تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابهامات اساسی در واگذاری ایران ایرتور گفت: سوال از وزیر اقتصاد به دلیل عدم ابطال این واگذاری کلید خورد.

به گزارش آرانیوز، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز از طرح سوال از «فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد و امور دارایی با عنوان عدم ابطال واگذاری شرکت ایران ایرتور خبر داد.

متن کامل این سوال بدین شرح است:

خلاصه سوال:

۱- علت عدم ابطال واگذاری شرکت ایران ایرتور علی‌رغم تخلفات قانونی محرز از سوی سازمان خصوصی‌سازی چیست؟

شرح سوال:

در راستای عمل به وظایف قانون مصرح در اصل ۸۴ قانون اساسی طی نامه شماره ۹۹۰۰۴۲۹۰ مورخ ۹۹/۲/۶ تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت ایران ایرتور را برشماری کردم. علی‌رغم پیگیری از معاون امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی طی نامه شماره ۹۹۰۱۶۱۹۷ در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۹ پاسخ در این زمینه همچنان بِلا اقدام است.

۲- علت تناقص در پاسخگویی‌های آن وزارتخانه چیست؟

نامه شماره ۱۰۶۲۹۳ مورخ ۹۸/۷/۲۷ آن وزارتخانه خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور واگذاری شرکت موصوف بلااشکال قلمداد شده است. لیکن در سیصد و هفتاد و پنجمین جلسه هیئت واگذاری تاریخ ۹۸/۱۰/۹ به سبب ایرادات و ابهامات در واگذاری شرکت یاد شده آن را مستوجب ارجاع پرونده واگذاری به هیئت عالی داوری و تشخیص داده شده و متعاقباً در مصاحبه ۹۸/۱۱/۹ عنوان کردید که تمام فرآیند واگذاری در بررسی و فاقد ابهام می‌باشد. علت این تناقض چیست؟

۳- عدم محاسبه بهای پنج فروند بوئینگ MD متعلق به شرکت ایران ایرتور که به مبلغ ۱۶.۶ میلیون دلار خریداری شده و منابع آن از طریق وام از بانک کوثر تأمین گردیده آیا غیر از، تضییع اموال عمومی مفهوم دیگر می‌تواند داشته باشد؟

۴- چرا با وجود بروز ایراد شکلی در مزایده مورخ ۹۴/۶/۲۳ که با استناد جزء «الف» بند اول ماده ۵ قرارداد فروش ۹۵ درصد سهام شرکت موصوف به شماره ۱۶۱۳۷ مورخ ۹۴/۸/۱۷ که از عدم تسلیم کامل سپرده شرکت در مزایده برخلاف مقررات عمومی قانون مناقصه اقدام به پذیرش پاکت پیشنهاد فنی و بازرگانی شرکت‌کننده در مزایده، اعلام و به عنوان برنده مناقصه گردیده است؟

۵- چرا نسبت به تسویه تعهدات ۸۵ میلیون دلاری شرکت ایران ایرتور تا سال ۹۹ اقدام نشده است؟ مبنای تسویه مبلغ یاد شده با چه نرخ تسعیری خواهد بود؟

۶- آیا تسویه دیون شرکت ایران ایرتور با هواپیمایی جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است؟

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی