تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۸۴۵
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون وارد فاز تازه‌ای شده و پای خانواده تاجگردون و همسر دوم و همچنین خانواده منتقدان او را به میان کشیده است. زاکانی به عنوان نماینده مخالفان تاجگردون، او را تلویحا به نفوذ متهم کرده و گفته تاجگردون همسر دوم و دخترش که در خاج زندگی می‌کنند را پنهان کرده است. حامیان تاجگردون نیز اسنادی درباره دختر زاکانی منتشر کردند و مدعی شدند آنها با نفوذ پدر قراردادهای بزرگی منعقد کرده‌اند.

به گزارش آرانیوز، علیرضا زاکانی لیدر نمایندگان معترض به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون را بر عهده گرفته است و در آخرین اظهارنظرش از ماجرای «همسر دوم» منتخب گچساران سخن گفته و مدعی شده که «تاجگردون همسر دوم و دخترشان که در خاج زندگی می‌کنند را پنهان کرده و زمانی که ما این موضوع را در کمیسیون مطرح کردیم، نتوانست صحبت کند.»

زاکانی علاوه بر این موضوع تلویحا تاجگردون را متهم به «نفوذ» کرده است. البته آنگونه اعتماد نوشته تاجگردون پیش‌تر در گفت‌وگویی ویدیویی که پایگاه خبری «فراز» آن را منتشر کرد، با اشاره به سوابق کاری‌اش با رد اتهامات ارتباط با اسراییل و امریکا، گفته بود که «۸ سال محرم نظام بودم درخصوص مسائل بودجه‌؛ نمی‌خواهم برخی مسائل را مطرح و اینجا خرج کنم. ولی مگر می‌شود من اسراییل را به رسمیت بشناسم؟»

تاجگردون البته پاسخ داده «شاید من شیشه کثیف باشم ولی دستمال شما [معترضان به اعتبارنامه‌اش] تمیز نیست». علی خضریان پاسخ داده «ما ادعا نمی‌کنیم که در پیشگاه خداوند متعال خالی از گناهیم ولی حتما ادعا می‌کنیم که در حوزه اجتماعی و اقتصادی اقدامی از طرف ما صورت نگرفته که کسی بخواهد آن را رو کند که اگر قرار بود رو کنند، به ‌جای اینکه ما را با سلاح برنو تهدید کنند، آنها را در رسانه‌ها مطرح می‌کردند.»

بحث‌های اعتبارنامه آنقدر بالا گرفته که به قول بعضی رسانه‌ها، به «دعوای ناموسی» تبدیل شده است. حالا اطرافیان تاجگردون به خانواده زاکانی ایراد گرفته‌اند و از ابهامات پیچیده درباره اطرافیان او صحبت می‌کنند. پیش از این هم زمانی که زاکانی به مدرک تحصیلی کردان ایراد گرفته بود، برخی مدارک تحصیلی عجیب او را منتشر کردند که نشان می‌داد با استاندارد‌های امروزی، زاکانی دانشجوی درس‌خوانی نبوده و مخالفان او مدعی شده بودند که تغییر دانشگاه و گرایش او با سفارش‌های خاص انجام شده است.


بیشتر بخوانید: پله‌های ترقی زاکانی، از کوی دانشگاه تا مجلس/ رئیس سابق بسیج دانشجویی در مقابل موج نواصولگرایی!


به گزارش رویداد۲۴ زاکانی که در ابتدا کاظم دلخوش را نیز متهم می‌دانست و روی اعتبارنامه او انگشت گذاشته بود، می‌گوید دلخوش را تبرئه کرده، اما هنوز با تاجگردون کار دارد. حامیان تاجگردون هم از زاکانی می‌پرسند فرزندت کجاست؟!

زاکانی چند سال قبل درباره فرزندانش گفته بود «بنده در دوران دفاع مقدس تصمیم به ازدواج با همسر یک شهید که یک فرزند داشت گرفتم. اکنون سه داماد دارم. دختر اولم در دبیرستان ازدواج کرد، اما دو دختر دیگرم بعد از کنکور ازدواج کردند. داماد اولم برادر شهید است، داماد دوم فارغ التحصیل دانشگاه شریف و داماد سوم در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد عمران در دانشگاه تربیت مدرس است بنابراین هیچ یک از فرزندانم ازدواج سیاسی نکردند.»

در واقع فرزند بزرگ زاکانی و فرزند تنی او خانم مریم زاکانی است. دختری که بر خلاف توصیه پدر، وارد فعالیت‌های سیاسی نشده و در «شرکت عمید رایانه شریف» فعالیت دارد؛ شرکتی که به اختصار عرش نام دارد. زاکانی می‌گوید دختر من تحصیلکرده دانشگاه شریف است، بعد از تحصیل شرکتی تاسیس کرده و من هیچ اطلاعی از مکان شرکت آن‌ها ندارم، اگر تخلفی هم صورت گرفته باشد قانون باید با فرد متخلف برخورد کند.

مریم زاکانی البته به صورت مستقیم با مسائل سیاسی کاری نداشته است، اما زندگی او به صورت اتفاقی با سیاست گره خورده است. زمانی که پدر او در سایت جهان نیوز به صورت منطقی توضیح می‌داد که طرفدار فیلترینگ نیست و به دنبال بستر امن داخلی برای شبکه‌های اجتماعی داخلی است، فرزند او مریم مشغول طراحی «شبکه اجتماعی بادوم» بود و وقتی زاکانی از رشد جریان‌های انحرافی در دانشگاه انتقاد می‌کرد، وزارت علوم لوح تقدیر به شبکه اجتماعی بادوم زاکانی می‌داد. هرچند این شبکه اجتماعی مخاطب زیادی پیدا نکرد، اما مریم زاکانی از آنجا به قله‌های دیگری رسید.

شرکت عرش که توسط مریم زاکانی مدیریت می‌شود و با چند دانشگاه بزرگ مثل تهران، صنعتی شریف، علامه طباطبائی و ... زیر مجموعه‌های مخابرات و همراه اول بانک صادرات، سازمان تامین اجتماعی، مترو، فروشگاه رفاه، صدا و سیما (برنامه خندوانه) فدراسیون فوتبال و همراه اول قرارداد دارد. البته این ارتباطات پیچیده‌تر از یک قرارد ساده است. مثلا حسین حیدری همسر مریم زاکانی در «شرکت ایده نگار عرش» با رامبد جوان شریک است. در این شرکت یکی مدیرعامل و دیگری رئیس هیئت مدیره است. (نگار نام همسر رامبد جوان و عرش نام شرکت همسر حسین حیدری است)

دختر علیرضا زاکانی


بیشتر بخوانید: اعتراض به فساد شبکه‌ای!/ اصولگرایان تازه‌وارد تاجگردون را از مجلس یازدهم حذف می‌کنند؟


خود زاکانی هم چند شرکت خیریه ثبت کرده که افرادی مثل حسین فدایی، معصومه آباد، زهره الهیان، پرویز سروری، مالک شریعتی و ... در میان مدیران آن حضور دارند.

نزدیکان تاجگردون به کنایه می‌گویند با دستمال کثیف نمی‌توان شیشه را پاک کرد. آن‌ها می‌گویند اگر زاکانی خبر ندارد دخترش در سوئیس درس می‌خواند یا شرکت دارد، چطور آمار همسر دوم تاجگردون در ترکیه را دارد؟ با این وجود بعید است این ماجرا نیز مثل ماجرای تحصیل خود زاکانی، به نتیجه مشخصی برسد.

هفته آینده رای‌گیری اعتبارنامه تاجگردون در صحن انجام خواهد شد. گفته شده او درخواست کرده رای‌گیری انجام نشود. معلوم نیست تا هفته آینده چه اطلاعات جدیدی از رقبا منتشر شود، باید منتظر ماند.

امضا کنندگان نامه بررسی اعتبارنامه تاجگردون، او را به رانت خواری، کسب منافع اقتصادی و اعمال نفوذ شبکه‌ای از طرق مختلف در دستگاه‌های دولتی و شرکت‌های عمومی و بخش‌های تابعه متهم کرده‌اند؛ ادعایی بسیار بزرگ که اگر ثابت شود، پرونده تاجگردون نه فقط در جریان اعتبارنامه، بلکه این بار باید در دادگاه بررسی شود.

فعلا بازار تهدید دو طرف علیه یکدیگر گرم است؛ احمد نادری نماینده تهران در توئیتی نوشته بود «‏از دیروز که به اعتبارنامه جناب آقای تاجگردون اعتراض کرده‌ام، هزاران پیام تهدید و تشکر ارسال شده است. جالب‌ترین آن، تهدید به برخورد با اسلحه گرم بود. قبل از انتخابات هم نظام را تهدید کرده بودند اگر صلاحیت ایشان تایید نشود، درگیری مسلحانه اتفاق می‌افتد.»

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

بسته خبری انتخابات ریاست جمهوری ودر مسیر پاستور/ورود شوالیه هسته ای ایران معادلات انتخابات ریاست جمهوری اصولگرایان و اصلاح طلبان را به زد!./عباسی دوانی دانشمند بزرگ هسته ای ایرانی شاه بیت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/سردرگمی جریانات سیاسی کشور و کاندیداهای ریاست جمهوری از زمان ورود و شروع تبلیغات ‌فریدون عباسی دوانی مرد هسته ای ایران ظرف ۴۸ ساعته گذشت به هم ریختند./ تماسهای شخصیتهای کشوری و لشکری و نمایندگان مجلس با فریدون عباسی /بازار نظرسنجی و ارزیابی کاندیداها هر چه به زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می شویم داغ تر می شود./ابراهیم رئیسی/علی لاریجانی/فریدون عباسی دوانی/رستم قاسمی/ محمد باقر قالیباف/سعیدمحمد/محسن رضایی/محمد جواد ظریف/امیر حسین قاضی زاده هاشمی/برپایی ستاد انتخابات در هیات رئیسه پارلمان صدای اعتراض نمایندگان مجلس هم در آورد./بهارستان ستاد انتخاباتی شد./اصلاح طلبان به دنبال بازی پنهان؟/صف کاندیداهای اصولگرا هر روز طولانی تر می شود./ارسال دعوتنامه شورای وحدت برای ۱۰ کاندیداهای ریاست جمهوری/ضرغامی اصولگرا در دقیقه ۹۰رنگ عوض کرد و به صورت مستقل وارد گود انتخابات ریاست جمهوری شد

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار