تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰
سؤال جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از رئیس‌جمهور درباره گرانی در بازار کالاهای اساسی، ارز و مسکن و... تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

به گزارش آرانیوز(اختصاصی)محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سؤال جمعی از نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور گفت: طرح سؤال از آقای روحانی رئیس‌جمهور با امضای 167 تن از نمایندگان تهیه شده است.

وی افزود: طرح سؤال 167 تن از نمایندگان مجلس از آقای روحانی رئیس‌جمهور برای بررسی علل گرانی بازار خودرو، نابسامانی بازار ارز و نیز گرانی کالاهای اساسی و مایحتاج اساسی مردم تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

یکی از دغدغه های من به عنوان نماینده مردم خوزستان موضوع شرکت نیشکر هفت تپه می باشد که اکنون دارای شرایط بسیار بدی است و کارگران ماه هاست که حقوقی دریافت نکرده اند و خانواده شرکت نیشکر هفت تپه به سختی روزگار می گذرانند، رئیس جمهور باید پاسخگو باشد که چرا شرکت نیشکر هفت تپه به چنین وضعی دچار شده و چرا خصوصی سازی ها بدون منطق به افراد فاقد صلاحیت سپرده شده که اکنون این اتفاقات ناخوشایند را شاهد باشیم که کارگران مستاصل و درمانده باشند و از تامین مایحتاج اولیه زندگی عاجز باشند.

نماینده مردم شوش در مجلس ادامه داد: ما خواهان رسیدگی و تعیین تکلیف هر چه سریعتر به پرونده امید اسدبیگی مالک شرکت نیشکر هفت تپه هستیم تا کارگران و خانواده بزرگ شرکت نیشکر هفت تپه از این بلاتکلیفی خارج شود و رونق و حیات به شرکت نیشکر هفت تپه بازگردد چرا که کارگران زحمت کش این شرکت به ناحق در چنین مخمصه ای گرفتار شده اند.

کعب عمیر در پایان خاطرنشان کرد: پس از اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور در یکی از جلسات علنی مجلس، آقای روحانی می‌بایست برای ادای توضیحاتی در مجلس حضور یابد.

متن کامل طرح سؤال از رئیس‌جمهور به‌شرح زیر است:

هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام و احترام

با عنایت به مفاد اصل 88 قانون اساسی و با استناد به مواد 210 و 211 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بدین‌وسیله سؤالات اینجانبان در 5 محور ذیل از آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم برای طی فرایند رسیدگی، ارجاع به کمیسیون تخصصی و ارائه پاسخ در صحن علنی مجلس در اولین فرصت ممکن تقدیم می‌گردد.

1 ــ چرا و به‌چه‌دلیل  قیمت ارزهای خارجی به‌سرعت در حال افزایش و ارزش پول ملی در حال کاهش است؟

2 ــ علت ازهم‌گسیختگی اوضاع بازار مسکن و خودرو و تورم عجیب و غریب چند صد درصدی بازار مسکن چیست و چرا دولت طی 7 سال گذشته هیچ اقدام جدی برای تأمین مسکن مردم و کنترل قیمت و کیفیت خودرو انجام نداده است؟

3 ــ در کجای برجام اشتباه استراتژیک مرتکب شدید که آمریکا بدون کوچکترین هزینه از این توافق خارج و اروپا هم با پررویی تمام همچنان خواستار اجرای کامل برجام از سوی ایران است، بدون آنکه خود به تعهداتش عمل نماید حتی در عملیاتی کردن طرح حقیرانه اینستکس!

4 ــ قرار شد دولت به‌خاطر مشکلات ناشی از بیماری کرونا، به واحدهای تولیدی و بخش‌های آسیب‌دیده وام اعطا کرده و کمک نماید، اما صدای اعتراض همه بخش‌ها بلند است، دولت در این زمینه چه‌کاری کرده و چقدر کمک کرده است؟

5 ــ از فروردین 97 که قیمت دلار دولتی 4200 تومان اعلام شد، تا امروز چند میلیارد دلار به این قیمت عرضه شده است؟ به چه‌کسانی داده شده و سرنوشت این دلارها چه شده است و چه تأثیری بر کنترل تورم داشته است؟

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی