تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۳
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابهامات اساسی در واگذاری ایران ایرتور گفت: سوال از وزیر اقتصاد به دلیل عدم ابطال این واگذاری کلید خورد.

به گزارش آرانیوز، احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز از طرح سوال از «فرهاد دژپسند» وزیر اقتصاد و امور دارایی با عنوان عدم ابطال واگذاری شرکت ایران ایرتور خبر داد.

متن کامل این سوال بدین شرح است:

خلاصه سوال:

۱- علت عدم ابطال واگذاری شرکت ایران ایرتور علی‌رغم تخلفات قانونی محرز از سوی سازمان خصوصی‌سازی چیست؟

شرح سوال:

در راستای عمل به وظایف قانون مصرح در اصل ۸۴ قانون اساسی طی نامه شماره ۹۹۰۰۴۲۹۰ مورخ ۹۹/۲/۶ تخلفات سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری شرکت ایران ایرتور را برشماری کردم. علی‌رغم پیگیری از معاون امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی طی نامه شماره ۹۹۰۱۶۱۹۷ در تاریخ ۱۳۹۹/۲/۱۹ پاسخ در این زمینه همچنان بِلا اقدام است.

۲- علت تناقص در پاسخگویی‌های آن وزارتخانه چیست؟

نامه شماره ۱۰۶۲۹۳ مورخ ۹۸/۷/۲۷ آن وزارتخانه خطاب به معاون اول رئیس‌جمهور واگذاری شرکت موصوف بلااشکال قلمداد شده است. لیکن در سیصد و هفتاد و پنجمین جلسه هیئت واگذاری تاریخ ۹۸/۱۰/۹ به سبب ایرادات و ابهامات در واگذاری شرکت یاد شده آن را مستوجب ارجاع پرونده واگذاری به هیئت عالی داوری و تشخیص داده شده و متعاقباً در مصاحبه ۹۸/۱۱/۹ عنوان کردید که تمام فرآیند واگذاری در بررسی و فاقد ابهام می‌باشد. علت این تناقض چیست؟

۳- عدم محاسبه بهای پنج فروند بوئینگ MD متعلق به شرکت ایران ایرتور که به مبلغ ۱۶.۶ میلیون دلار خریداری شده و منابع آن از طریق وام از بانک کوثر تأمین گردیده آیا غیر از، تضییع اموال عمومی مفهوم دیگر می‌تواند داشته باشد؟

۴- چرا با وجود بروز ایراد شکلی در مزایده مورخ ۹۴/۶/۲۳ که با استناد جزء «الف» بند اول ماده ۵ قرارداد فروش ۹۵ درصد سهام شرکت موصوف به شماره ۱۶۱۳۷ مورخ ۹۴/۸/۱۷ که از عدم تسلیم کامل سپرده شرکت در مزایده برخلاف مقررات عمومی قانون مناقصه اقدام به پذیرش پاکت پیشنهاد فنی و بازرگانی شرکت‌کننده در مزایده، اعلام و به عنوان برنده مناقصه گردیده است؟

۵- چرا نسبت به تسویه تعهدات ۸۵ میلیون دلاری شرکت ایران ایرتور تا سال ۹۹ اقدام نشده است؟ مبنای تسویه مبلغ یاد شده با چه نرخ تسعیری خواهد بود؟

۶- آیا تسویه دیون شرکت ایران ایرتور با هواپیمایی جمهوری اسلامی صورت پذیرفته است؟

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار