تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۸۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸
اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان روز جمعه نسبت به افزایش دما دو تا سه درجه سانتی‌گراد در شهرهای مختلف این استان هشدار صادر کرد.

آرانیوز-اهواز-اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان با صدور هشداری با اعلام اینکه دماهای ۴۹ درجه سانتی‌گراد یا بیشتر در استان پیش‌بینی‌شده است بر ماندگاری توده هوای گرم از امروز تا اواخر جمعه هفته آینده ۲۰ تیرماه تأکید کرد.

در این هشدار از اغلب مناطق استان خوزستان به عنوان منطقه اثر یاد شده و استقرار توده هوای گرم مخاطره این افزایش دما ذکر شده است‌.

اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان ضمن اعلام آماده‌باش کردن بخش‌های موردنیاز واحدهای تابعه و برقراری کشیک شبانه‌روزی دستور داده صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و ابلاغ برای انجام اقدام‌های پیشگیرانه، اطلاع‌رسانی مستمر و ارائه توصیه‌های ایمنی مانند عدم تردد غیرضروری به ویژه از ظهر تا غروب و استفاده از وسایل ایمنی مناسب مانند کلاه، عینک آفتابی و… به شهروندان به خصوص بیماران، کودکان، سالمندان، افراد شاغل در فضاهای باز و ساکنان مناطق در معرض خطر وقوع دماهای بالا و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ سایر تدابیر لازم برای پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی را در دستور کار قرار دهند.

همچنین در این اطلاعیه بر اتخاذ تدابیر لازم برای پایداری شبکه برق‌رسانی و پیشگیری از قطع برق، توصیه به صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، استقرار مراکز درمانی سیار، شعب هلال احمر و شهرداری‌ها در مناطق پرتردد، پایداری شبکه آب‌رسانی و پیشگیری از قطع آب و پیشگیری از وارد آمدن خسارت به کشت‌های زراعی و باغی توصیه و تأکید شده است.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار