تازه های خبری :
کد خبر: ۵۵۰۴۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به این که رئیس جمهور طی نامه ای جناب آقای "حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت معرفی کرده جلسه رای اعتماد ایشان یک هفته بعد، روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه خواهد بود.

به گزارش آرانیوز، محمد حسین فرهنگی اشاره به  معرفی حسین مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت گفت: با توجه به این که رئیس جمهور طی نامه ای جناب آقای "حسین مدرس خیابانی" را به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرده است، جلسه رای اعتماد ایشان یک هفته بعد، روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه خواهد بود./

حسین مدرس خیابانی

حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست عصر امروز سه‌شنبه (14 مرداد ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره مواد بررسی در این جلسه، گفت: کمیسیون امنیت ملی مجلس نگران حوزه صنعت و تولید است. از این رو عمدتا مسائلی از جنس رفع دغدغه‌های مردم مطرح و بررسی شد. لذا بر تامین معیشت و کالاهای اساسی تاکید شد.

دولت نسبت به وضعیت معیشتی مردم بی‌تفاوت نیست

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: در حال حاضر از شرایط خوبی به لحاظ موجودی بنادر و گمرکات برخورداریم. افزایش تولیدات داخلی در چهار ماه ابتدای سال نیز این نوید را می‌دهد که به لحاظ عرضه مشکلاتی نخواهیم داشت. به تناسب بانک مرکزی نیز در تلاش است تا نرخ ارز را کنترل کند. همچنین در تخصیص و گشایش ارز کالاهای اساسی و تامین مواد اولیه تلاش‌هایی صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: اطمینان کامل به اعضای کمیسیون دادیم که دولت از تمام تلاش خود استفاده می‌کند و نسبت به وضعیت معیشت مردم بی‌تفاوت نیست. اولویت اول مجموعه دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز مباحث تامین اقلام و مایحتاج مردم است.

تاکید نمایندگان بر تحقق اهداف جهش تولید

مدرس خیابانی یادآور شد: اعضای کمیسیون امنیت ملی در ارتباط با تحقق اهداف جهش تولید و تامین مواد اولیه کارخانجات دغدغه‌هایی را مطرح کردند. لذا یادآور شدیم که وزارت صمت از مسیرهای گوناگون تلاش کرده است و ارقام تولیدات داخلی نیز نشان دهنده جهش تولید است.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به راه‌های تحقق اهداف جهش تولید، گفت: نخست از مسیر استفاده از ظرفیت خالی کارخانجات، سپس تکمیل و اتمام پروژه‌های نیمه تمام، احیا واحدهای نیمه فعال و تعطیل و در نهایت دسترسی به فناوری نوین برای جهش تولید است.

گام مثبت وزارت صمت در تامین مواد اولیه کارخانجات تولیدی

وی ادامه داد: وزارت صمت در حوزه تامین مواد اولیه کارخانجات گام مثبتی برداشته است، تداوم روال تولید و عدم کُند شدن چرخه تولید نشان دهنده همین موضوع است. از سوی دیگر قطع وابستگی‌ها در حوزه صنعت و معدن و استفاده از توان داخلی در وزارت صمت مطرح است.

وزارت صمت پیگیر حذف واردات ماشین آلات و مواد اولیه

مدرس خیابانی ادامه داد: برنامه خوبی هم امسال برای حذف واردات اقلامی چون ماشین آلات و مواد اولیه تفاهم نامه های خوبی با نهادهای مختلف از جمله دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش بنیان، نهادهای عمومی، فرماندهی هوافضا، قرارگاه خاتم الانبیاء، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و شرکت‌های مختلف دیگر منعقد کرده است تا واردات را با تولید داخل جایگزین کنیم و ضمانت اجرایی آن هم این است که به محض خودکفایی در تولید کالایی، مانع واردات شویم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: در همین راستا 2 هزار و 500 ردیف تعرفه کالاها و ثبت سفارش این کالاها که عمدتا در داخل تولید می‌شود، بسته شده است.

جمهوری اسلامی درگیر بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها و جنگ اقتصادی

وی با بیان اینکه سال سختی پیش رو است، گفت: ما درگیر بی‌سابقه ترین تحریم‌های دشمن قرار گرفتیم و با یک جنگ تمام عیار اقتصادی با چاشنی رسانه‌ای روبه رو هستیم، آمریکایی‌ها با تزریق یاس و ناامیدی به جامعه تلاش می‌کنند تا دستاوردهای داخلی نادید گرفته شود. امادر کنار دولت، مجلس شورای اسلامی با قدرت حضور دارد و هر جای که نیاز به کمک باشد، ورود خواهد کرد.

مدرس خیابانی با اشاره به ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در مقابل جنگ تحمیلی نابرابر امریکا و متحدانش، افزود: ایران ذره ای عقب نشینی نمی‌کند کما اینکه آمریکایی ها نیز نتوانستند رویای خود را در ایران تعبیر کنند و خودشان دچار مشکلاتی از این دست شده است./

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار