تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۸۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۴
معاون سازمان زندان‌ها:
سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان‌ها گفت: نرخ تکرار جرم با اجرای طرح‌های اصلاحی و تربیتی و بازسازی شخصیت زندانیان کاهش‌یافته است.

آرانیوز-بوشهر-ابوالفضل حجتی پور ظهر یکشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیران کل زندان‌های استان بوشهر اظهار داشت: بازگشت زندانی به زندان نیز کاهش‌یافته است.

وی تصریح کرد: اقدامات مهم و مؤثری در اصلاح و تربیت زندانیان در استان بوشهر انجام‌شده است و در این راستا طرح‌های حمایت از خانواده زندانیان موردتوجه قرارگرفته است.

حجتی پور اضافه کرد: قانون باید ضمانت اجرایی داشته باشد و مهم‌ترین ضمانت اجرایی قانون، ضمانت کیفری است چراکه این مهم سبب بازدارندگی می‌شود.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان زندان‌ها گفت: فساد زدایی با مجازات مجرم محقق می‌شود و مجازات مجرمان زمینه فساد در جامعه را از بین می‌برد.

نرخ بازگشت مجدد زندانی به زندان در بوشهر کمتر از میزان کشوری است

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سازمان زندان‌ها جرم‌زدایی، پیشگیری از جرم و اصلاح، تربیت و بازسازی شخصیت زندانیان است افزود: نرخ بازگشت مجدد زندانی به زندان در کشور دو درصد و در استان بوشهر کمتر از این نرخ است که نشان‌دهنده اقدامات مهم و مؤثر اصلاح و تربیت زندانیان است.

حجتی پور گفت: بهداشت و درمان در زندان‌ها موردتوجه ویژه قرار دارد و در این راستا کارهای مهم و موفقی از جمله پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌ها شده است.

وی با تأکید بر حمایت از خانواده زندانی‌ها گفت: امسال برنامه‌های مهمی در حمایت از خانواده زندانیان در ابعاد گوناگون معیشتی، مشاوره‌ای و خدماتی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام‌شده است.

سرپرست معاونت توسعه و مدیریت منابع سازمان زندان‌های کشور خاطرنشان کرد: رعایت بهداشت و درمان، اجرای برنامه‌های فرهنگی و تربیتی، استفاده از ظرفیت مربیان مذهبی، استفاده از آموزش‌های حرفه‌آموزی و اشتغال، تقویت مراقبت‌های بعد از خروج به کمک دیگر مردم و دستگاه‌های اجرایی از دیگر اقداماتی است که در سازمان زندان‌ها انجام می‌گیرد.

در این مراسم ضمن معرفی رضا مقبلی قرائی به عنوان سرپرست اداره کل زندان‌های استان بوشهر از خدمات طباطبایی‌مهر مدیرکل قبلی قدردانی شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار