله سید ابراهیم رئیسی در پایتخت برگزار شد/اولین نشست به همت خادم زاده مدیره انجمن رانندگان کل کشور و مظاهری عضو هیات مدیره انجمن رانندگان کل کشور خانواده بزرگ حمل ونقل کشور و بررسی راهکار رفع مشکلات و موانع حوزه حمل ونقل کشور برگزار شد/احمد عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت و کرامت حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت:راهکارهای رفع مشکلات حوزه حمل ونقل کشور و اقتصاد کشور و تشریح وظایف کمیته های حمل ونقل کشور پرداختند/عامری رئیس ستاد مردمی پویش عدالت در ادامه گفت:ما باید همت کنیم برای اینکه عدالت مداری و حق مداری در زمان اجرای قانون برای همه ملموس باشد این که همه بگویند اینها عدالت و قانون را اجرا می کنند/انتخابات پرشکوه با حضور تمام اقشار دولت قوی برای شکل‌گیری ایران قوی را رقم خواهد زد/خدمت بی منت و تسهیل و تسریع در خدمات رسانی به مردم زمینه شور ونشاط سیاسی تقویت مشارکت ور انتخابات را فراهم می‌کند

ناصر امانی کاندیداهای دوره ششمین انتخابات شورای شهر تهران در مسیر خیابان بهشت/ استقبال نخبگان،خانواده های معظم شهدا و جانبازان مدافعان حرم،اساتید،کسبه بازاریان از حضور امانی کاندیداهای شورای شهر تهران در پایتخت/مبارزه با فساد ابزارهای مختلفی دارد اما به نظر می‌رسد نظارت مستقیم مردم بر عملکرد شوراها و شهرداری می‌تواند اعتماد عمومی را به این مجموعه برگرداند./واژه فساد مالی، سالیانه سال است که در افکار عمومی با شهرداری ها گره خورده است .یکی از عوامل کاهش شدید اعتماد عمومی همین فسادهای ریز و درشت در شهرداری هاست که گاهی تیتر یک رسانه‌ها می‌شود که گاهی بحث داغ محافل./با استقرار سامانه‌های شفافیت شهرداری تهران دیگر جای فساد و رانت نیست/شفافیت در شهرداری به این معناست که شهروندان بتوانند از داشته ها ،مخارج ،درآمدها و منابع شهرداری که متعلق به خودشان است، آگاهی پیدا کنند این خواسته زیادی نیست./شفافیت سالیان سال است که برای مردم آرزویی محال به شمار می‌آید و برای مسئولان، نقطه ای ایده‌آل. همه می دانند که فساد در نقطه پنهان بروز می‌کند و شفافیت دقیقا در مقابل این نقطه ایستاد است./شفافیت و پاسخگویی باید اصل اولیه انتخاب مردم باشد تا شاهد رشد و پیشرفت شهرها و برآورده شدن مطالبات مردم در کشور ایران اسلامی باشیم/شفافیت می‌تواند مردم را از اقدامات و عملکرد مدیران و مسئولان آگاه سازند و به همین ترتیب روزنه‌های فساد را ببندد. اما اینکه چرا بعد از سال‌ها همچنین شفافیت در ادارات و نهادهای دولتی صرفا به عنوان یک شعار باقی مانده است ،دلایل متعددی دارد

آخرین اخبار