تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه:
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه گفت: روزانه یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم زباله کرونایی در ارومیه تولید و براساس پروتکل‌های بهداشتی جمع‌آوری و دفع می‌شود.

آرانیوز-ارومیه-احد یوسفی در مورد تولید و جمع آوری زباله در ارومیه گفت: روزانه یک هزار و 500 کیلوگرم زباله کرونایی در ارومیه تولید می‌شود که تمامی زباله‌های کرونایی، شبه‌کرونایی و بیمارستانی پس از جمع‌آوری با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی "اتوکلاو" شده و در محل ویژه دفن می‌شود.

وی افزود: زباله‌های جمع‌آوری‌شده پس از حمل توسط ماشین مکانیزه به محل مخصوص پسماندهای کرونایی منتقل و توسط افرادی که مسئول جمع‌آوری با لباس ویژه با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی خاک‌دهی و آهک پاشی می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری ارومیه بیان کرد: نقش مشارکت شهروندان و توجه به مسئولیت اجتماعی در پیشگیری از انتشار بیماری و این ویروس بسیار حائز اهمیت است.

وی ضمن توصیه به شهروندان برای رعایت اصول مراقبت‌های فردی و جلوگیری از تماس با افراد مشکوک گفت: شهروندان با رعایت نکات ایمنی و بهداشت فردی و قرار دادن پسماندهای احتمالا آلوده نظیر ماسک، دستکش، دستمال و سایر زباله‌های آلوده در کیسه‌های جداگانه می‌توانند به حفظ سلامت کارگران بخش پسماند و پاکبان شهر کمک کنند.

یوسفی با اشاره به اینکه مسئولیت جمع آوری زباله‌های خشک سطح شهر به بخش خصوصی واگذار شده است، تصریح کرد:  3 غرفه تحویل پسماند خشک در سطح  ارومیه فعال است.

وی با تاکید بر اینکه ماهانه 20 تن پسماند خشک در مجموع در ارومیه جمع آوری می شود، خاطرنشان کرد: از سال جاری سازمان مدیریت پسماند طرحی با عنوان طرح "تام" را در سازمان ها و ادارات اجرایی می کند تا زباله‌های خشک به ویژه کاغذ را در محل های تعیین شده که سازمان پسماند مشخص کرده قرار دهند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار