تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
معاون استاندار آذربایجان غربی:
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با حاد بودن شیوع کرونا گفت: وضعیت حاد کرونایی استان می طلبد که محدودیت های مجدد در استان اعمال شود.

آرانیوز-ارومیه-علی مصطفوی صبح جمعه در بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که امروز در استانداری برگزار شد، به وضعیت قرمز استان اشاره و اظهارکرد: آذربایجان غربی از نظر کرونایی در وضعیت قرمز و حادی قرار دارد و این شرایط نیاز به رعایت هر چه بیشتر فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت‌های مجدد است.

وی با بیان اینکه در این خصوص پیشنهاداتی را برای اعمال محدودیت مجدد به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است، افزود: این پیشنهادات بعد از بررسی به کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور محول و بعد از تصویب نهایی رئیس جمهور از فردا محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تا اواسط خرداد ماه آمار فوتی زیر شش نفر در روز بود ولی این آمار با عادی شمردن وضعیت توسط مردم روز به روز بیشتر شد به طوری که روز گذشته آمار فوتی در استان به ۱۹ نفر رسیده است.

مصطفوی با بیان اینکه افزایش آمار نشان دهنده این است که خطر جدی و در کمین همه هست از همه مردم خواست ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بیش از پیش موارد بهداشت فردی، ماسک زدن و در خانه ماندن رعایت کنند چرا که تا پیدا شدن واکسن این بیماری، چاره‌ای دیگر نیست.

وی به نقش رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به شرایط موجود اشاره کرد و گفت: باید با اطلاع رسانی درست و به موقع، مردم را نسبت به عوارض و خطرات موجود آگاه کرد چرا که با روند فعلی روزهای بحرانی در پیش رو است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین از دانشگاه علوم پزشکی خواست آمار مربوط به کرونا را تحلیل و اطلاع رسانی نمایند تا مردم بدانند میزان ابتلاء امروزه در بین گروه سنی جوان افزایش یافته همچنین این ویروس تنها برای افراد با زمینه خاص بیماری خلاصه نمی‌شود و خطری برای همه افراد محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این با بیان اینکه تبلیغات راهکارهای مبارزه با کرونا متناسب با آهنگ خطرات انجام شود، گفت: مردم بیماری کرونا را لمس کرده و تجربه ابتلاء را در اطرافیان خود دیده‌اند و به همین خاطر باید حساسیت‌های بیشتری از خود نشان دهند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: فرهنگ سازی برای زندگی سازگار با کرونا باید دراز مدت باشد چرا که این بیماری حداقل تا دو سال آتی فعال خواهد بود. برنامه‌های کوتاه مدت فقط به صورت مقطعی از برخی خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی مقابله با کرونا در استان باید بازخوانی شده و دانشگاه علوم پزشکی در جهت تغذیه ظرفیت‌های رسانه‌ای استان عمل کند ادامه داد: عملیات مقابله در دو جبهه اقتصادی و سلامت پیگیری می‌شود و موضوع سختی مقابله در این این دو جبهه باید به صورت شفاف به مردم تبیین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه‌ها عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مختلف را افشا کنند تا برخوردهای جدی و نظارتی بیشتری صورت گیرد. این موضوع باید در بخش ادارات و ارگان‌های مختلف به صورت پررنگ‌تر نمود پیدا کند تا مردم نیز به باور لازم برسند.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با اظهارکرد: در حال حاضر تمامی دستگاه‌های ونتیلاتور استان به صورت روزانه فعال هستند و به هیچ وجه نمی‌خواهیم هیچ هم‌وطنی زیر این دستگاه باشد.

علی احمدآقاپور با بیان اینکه خطر فوت برای بیماران زیر دستگاه ونتیلاتور بیشتر بوده و احتمال نجات این بیماران بسیار پایین است افزود: متأسفانه بیماران کرونایی اخیراً بدحال‌تر هستند و سنین جوان درگیر شده‌اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار