تازه های خبری :
کد خبر: ۵۴۱۶۴
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۳
شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از کاهش ۸۳ درصدی پروازهای عبوری از آسمان ایران طی بهار ۹۹ در مقایسه با بهار سال گذشته خبر داد.

به گزارش آرانیوز، بر اساس آمار منتشر شده از سوی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران طی خردادماه امسال در فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت کل پروازهای داخلی در نشست و برخاست 19 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 35 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 33 درصد در مقایسه با خرداد 98 کاهش داشته است.

بر این اساس فرودگاه مهرآباد در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به ترتیب نسبت به خرداد پارسال 14 درصد، 28  رصد و 24 درصد رشد منفی داشته است.

برای فرودگاه مشهد این کاهش به ترتیب 50 درصد، 62 درصد و 68 درصد بوده است. در فرودگاه شیراز نیز چند وقتی است زمزمه های تغییر و تحول مدیریتی به گوش می رسد عملکرد همچنان منفی است؛ در نشست و برخاست عملکرد فرودگاه شیراز 32 درصد، در اعزام و پذیرش مسافر 38 درصد و در ارسال و پذیرش بار و پست 51 درصد در مقایسه با آخرین ماه بهار سال گذشته کاهش یافته است.

در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز نشست و برخاست 86 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 95 درصد و ارسال و پذیرش بار و پست 81 درصد کاهش یافه است.

در مجموع در 46 فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها و 6 فرودگاه اختصاصی در نشست و برخاست، اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بار و پست به تریب عملکرد ها 29 درصد، 44 درصد و 49 درصد در مقایسه با خردادماه سال 98 منفی بوده است.

بر اساس آمار شرکت فرودگاه ها در پروازهای بین المللی فرودگاه های تحت مالکیت این شرکت نشسست و برخاست 89 درصد، اعزام و پذیرش مسافر 96 و ارسال و پذیرش بار و پست 82 درصد کاهش یافته است.

همچنین طی خرداد ماه امسال پروازهای عبوری نسب به ماه مشابه سال قبل 80 درصد کاهش یافته است. در خرداد امسال تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران 5 هزار و 372 پرواز بود، در حالی خردادماه سال گذشته این تعداد 27 هزار و 513 پرواز بود. البته تعداد پروازهای عبوری ماه گذشه نسبت به اردیبهشت 99 حدود 1000 پرواز افزایش یافته است.

در مجموع طی بهار 99 در مقایسه با بهار 98 پروازهای عبوری از آسمان کشورمان 83 درصد کاهش یافته است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی