تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۱۱۷
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: از آنجایی که آخوندی ۶ سال کشور را در حوزه مسکن عقب انداخت، مدعی‌العموم باید برای احقاق حق حاکمیتی مردم ورود کند.

به گزارش آرانیوز، کمال علیپور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای با اشاره به اینکه در طرح جامع مسکن و برنامه توسعه کشور آمده که سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور ساخته شود، اظهار داشت: اگر این قانون نادیده گرفته نمی‌شد، به یک تعالی در حوزه مسکن می‌رسیدیم و متقاضیان مسکن به سرعت صاحب خانه می‌شدند.

وی افزود: دولت مکلف بود از یک میلیون واحدی که قانون تکلیف کرده 400 هزار واحد را خودش بسازد و مابقی را در قالب حمایت از انبوه‌سازان و تعاونی‌های مسکن پیش ببرد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با تصریح اینکه امروز رئیس جمهور با صراحت به کم‌کاری دولتش در حوزه مسکن اذعان می‌کند، افزود: متأسفانه آقای آخوندی اعتقادی به مسکن مهر نداشت. در مجلس نهم به او گفتیم اگر اعتقادی به مسکن مهر ندارید، لااقل قانون برنامه را با هر عنوان دیگری که می‌خواهید اجرا کنید! او هم نام‌های مختلف از جمله مسکن اجتماعی را برای اجرای قانون مطرح کرد که هیچکدام را انجام نداد.

بیشتر بخوانید

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ناکارآمدی سیاست های آقای آخوندی 6 سال کشور را در حوزه مسکن عقب انداخت و در نهایت هم رئیس جمهور به دلیل تعطیل شدن حوزه مسکن و بار روانی و خسارات کمرشکن اقتصادی که به مردم وارد شد، آخوندی را مجبور به استعفا کرد.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه عملکرد بد آخوندی افزایش سرسام‌آور قیمت مسکن را سبب شد، گفت: متأسفانه امروز اگر یک ایرانی تمام درآمد خود را کنار بگذارد حتی به جای آب و غذا باد هوا بخورد، به شرط آنکه تورم هم نداشته باشیم، تقریباً 34 سال طول می‌کشد تا صاحبخانه شود!

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار