تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
رئیس‌جمهور گفت: تا روزی که صندوق و انتخابات وجود دارد، جمهوری اسلامی با همین قدرت می‌ماند و البته دشمنان می‌توانند ما را اذیت کنند و همان‌طور که این سال‌ها ما را اذیت کرده‌اند ولی نمی‌توانند این حکومت را از مردم بگیرند.

به گزارش آرانیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: امروز روز ولادت امام هادی(ع) است و زندگی ایشان به ما نشان می‌دهد دستگاهها و مستبدین زمان تا چه‌حد از امام هادی(ع) و فرزندشان امام عسکری(ع) در ترس و وحشت بوده‌اند که این دو امام را در پادگان نگهداری می‌کردند و نگذاشتند این امامان همام میان مردم آزاد باشند و ما به همین دلیل به این دو امام، «عسکریین» لقب می‌دهیم.

بیشتر بخوانید

وی افزود: به‌نظر من کمتر در زندگی ائمه اطهار(ع) پیش آمده است که دو امام تقریباً در طول زندگی‌شان در پادگان قرار داشته باشند و مردم آزاد نباشند با آنان تماس و ارتباط داشته باشند. داستان‌های تاریخی را شنیده‌ایم که اگر مسئله مهمی برای مردم پیش می‌آمد، برای استفسار از امام به‌عنوان کسی که میوه‌فروش است به خانه امام می‌رفت و سؤالات خود را مطرح می‌کرد، این نشانگر است که ائمه ما برای اجرای دستورات الهی چه زحمات سختی را کشیده‌اند و ما هم افتخار می‌کنیم که پیروی چنین ائمه‌ای هستیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به عید سعید غدیر گفت: هم‌چنین عید غدیر را پیشِ‌رو داریم که از اعیاد بزرگ ما است و عیدالله الاعظم و عیدالله الاکبر، عید ولایت، عید حکومت، عید سیاست و عید مردم‌سالاری است که پیامبر(ص) موضوع حکومت را در جمع مردم مطرح کردند. ایشان نه در جمع معمولی بلکه در جمع بزرگی که حاجیان که پیش از حجة‌الوداع اعلام شده بود و جمعیت زیادی آماده بودند و پیامبر(ص) در سه‌راهی کاروان‌ها را متوقف کرد و فرمود کسانی که "پیش رفته‌اند بازگردند و کسانی که نرسیده‌اند، برسند" تا اهمیت مسئله را برای همه مسلمانان روشن کند.

روحانی ادامه داد: ایشان می‌خواست فرمان قاطع الهی را که فرموده بود "اگر این کار را انجام ندهی، رسالتت را انجام نداده‌ای" اجرا کند و این فرمانی است که خدا برای تبلیغ این امر مهم به پیامبر(ص) داد. آن روز، روز اکمال دین شد و پیامبر(ص) این موضوع را در حضور جمعیت بزرگ بیان کرد و گفت "هرکس اینجا هست باید پیام غدیر را به دیگران برساند"، و این تأکید پیامبر(ص) نشان می‌دهد که در اسلام، سیاست از حکومت و حکومت از دین جدا نیست. امیدواریم به راه و مسیر امامت اهل‌بیت(ع) و راه مولای ما امیرالمؤمنین(ع) به‌خوبی عمل کنیم.

وی با یادآوری اینکه "در ایام 14 مرداد هستیم و 114 سال از مشروطه گذشته و ایران به‌عنوان پیشگام در مردم‌سالاری در منطقه است"، تصریح کرد: ایران در تأسیس پارلمان و مجلس شورا پیشگام است و قبل از اینکه کسی در منطقه پارلمان، مجلس و صندوق آرا داشته باشد، 114 سال پیش فرمان مشروطیت صادر شد و مجلس شکل گرفت. ملت ما در این 114 سال البته روزهای سخت و راحتی داشته است ولی تا زمان پیروزی انقلاب با اینکه حکومت، به‌ظاهر مشروطه بود و ما دارای قانون اساسی و مجلس شورا بودیم ولی بیشتر اوقات این مجلس و در این مدت پنجاه و چند سال پایانی با نام مشروطیت گذشت و مشروعیت آن هم بعد از مدتی از دست رفت.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی بود که انقلاب مشروطه را کامل کرد و راهش را ادامه دادیم و امروز شاهد مردم‌سالاری دینی هستیم. مهم  است که بدانیم تا روزی که به صندوق رأی احترام می‌گزاریم و تا روزی که به انتخابات و آرای مردم احترام می‌گزاریم، هیچ قدرتی نمی‌تواند به ما صدمه بزند. وقتی حکومت ما منتخب مردم است و دولت، مجلس، ارکان حکومت ما مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود معنا ندارد کسی از کاخی در آن‌سوی دنیا برای پایان حکومت مردم در ایران و برای اغتشاش تصمیم بگیرد و  این حرف‌ها کهنه شده و بی‌اساس است. تا روزی که صندوق و انتخابات وجود دارد، جمهوری اسلامی با همین قدرت می‌ماند و البته دشمنان می‌توانند ما را اذیت کنند و همان‌طور که این سال‌ها ما را اذیت کرده‌اند ولی نمی‌توانند این حکومت را از مردم بگیرند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار