تازه های خبری :
کد خبر: ۵۴۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۲
دادستان نظامی گلستان خبرداد
دادستان نظامی گلستان از اجرای تقویت طرح جلب ضربتی سربازان فراری با تشکیل قرارگاه جهادی در استان خبرداد.

آرانیوز-گرگان-به منظور تقویت طرح جلب ضربتی سربازان فراری قرارگاه جهادی، محمدرضا محمودی اظهارکرد: تصمیم سازمان قضایی برای رسیدگی به پرونده های قدیمی جدی است و از هر راه مشروعی برای انجام این کار استفاده خواهیم کرد.

وی گفت: طرح جلب ضربتی سربازان فراری از سال گذشته در استان گلستان به اجرا در آمده که مهم ترین هدف آن کاهش زمان رسیدگی پرونده های قضایی بوده است.

محمودی افزود: در اجرای این طرح با حضور دادیار جانشین دادستان نظامی در شهرستان های مختلف و نظارت بر عملیات جلب توسط ضابطان، تعداد زیادی از سربازان فراری دستگیر شده اند.

دادستان نظامی گلستان گفت: در پرونده های باقیمانده مکرر اقدام به صدور حکم جلب کرده ایم اما به دلیل تغییر محل سکونت متهمان عملاً دستگیری آنها مقدور نبود.

وی گفت: این پرونده ها وقت زیادی را از همکاران قضایی و مامورین واحد جلب به خود اختصاص می داد بنابراین باید تصمیم جدیدی را اتخاذ می کردیم.

محمودی با بیان اینکه برای به دست آوردن آدرس این افراد به یک سری اقدامات فنی نیاز است، گفت: بسیاری از خدمات اجتماعی دستگاه ها با درج مشخصات و آدرس افراد در سامانه های طراحی شده امکانپذیر است که از این طریق می توان متهمین را شناسایی، رد زنی و دستگیر کرد.

وی گفت: البته استعلام از این دستگاه ها در مراجع قضایی مرسوم است اما جهت صرفه جویی در وقت و هماهنگی بهتر نیروهای نظامی دخیل در اجرای طرح یک لیست جامع از کل متهمان تهیه شده است.

دادستان نظامی گلستان تاکیدکرد: بهره گیری از سامانه های اداره اطلاعات و پلیس آگاهی استان و استفاده از تجربیات آنان می تواند در شناسایی و رد زنی متهمان بسیار موثر باشد.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح از شگردهای اطلاعاتی نیز استفاده خواهیم کرد، گفت: در روستاها فرمانده کلانتری و پاسگاه موظف است با کمک دهیاری و شورای اسلامی آدرس جدید متهم را کسب کند.

محمودی گفت: در شهرها این کار به پایگاه های بسیج محلات که اشراف اطلاعاتی خوبی به حوزه استحفاظی خود دارند واگذار شده است.

وی تاکید کرد: به محض گزارش آدرس جدید به سازمان قضایی براساس آدرس جدید متهم، حکم جلب صادر خواهد شد.

محمودی گفت: در صورت مهاجرت متهم به خارج از استان، طبق موازین قانونی اقدام به صدورحکم جلب نیابتی متهم خواهیم کرد.
وی تاکید کرد: با بهره گیری از همه اقدامات فنی، استفاده از بانک های اطلاعاتی و ظرفیت های حفاظتی با همکاری نیروهای مسلح، بتوانیم به نتایج خوبی در اجرای این طرح دست پیدا کنیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار