تازه های خبری :
کد خبر: ۵۴۱۵۹
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۳
اتفاقات رخ‌داده اخیر در باشگاه استقلال، این سؤال را مطرح می‌کند که چه کسانی و با چه اهدافی، انتصابات شائبه‌دار را در این باشگاه انجام می‌دهند؟

به گزارش آرانیوز، شرایط باشگاه استقلال چه به لحاظ نتیجه‌گیری و چه به لحاظ مدیریتی، شرایط آرام و پایداری نیست. از مسائل فنی و نتیجه‌گیری که جای آن در این مقال نمی‌گنجد که بگذریم، به اتفاقاتی که در چند ماه اخیر در بحث انتصاب افراد در باشگاه استقلال رخ داده، می‌رسیم که جای بحث و بررسی فراوان دارد. اصولاً انتخاب افراد برای حضور در دو باشگاه استقلال و پرسپولیس همواره محل بحث بوده اما اتفاقات رخ داده در مدت اخیر در استقلال به نوعی، شاه‌بیت ماجرا بوده است.

در واقع شاید دولت‌های مختلف سعی کرده‌اند افراد مدنظر خود را به هیئت مدیره یا ارکان دیگر استقلال و پرسپولیس وارد کنند اما وقتی که برخی افراد با سوابق خاص وارد این باشگاه‌ها می‌شوند و هم‌حزبی‌های وزیر ورزش در پرسپولیس و استقلال پست می‌گیرند، باید به خیلی چیزها شک کرد.

هفته گذشته فردی به عنوان سرپرست روابط عمومی باشگاه استقلال انتخاب شد که سوابقش کاملا مشخص بود؛ فردی هتاک به ارکان نظام که در گذشته هر چه دلش خواسته، گفته و اکنون در یک باشگاه دولتی پست می‌گیرد! این فرد می‌تواند برای خودش یا یک مجموعه خصوصی کار کند اما اینکه به ارکان نظام بی‌احترامی کنی و سپس در باشگاهی دولتی پست بگیری، از آن دسته اتفاقاتی است که تنها از پس وزارت ورزش و مسئولان کنونی استقلال برمی‌آید.

نکته جالب اینجاست که رزومه و سابقه یک فرد برای حضور در چنین پست مهمی در یک باشگاه دولتی، مورد بررسی قرار می‌گیرد و عموماً این انتخاب‌ها با هماهنگی وزارت ورزش انجام می‌شود، حال چگونه است که وزیر ورزش که اطرافیانش او را «دایره‌المعارف» می‌خوانند اجازه حضور چنین فردی را در باشگاه استقلال صادر می‌کند جای شبهه دارد و این سؤال را مطرح می‌کند که آیا پای سیاسی‌کاری در باشگاهی که پیشوند «فرهنگی - ورزشی» را یدک می‌کشد، در میان است؟ آیا قرار است با انتخاب این افراد نوعی دهن‌کجی به برخی چیزها صورت بگیرد؟

ماجرا زمانی بیشتر رنگ و بوی سیاسی‌کاری به خود می‌گیرد که بدانیم حجت نظری عضو هیئت مدیره استقلال، هم‌حزبی وزیر ورزش بوده است. حجت نظری یک فعال سیاسی است و عضو حزب اعتماد ملی. مسعود سلطانی‌فر هم عضو همین حزب بود و پس از اینکه مهدی رسول‌پناه دیگر هم‌حزبی خود را به باشگاه پرسپولیس فرستاد، نظری را هم راهی ساختمان باشگاه استقلال کرد.

رقم خوردن این اتفاقات و در نهایت پست گرفتن یک فرد هتاک در استقلال که از نظر سیاسی، هم‌طیف و همراه وزیر ورزش محسوب می‌شود، این سؤال را به وجود می‌آورد که دلیل این مهره‌چینی‌ها چیست و چه کسی در پشت پرده در حال هدایت موضوع است؟ آیا احمد سعادتمند به عنوان مدیرعامل پای افراد هتاک را به باشگاه باز کرده یا به او در این باره توصیه شده است؟ آیا مدیرعامل استقلال با اراده، شناخت و خواست قلبی خود چنین انتصابی انجام داده یا چنین چیزی به او دیکته شده است؟ البته که در هر دو صورت چیزی از قصور سعادتمند کم نمی‌شود چرا که او به عنوان مدیرعامل در باشگاه استقلال باید پاسخگوی اتفاقات و انتصاباتش باشد حتی اگر تحت فشار، موضوعی را قبول کرده است.

به نظر می‌رسد با این اتفاقات و انتصابات شائبه‌دار، استقلال همچنان روزهای پرتلاطمی را سپری کند. شاید برخی مسئولان و مدیران وزارت ورزش و باشگاه استقلال هنوز متوجه نشده‌اند که این تیم در کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند و هر فردی با هر سابقه‌ای نمی‌تواند در این باشگاه مسئولیت بگیرد. شاید هم می‌دانند و خودشان را به ندانستن زده‌اند که در این صورت باید فکر دیگری به حالشان کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی