کد خبر: ۵۴۳۶۸
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۶
رئیس علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به شیب تند ابتلا به کرونا در استان، گفت: ۶۱۵ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

آرانیوز-کرج-دکتر حسین کریم صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بستری ۶۱۵ نفر بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان، از شیب افزایشی و تند مبتلایان کرونا در استان خبر داد.

وی با اعلام وضعیت قرمز در استان البرز به تعداد بالای مراجعان سرپایی و بستری در بیمارستان‌های استان اشاره کرد و گفت: اگر مردم استان همکاری لازم را نداشته باشند با بحران جدی کمبود تخت بیمارستانی مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اضافه کرد: روز گذشته نزدیک به ۸۱۵ نفر بیمار سرپایی مشکوک و مبتلا به کرونا به بیمارستان‌ها مراجعه کرده اند و اکنون ۶۱۵ بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا بستری هستند.

دکتر کریم گفت: اگر از مرز هزار تخت بستری عبور کنیم با بحران جدی مواجه خواهیم شد و این تنها بستگی به همکاری مردم دارد.

وی گفت: کادر بهداشت و درمان خسته هستند زیرا از ابتدای اسفند ماه تا به این لحظه بی وقفه در خط مقدم مبارزه با کرونا در شرایطی سخت با لباس‌های محافظتی، فشارهای روحی و روانی و خطر بالا تلاش می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اجرای طرح پلاسما درمانی برای بیماران بدحال کرونایی از همه کسانی که به کرونا مبتلا شده و بهبود یافته اند درخواست کرد برای اهدای پلاسما اقدام کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها