تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۹۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۳
بر اساس اعلام معاون فنی گمرک ایران از ۲۶ شهریور ماه امکان اظهار و ترخیص کالاهای گروه چهارم درگمرک‌مانده وجود نخواهد داشت

به گزارش آرانیوز، بعد از پیگیریهای انجام‌شده برای تعیین تکلیف بخش مهمی از کالاهای درگمرک‌مانده، ظاهراً از فردا 26 شهریور امکان اظهار و ترخیص کالاهای گروه 4 وجود نخواهد داشت. بر اساس بخشنامه‌های وزارت صنعت، معدت و تجارت هم‌اکنون بیش از 2500 قلم کالا در فهرست کالاهای گروه چهارم که امکان ثبت سفارش ندارند قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام پیشین مسئولان گمرک حدود 1500 خودرو که عمدتاً بدون ثبت سفارش وارد شده، در گمرک مانده بودند و امکان ترخیص نداشتند ظاهراً با بخشنامه اخیر خودروهای مذکور نیز راهی سازمان اموال تملیکی خواهند شد.

جمال ارونقی در گفتگو با خبرنگار تسنیم گفت: با توجه به بخشنامه سوم تیر ماه موضوع مصوبه 26 خرداد ماه هیأت دولت در خصوص مهلت اعطایی جهت ترخیص کالاهای گروه چهارم و با توجه به اتمام مهلت مذکور در تاریخ 26 شهریور ماه، به گمرکات سراسر کشور اعلام شد از «اظهار» و حتی «ترخیص» کالاهای مشمول گروه چهارم کالایی و خودرو بعد از تاریخ یادشده اکیداً خودداری شود.

به گزارش تسنیم، بر اساس بخشنامه اخیر دفتر واردات گمرک ایران تأکید شده است گمرکات اجرایی کشور در اجرای ماده 24 قانون امور گمرکی در خصوص کلیه کالاهای گروه چهارم و خودروهای موجود در گمرکات که توسط مرجع تحویل‌گیرنده مهلت‌منقضی اعلام گردیده است به‌قید فوریت نسبت به اعمال مقررات متروکه و تنظیم اظهارنامه مربوطه و ارسال به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی اقدام لازم صورت گیرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار