تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۱۲۸
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۸
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته جاری با حضور وزیر امور خارجه موضوع استرداد ارزهای بلوکه شده کشورمان را در بانک‌های کشورهای مختلف بررسی می‌کند.

به گزارش آرانیوز، دستور کار نشست‌ کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در روزهای (یکشنبه 19 مردادماه)، (دوشنبه 20 مردادماه) و (سه شنبه 21 مردادماه) اعلام شد.

براساس این گزارش، کمیسیون برنامه و بودجه در روز یکشنبه و در نوبت عصر از ساعت 14 تا 16 عصر در خصوص درخواست تعدادی از نمایندگان جهت عضویت در این کمیسیون را بررسی و تصمیم‌گیری می‌کند، همچنین با حضور ظریف وزیر امور خارجه به بحث و بررسی درباره دیپلماسی اقتصادی و اقدامات بعمل آمده از سوی این وزارتخانه جهت استرداد ارزهای بلوکه شده کشور در بانک‌های کشورهای مختلف خواهد پرداخت.

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در نوبت صبح روز دوشنبه هم به بررسی پیشنهادات مطروحه پیرامون طرح تامین کالاهای اساسی می‌پردازد.

این کمیسیون در روز سه‌شنبه در دو نوبت صبح و عصر، طرح استفساریه تبصره (1) بند(ذ) ماده (87) قانون پنجساله برنامه ششم اعاده شده از سوی شورای نگهبان را بررسی و طرح یک فوریتی تامین کالاهای اساسی را جمعبندی نهایی می‌کند. همچنین کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سات 14 تا 16 عصر هم با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه‌ای را جهت ارائه گزارش عملکرد و اقدامات بعمل آمده در راستای وظایف این وزارتخانه با محوریت گزارش وضعیت اشتغال کشور و عملکرد تبصره (18) قانون بودجه برگزار می‌کند.

همچنین کمیته اصلاح ساختار بودجه این کمیسیون در روز دوشنبه به بررسی موضوع اداره شرکت‌های بخش عمومی در راستای احکام اصلاح ساختار بودجه و اصلاح صندوق‌های بازنشستگی در راستای احکام اصلاح ساختار بودجه خواهد پرداخت. کمیته امور اجتماعی و فرهنگی هم روز سه شنبه صبح مشکلات و وضعیت اعتبارات وزارت آموزش و پرورش را با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌کند.

همچنین کمیته برنامه‌ریزی، آمایش و آمار  یکشنبه عصر جلسه نظارتی را بر تدوین سند ملی آمایش سرزمینی برگزار کرده و کمیته فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک و دیجیتال روز دوشنبه ظهر به بحث و تبادل نظر درباره نحوه راه‌اندازی سامانه طراحی شده جهت اعمال تغییرات جداول و ردیف‌های لوایح بودجه سنواتی می پردازد./

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار