تازه های خبری :
کد خبر: ۵۴۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
نماینده مردم دشتستان در مجلس به وضعیت حاد بیماری کرونا در استان بوشهر اشاره کرد و خطاب به دولت گفت: برای مقابله با بحران این استان با همه امکانات وارد عمل شوید و ضمن تمرکززدایی و دادن اختیارات به مرکز استان جلوی فاجعه پیش رو را بگیرید.

به گزارش آرانیوز، ابراهیم رضایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: جمهوری اسلامی در مراحل نهایی مواجهه با اردوگاه ظلم به سرکردگی آمریکا است. امید می‌رود که با تداوم رشادت‌های فرزندان انقلاب اسلامی و همرزمان سردار دل‌ها در جبهه مقاومت در آینده نزدیک شاهد تحقق وعده صادق رهبر انقلاب مبنی بر شکست غرب و نابودی صهیونیسم باشیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس علت مشکلات اقتصادی را عدم حاکمیت فرهنگ بسیجی عنوان کرد و عملکرد دولت را در افزایش قیمت دلار و سکه بی تاثیر ندانست و ابراز عقیده کرد: این گرانی‌های لحظه‌ای کشور، معلول نادیده گرفتن شروط ۹ گانه رهبری در برجام، اعتماد به دشمنان و غفلت از ظرفیت‌های عظیم داخلی و جوانان و نخبگان ایرانی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: هیچ ملتی بدون اتکا به خود نتوانسته به پیشرفت‌ برسد. پس لازم است دستگاه دیپلماسی کشور برنامه خود را در خصوص انتخابات آمریکا بر پایه بدبینانه‌ترین سناریو طراحی کند. غرب‌گرایان که برای امضای برجام پایکوبی می‌کردند امروز پاسخگوی خالی‌تر شدن سفره مردم و بیکاری جوانان و حل نشدن مشکلات کشور باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس یازدهم در عین حال با بیان این‌که «ما با آزادی و اینترنت مخالف نیستیم» گفت: ما با مذاکره مخالف نیستیم، با تحقیر ایرانی و خسارت محض مخالفیم. ما با پارتی‌بازی، تبعیض، رشوه، بیکاری و فقر مخالفیم. ما طرفدار انسداد نیستیم، حامی محرمان و مستضعفان هستیم، با آزادی مخالف نیستیم، با بی‌بندوباری و چپاول مخالفیم با وعده‌های پوشالی مخالفیم.

وی با اشاره به برخی وعده‌های داده شده در بحبوحه امضای سند برجام در زمینه قیمت دلار، فروش نفت و بازگشت پول‌های بلوکه شده، رونق اقتصادی و بی نیازی مردم به یارانه گفت: امروز به جای شما و به جای کسانی که با فرار رو به جلو به رهبری نامه سراسر کذب می‌نویسند از مردم مظلومی که در این سال‌ها زندگی‌شان سخت‌تر شد، از جوانانی که نتوانستند ازدواج کنند، از کارگران بیکار شده و جوانان تحصیلکرده که کار پیدا نمی‌کنند و از بازنشستگان و فرهنگیان که فقیر و فقیرتر شدند، عذرخواهی می‌کنم.

وی با اشاره به یکسال پایانی دولت دوازدهم پیشنهاد کرد: به جای فکر مذاکره، بیانیه گام دوم انقلاب را سرلوحه کار قرار دهید و وقت‌کشی نکنید.

نماینده مردم دشتستان افزود: از مجلس انتظار می‌رود که در اولین گام به مطالبه شفافیت به ملت ایران پاسخی درخور دهد و عزم خود را برای مبارزه با فساد جزم کند و بر حل مشکلات معیشتی و توجه بر حوزه فرهنگ متمرکز شود.

رضایی هم‌چنین با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی استان بوشهر خطاب به هیأت دولت گفت: برای مقابله با بحران کرونا در استان بوشهر با همه امکانات وارد عمل شوید و ضمن تمرکز زدایی و دادن اختیارات برای تصمیم‌گیری درست به مرکز استان جلوی فاجعه پیش رو را بگیرید.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی