تازه های خبری :
کد خبر: ۵۴۱۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
اگرچه دولت وعده داده بود که حق مسکن کارگران را در تیر ماه مصوب می کند اما فقط ۸ روز تا پایان تیر ماه باقی است و افزایش این مولفه مزدی همچنان بلاتکلیف است.

به گزارش آرانیوز، یکی از آیتم‌هایی که شاید بتواند تا حدودی در دستمزد کارگران تغییر ایجاد کند، حق مسکن است. البته نام این آیتم حق مسکن ذکر شده اما با توجه به نرخ مسکن در کشور، قطعاً این مؤلفه فقط برای رفع برخی هزینه‌های کارگران و جبران برخی کسری‌ها، می‌تواند نقش داشته باشد.

با این حال اگرچه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۳۱ خرداد ماه در نامه‌ای به معاون اول رئیس جمهور موضوع کمک هزینه مسکن کارگران را با قید دو فوریت اعلام کرد اما با این حال هنوز خبری از هیأت وزیران مبنی بر تصویب حق مسکن منتشر نشده و کارگران همچنان چشم انتظار تحقق وعده دولت هستند.

در صورت تصویب حق مسکن در مرداد، باید مابه‌التفاوت تیر پرداخت شود

در این بین ابهاماتی در مورد وضعیت پرداخت ما به التفاوت حق مسکن در صورت تصویب این مؤلفه در مرداد ماه به وجود آمد که در این رابطه ناصر چمنی عضو کارگری شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ما از روز نخست پی گیر وضعیت حق مسکن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده ایم، زیرا دولت به ما قول داده بود که حتماً این آیتم را در تیر ماه تصویب خواهد کرد.

وی افزود: طبق شنیده‌ها آقای شریعتمداری بخشنامه حق مسکن را برای طرح در جلسه هیأت دولت برده است اما تا الان نتیجه‌ای حاصل نشده است.

چمنی ادامه داد: ما روی قول وزیر حساب باز کرده بودیم و انتظار داشتیم در همین تیر ماه حق مسکن کارگران تصویب شود. البته هنوز دولت در تیر ماه دو جلسه دیگر دارد و شاید در این جلسات این آیتم را تصویب کند.

این فعال کارگری در مورد اینکه اگر حق مسکن در تیر ماه تصویب نشود، آیا ما به التفاوتی پرداخت خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای عالی کار مصوب کرد که حق مسکن از برج ۴ قابلیت اجرایی پیدا کند، از این رو اگر دولت این آیتم را در مرداد ماه تصویب کند، کارفرماها موظف هستند که ما به التفاوت تیر را پرداخت کنند.

وی همچنین در خصوص پرداخت ما به التفاوت بهار نیز گفت: آنطور که مقرر شد، بنا نیست ما به التفاوتی بابت سه ماه فصل بهار به کارگران پرداخت شود.

گفتنی است؛ طبق مصوبه شورای عالی کار، حق مسکن کارگران در سال ۹۹ با ۲۰۰ هزار تومان افزایش، به ۳۰۰ هزار تومان رسید که برای اجرایی شدن، نیاز به مصوبه هیأت وزیران دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار