تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
فرآیند رای‌گیری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه از ساعت ۸ امروز، ۲۱ شهریور ماه آغاز شد.

به گزارش آرانیوز(حوزه خوزستان) پس از اعلام نتایج قطعی انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه در تاریخ سوم اسفندماه ۹۸، سید کریم حسینی با کسب ۹۹ هزار و ۱۰۶ رای و ۳۴.۵۳ درصد آرا و مجتبی یوسفی با کسب ۶۵ هزار و ۹۲۳ رای و ۲۲.۹۷ درصد آرا، به صورت مستقیم به مجلس یازدهم راه یافتند.

همچنین سیدشبیب جویجری با کسب ۴۱ هزار و ۲۳۷ رای و ۱۴.۳۷ درصد آرا و احمد سراج با کسب ۳۷ هزار و ۹۳۴ رای و ۱۳.۲۲ درصد آرا به مرحله دوم انتخابات راه یافتند تا سومین منتخب مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی امروز (۲۱ شهریورماه) مشخص شود.

براساس اطلاعیه شماره ۳۹ ستاد انتخابات کشور، همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی، ماسک، خودکار شخصی و نیز رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هنگام مراجعه به شعب اخذ رای ضروری است.

دکتر شبیب برخاسته از خانواده ای متدین و با اصالت است و خود دارای تحصیلاتی عالیه است که در دو دور نمایندگی اش بی سر و صدا و بی حاشیه انجام وظیفه و خدمت به مردم اهواز و خوزستان و کشور را در کمیسیونی حساس و مهم یعنی امنیت ملی و سیاست خارجی به عهده داشت.

به گزارش آرانیوز(اختصاصی)طبق گزارشهای میدانی خبرنگاران آرانیوز در سطح استان شبیب جویجری یکی از کاندیداهای اهواز است که به دور دوم انتخابات مجلس یازدهم راه یافته است. جویجری در سال ۱۳۴۶ در منطقه نهضت آباد(لشکرآباد) اخواز در خانواده ای روحانی متولد شد. پدر او نماینده و وکیل تمامی مراجع عظام بود.

ss1_d2cb0485-be8e-4945-82e9-64a34ceda937.jpg
از سوابق علمی جویجری می توان به دکترای پزشکی عمومی و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اشاره کرد.
از سوایق و فعالیتهای اجرایی او می توان به چند مورد ذیل اشاره کرد: ۱_ از موسسان کتابخانه قائم(عج) در حمیدیه و همکاری با تبلیغات سپاه حمیدیه, قائم مقام معاونت فرهنگی نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های اهواز، مدیر مراکز متعدد درمانی وابسته به بنیاد جانبازان انقلاب اسلامی خوزستان، نماینده مردم شریف اهواز ، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس(دوره های هفتم و هشتم)، معاون امور راهبردی، دولت و مجلس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، رئیس کمیته پارلمانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری سودان و اریتره.
جویجری برنامه های خود را در صورت ورود به مجلس یازدهم بدین شرح عنوان کرد: ۱_ مشارکت فعالانه در فرآیند قانونگذاری متناسب با خلاءها و نیازهای کشور و استان. ۲_ استفاده از تمام ابزارهای نظارتی( تذکر، سوال، تحقیق و تفحص و استیضاح) در جهت اجرای هر چه دقیقتر قوانین. ۳_ پیگیری جدی حل مشکلات مردم در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی.

22hs_e539f139-0c65-4e00-b61d-139fc9275097.jpg
وی همچنین برنامه های استانی و حوزه های انتخابیه خود را اینگونه تشریح کرد: مردم نجیب و مومن استان خوزستان با تمام محرومیت های تمام قد در تمام مقاطع مختلف حساس، پشتیبان نظام و انقلاب بوده اند.لکن همچنان در بخشهای مختلف معیشت، اشتغال، آموزش و درمان از محرومیت رنج می برند. ۱_ سعی و تلاش در جهت گسترش هر چه بیشتر عدالت اجتماعی و زفع تبعیض ها در توزیع قدرت و ثروت. ۲_ پیگیری رفع مشکلات زیست محیطی استان از جمله ریزگردها، باران اسیدی، وضعیت تالابها و... . ۳_ پیگیری به منظور صیانت از منابع طبیعی استان. ۴_ تلاش در راستای ارتقای رتبه آموزش و پرورش استان در کشور. ۵_ توجه به ارتقای سطح خدمات بهداشتی و درمانی در سطح استان. ۶_ تصویب قانون برای جلوگیری از استخدام نیروهای غیربومی در دو سطح استان و شهرستان محل اجرای پروژه ها و کاهش متوسط نرخ بیکاری. ۷_ پیگیری بهبود وضعیت راه های استان برای کاهش تلفات جاده ای. ۸_ حمایت از ورزشکاران بااستعداد خوزستان و تقویت تیم های خوزستانی. ۹_ اصلاح سیستم مدیریتی استان و حمایت از مدیران کارآمد، مدیر و عدالت محور.

yas1_6a131ef2-4766-4335-9dfd-f65e10ca2088.jpg

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار