تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
معاون استاندار آذربایجان غربی:
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با حاد بودن شیوع کرونا گفت: وضعیت حاد کرونایی استان می طلبد که محدودیت های مجدد در استان اعمال شود.

آرانیوز-ارومیه-علی مصطفوی صبح جمعه در بیستمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان که امروز در استانداری برگزار شد، به وضعیت قرمز استان اشاره و اظهارکرد: آذربایجان غربی از نظر کرونایی در وضعیت قرمز و حادی قرار دارد و این شرایط نیاز به رعایت هر چه بیشتر فاصله گذاری اجتماعی و محدودیت‌های مجدد است.

وی با بیان اینکه در این خصوص پیشنهاداتی را برای اعمال محدودیت مجدد به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است، افزود: این پیشنهادات بعد از بررسی به کمیته امنیتی اجتماعی وزارت کشور محول و بعد از تصویب نهایی رئیس جمهور از فردا محدودیت‌های جدید اعمال می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تا اواسط خرداد ماه آمار فوتی زیر شش نفر در روز بود ولی این آمار با عادی شمردن وضعیت توسط مردم روز به روز بیشتر شد به طوری که روز گذشته آمار فوتی در استان به ۱۹ نفر رسیده است.

مصطفوی با بیان اینکه افزایش آمار نشان دهنده این است که خطر جدی و در کمین همه هست از همه مردم خواست ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، رعایت بیش از پیش موارد بهداشت فردی، ماسک زدن و در خانه ماندن رعایت کنند چرا که تا پیدا شدن واکسن این بیماری، چاره‌ای دیگر نیست.

وی به نقش رسانه ملی، مطبوعات و فضای مجازی در اطلاع رسانی و افزایش آگاهی مردم نسبت به شرایط موجود اشاره کرد و گفت: باید با اطلاع رسانی درست و به موقع، مردم را نسبت به عوارض و خطرات موجود آگاه کرد چرا که با روند فعلی روزهای بحرانی در پیش رو است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی همچنین از دانشگاه علوم پزشکی خواست آمار مربوط به کرونا را تحلیل و اطلاع رسانی نمایند تا مردم بدانند میزان ابتلاء امروزه در بین گروه سنی جوان افزایش یافته همچنین این ویروس تنها برای افراد با زمینه خاص بیماری خلاصه نمی‌شود و خطری برای همه افراد محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این با بیان اینکه تبلیغات راهکارهای مبارزه با کرونا متناسب با آهنگ خطرات انجام شود، گفت: مردم بیماری کرونا را لمس کرده و تجربه ابتلاء را در اطرافیان خود دیده‌اند و به همین خاطر باید حساسیت‌های بیشتری از خود نشان دهند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: فرهنگ سازی برای زندگی سازگار با کرونا باید دراز مدت باشد چرا که این بیماری حداقل تا دو سال آتی فعال خواهد بود. برنامه‌های کوتاه مدت فقط به صورت مقطعی از برخی خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برنامه‌های تبلیغی و اطلاع‌رسانی مقابله با کرونا در استان باید بازخوانی شده و دانشگاه علوم پزشکی در جهت تغذیه ظرفیت‌های رسانه‌ای استان عمل کند ادامه داد: عملیات مقابله در دو جبهه اقتصادی و سلامت پیگیری می‌شود و موضوع سختی مقابله در این این دو جبهه باید به صورت شفاف به مردم تبیین شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: رسانه‌ها عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن مختلف را افشا کنند تا برخوردهای جدی و نظارتی بیشتری صورت گیرد. این موضوع باید در بخش ادارات و ارگان‌های مختلف به صورت پررنگ‌تر نمود پیدا کند تا مردم نیز به باور لازم برسند.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد دانشگاهی مبارزه با کرونای آذربایجان‌غربی نیز در این نشست با اظهارکرد: در حال حاضر تمامی دستگاه‌های ونتیلاتور استان به صورت روزانه فعال هستند و به هیچ وجه نمی‌خواهیم هیچ هم‌وطنی زیر این دستگاه باشد.

علی احمدآقاپور با بیان اینکه خطر فوت برای بیماران زیر دستگاه ونتیلاتور بیشتر بوده و احتمال نجات این بیماران بسیار پایین است افزود: متأسفانه بیماران کرونایی اخیراً بدحال‌تر هستند و سنین جوان درگیر شده‌اند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آغاز جلسه علنی مجلس با حضور قالیباف رئیس مجلس/نطق پیش از دستور قالیباف ریس مجلس/طرح شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا نیاز به کارشناسی بیشتر دارد/برگزاری کنکور سراسری تنها زمانی که از رفع اشکالات موجود اطمینان حاصل شود/درباره طرح مطرح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اختلاف نظر کارشناسان وجود دارد/باید اجازه داد بحث‌ها در فضای کار‌شناسی به نتیجه نهایی برسد/قوی شدن دولت به ایران مستلزم قوی شدن تک تک مردم در حوزه اقتصاد است/کاهش تعداد داوطلبان کنکور دکترای رشد نسبت به سال قبل به علت هراس از ابتلا به کرونا/برنامه ریزی برای نحوه برگزاری کنکور سراسری سوی دولت به مجلس ظرف ۴۸ ساعت/بررسی طرح تخصیص قیر رایگان تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ کل کشورگزارش کمیسیون برنامه و بودجه/انتخاب دو نماینده از اعضای کمیسیون اجتماعی به عنوان ناظر در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضویت در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان عضو در شورای عالی سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی/گزارش کمیسیون فرهنگی درباره لایحه اهداف وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان اعاده شده از شورای نگهبان/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی بیمه سلامت کشور/انتخاب دو نماینده به عنوان ناظر در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی/انتخاب سه نفر از نمایندگان به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی