کد خبر: ۵۴۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱
مدیر آبفای شهرستان کرج به مسئله آلودگی نهرهای آب موجود در برخی مناطق کرج اشاره کرد و گفت: متأسفانه فاضلاب خانگی و روان آب‌های خاکستری به سمت نهرها روانه می‌شوند.

آرانیوز-کرج-شهرام حافظ به مسئله آلودگی نهرهای آب موجود در برخی خیابان‌های کرج، گفت: متأسفانه در سطح چند محله شهر، فاضلاب خانگی و روان آب‌های خاکستری حاصل از شستشوی حیاط، ظروف، لباس و غیره به سمت این نهرها روانه می‌شود.

وی در خصوص اقداماتی که در محدوده شهرک بهارستان واقع در شمال غرب کرج توسط شرکت آب و فاضلاب انجام شده است، گفت: در این راستا به منظور انتقال فاضلاب طی دو سال گذشته بیش از ۱۷۰ کیلومتر لوله گذاری و شبکه گذاری انجام شده است.

مدیر آبفای شهرستان کرج تاکید کرد: حدود ۸۰ درصد این شبکه و لوله گذاری‌های انجام شده برای انتقال فاضلاب در محدوده نقاطی پیرامونی رودخانه «دلمبر» بوده است.

حافظ با اشاره به اینکه در گذشته فاضلاب‌های خانگی برخی از منازل مسکونی شاهین ویلا و باغستان در قنوات‌های متروکه خالی می‌شد، افزود: این فاضلاب‌ها از آنجا به سمت رودخانه دلمبر هدایت شده و در نهایت از طریق رودخانه به محلات جنوب غربی کرج از جمله «آق تپه» می‌رسید که موجب بروز مشکلات زیست محیطی در آنجا بود.

دفع فاضلاب توسط چاه جذبی در برخی مناطق کرج با مشکل مواجه می‌شود وی با اشاره به اینکه کرج شهری نبوده که ابتدا زیر ساخت‌ها ساخته شده و سپس توسعه شهری یابد، افزود: در نتیجه طی سال‌های اخیر کاستی‌هایی که در بخش‌های مانند شبکه فاضلاب وجود داشت را بدون وارد کردن کوچک‌ترین آسیب به زندگی شهروندان پیش برده ایم، در حال حاضر عملیات لوله گذاری که در مسیر رودخانه دلمبر در خصوص هدایت فاضلاب به انجام رسیده تأثیر مهمی در رفع بخشی از این نقصان داشته است.

مدیر آبفای شهرستان کرج در خصوص رسیدگی به بحث سیستم فاضلاب محله آق تپه مهرشهر، گفت: بافت خاک آنجا ریزدانه ای است و امکان نفوذ آب در آن وجود ندارد، به همین دلیل گاهی دفع فاضلاب توسط چاه جذبی در این مناطق نیز با مشکل مواجه می‌شود و ممکن است شاهد ورود فاضلاب به نهرهای خیابانی باشیم.

حافظ گفت: در بحث ساماندهی فاضلاب شهری در محله آق تپه، شرکت آب و فاضلاب استان البرز پروژه‌ای را برای اجرا تعریف کرده است، مطالعات طرح، تهیه نقشه‌های آن و تأمین منابع مالی پروژه نیز به انجام رسیده است، به یقین بعد از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار این پروژه را آغاز خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای پروژه فاضلاب شهری در محله آق تپه نیاز به احداث خطوط انتقال داریم، گفت: در واقع فاضلاب‌های جمع آوری شده در این محله شهری باید از طریق خطوط انتقال به سمت تصفیه خانه هدایت شود.

قسمتی از خط انتقال طرح فاضلاب شهری آق تپه در اراضی واقع است مدیر آبفای شهرستان کرج با تاکید بر اینکه در طرح فاضلاب شهری محله آق تپه، قسمتی از خط انتقال آن در اراضی واقع شده است که بحث مشکلات مربوط به مالکیت این اراضی باید حل و فصل شود، گفت: البته آنجا محدوده از شهر دارای طرح تفصیلی است و وقتی توسط شهرداری خیابان بندی ها مشخص شود، تکلیف محل عبور خطوط انتقال فاضلاب نیز تعیین می‌شود.

حافظ اشاره کرد: به محض مشخص شدن معبر عبوری خط انتقال طرح شبکه فاضلاب آق تپه از سوی شهرداری کرج، طی بازه زمانی دو ماهه برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار این پروژه را انجام خواهیم داد تا در ادامه عملیات اجرایی آن آغاز شود.

به گفته وی با اجرای این پروژه فاضلاب شهری، محله آق تپه و نقاط پیرامونی آن از جمله اخترآباد، بلوار ولیعصر و شعبان آباد نیز تحت پوشش قرارمی گیرد و تا حدودی مشکلات ساکنان این محله‌های کرج در بحث فاضلاب مرتفع خواهد شد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار