تازه های خبری :
کد خبر: ۵۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۱
در جلسه مشترک با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان؛
دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس بر لزوم تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری تاکید کرد.

آرانیوز-بندرعباس-مجتبی قهرمانی در جلسه ساماندهی وضعیت کامیونهای حمل شهری بر لزوم تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری و برگزاری جلسات مستمر این کمیته تاکید کرد و گفت: همه دستگاهها ملزم به آماده سازی زیر ساخت های لازم سخت افزاری و نرم افزاری مطابق با سامانه کنترل تردد بندر شهید رجایی ACCESS CONTROLمی باشند .

قهرمانی به دستور العمل نظارت و پیگیری حقوق عامه اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور پیگیری و نظارت برحسن اجرای قوانین و همچنین انجام اقدامات لازم در جهت مراقبت و صیانت از حقوق عمومی، کمیته ساماندهی کامیونهای حمل و نقل شهری در حداقل زمان ممکن با عضویت دستگاههای متولی تشکیل شود.

این مقام قضایی گفت: پس از تشکیل کمیته، کلیه امور نظارت بر حسن اجرای قوانین همچنین احصاء نقطه نظرات و دیدگاه های در فرآیند اجرای مصوبات مورد ارزیابی اعضای کمیته ساماندهی قرار خواهد گرفت.

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس با بیان اینکه کلیه کامیون های که قصد عزیمت به بندر شهید رجایی را دارند می بایست دارای مجوز بارگیری یا بارنامه باشند اظهار داشت اطلاعات کامیون ها از طریق ارگان های ذیربط و به شکل برخط به بندر شهید رجایی ارسال شود.

قهرمانی گفت : بدیهی است از ورود کامیون های که اطلاعات آن در سامانه ACCESS CONTROL ثبت نشده باشد ممانعت بعمل خواهد آمد.

وی افزود: براساس اطلاع رسانی که پیشتر صورت گرفته با هرگونه تخلف نظیر عدم ثبت نام در سامانه، بارگیری غیر مجاز وخارج از نوبت که حقوق عامه رانندگان را تضییع کند برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز در این جلسه ضمن تشریح طرح ACCESS CONTROL در بندر شهید رجایی، هدف از این اقدام مهم را هوشمندسازی دروازه های ورودی منطقه ویژه اقتصادی به منظور ساماندهی ورود کامیون و تریلرها برای تخلیه و بارگیری کالا و توزیع عادلانه بار عنوان کرد.

وی اجازه ورود کامیون به بندر را منوط به دریافت اطلاعات بارنامه و مجوز بارگیری و ثبت آن در سامانه برشمرد.

مدیر کل بنادر ودریا نوردی استان هرمزگان کامیون های حمل شهری (کامیون هایی که کالا را از بندر به انبارهای حومه شهر حمل می نمایند، کامیون حمل شهری گفته می شود) را تابع شیوه نامه مذکور دانست و گفت: کامیونهای شهری نیز ملزم به رعایت تمامی دستورالعمل های مورد اشاره بوده و می باید از طریق شهرداری بندرعباس فرایند نوبت دهی و ارائه اطلاعات بر خط به سامانه کنترل تردد بندر ACCESS CONTROL را دنبال نمایند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تبادل اطلاعات الکترونیکی در بستر نرم افزاری را عاملی مهم درجهت جلوگیری از تخلفات احتمالی و متضررشدن قشر زحمتکش رانندگان وجلوگیری از بارگیری غیر مجاز و خارج از نوبت دانست.

وی تاکید کرد: بمنظور ایجاد این ارتباط سیستمی و اجرای دقیق اهداف؛ تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری و برگزاری مستمر جلسات امری ضروری است.

براساس این گزارش و بنا به دستور دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بندرعباس تشکیل کمیته ساماندهی کامیونهای حمل شهری متشکل از اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای، شهرداری بندرعباس و اتحادیه انبارهای تجاری بعنوان اعضاء این کمیته مشخص و براساس تدوین برنامه ای نظام مند نسبت به برگزاری جلسات مستمر این کمیته اقدام خواهند نمود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار