تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۸۲۱
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۱
اولین بانک بومی محتوای آموزشی دروس دوره متوسطه اول استان بوشهر که در قالب ۶۰۰ فیلم آموزشی با مشارکت ۳۰۰ فرهنگی ایجاد شده است، رونمایی شد.

آرانیوز-بوشهر-مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ظهر چهارشنبه در این آئین اظهار داشت: ایجاد بانک بومی تولید محتوای آموزشی نشان دهنده توانمندی و پویایی معلمان هم استانی در فرایند آموزش مجازی است.

علیمراد کرمی با اشاره به فعالیت شبکه تلویزیون اینترنتی شتاب در اسفند ماه سال گذشته تصریح کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مدارس، آموزش و پرورش استان به عنوان اولین استان اقدام به راه‌اندازی این شبکه تلویزیونی کرد.

وی با اشاره به بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی اظهار کرد: اگر چه اولویت ما برای آموزش استفاده از شیوه حضوری است، اما در این وضعیت خاص باید از این شیوه برای فعالیت آموزشی مجازی مدارس استفاده کنیم.

کرمی با بیان اینکه شبکه شاد به عنوان شبکه اختصاصی وزارت آموزش و پرورش بستر آموزش مجازی در سال تحصیلی جدید است، افزود: در این راستا تولید محتوای آموزشی با کیفیت توسط فرهنگیان هم استانی در دستور کار اداره کل قرار گرفت.

وی ادامه داد: دبیران کوشا و خلاق استان، در ایام تعطیلات تابستانی با تولید محتوای آموزشی از دروس دوره متوسطه اول و دوم، اولین بانک بومی محتوای آموزشی را ایجاد کرده‌اند که امروز شاهد رونمایی از بانک آموزشی - مجازی دروس دوره اول متوسطه هستیم.

کرمی بیان کرد: در این بانک آموزشی ۶۰۰ فیلم ۲۰ دقیقه‌ای از ۳۶ عنوان درسی با مشارکت ۳۰۰ معلم توانمند و خلاق از سراسر استان بارگذاری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در خصوص بانک محتوای آموزشی دوره دوم متوسطه اظهار کرد: دروس این دوره تحصیلی در حال تدوین و تولید توسط همکاران است و به‌زودی در اختیار همه دانش آموزان و معلمان قرار می‌گیرد.

وی در خصوص مناطقی که دسترسی به اینترنت ندارند، گفت: محتوای این بانک در قالب لوح فشرده در اختیار دانش آموزان این مناطق قرار می‌گیرد و امیدواریم این حرکت به توسعه عدالت آموزشی کمک کند.

کرمی اضافه کرد: با توجه به ضرورت آموزش مجازی برای توانمندسازی معلمان، همچنین ۲۵ فیلم آموزش تولید محتوا در این بانک بارگذاری شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار