تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۷۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه از آزادسازی ۹۱۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت برای مترو تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش آرانیوز، علی امام در نشست خبری امروز خود با اشاره به ایستگاه‌های بهره‌برداری شده مترو در سال گذشته، اظهار کرد: سال گذشته توانستیم در خط شش مترو مجموعا 5 ایستگاه را به بهره‌برداری برسانیم. بر این اساس در نیمه دوم سال دو ایستگاه امام حسین و ایستگاه کیانشهر وارد مدار شد.

وی ادامه داد: در خط هفت نیز 8.5 کیلومتر شرقی حد فاصل ایستگاه بسیج تا مهدیه وارد مدار بهره‌برداری شد و سه ایستگاه از این خط به بهره‌برداری رسید. برنامه ما این بود که بتوانیم ماهی یک ایستگاه به بهره‌برداری برسانیم اما عملا این اتفاق به دلیل کمبود منابع محقق نشد.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه تصریح کرد: برنامه امسال ما که اولویت نخست محسوب می‌شود تکمیل خطوط نیمه تمام است؛ در خط 6 و 7 حدود 64 کیلومتر هنوز وارد مدار نشده است. این در حالی است که به نرخ امروز 50 هزار میلیارد تومان سرمایه شهر زیرخاک خوابیده و عقل حکم می‌کند آنها را تکمیل کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

امام خاطرنشان کرد: در تیرماه دو رام قطار باقیمانده از هفتاد قطاری که قرار بود به مترو تهران تحویل داده شود، وارد شبکه خواهد شد و پرونده این موضوع بسته می‌شود.

وی درباره آزادسازی 910 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای توسعه مترو تهران، گفت: اوراق مشارکت سال 97 مترو 1300 میلیارد تومان بود که 910 میلیارد آن به بانک آینده و 390 میلیارد آن به بانک صنعت و معدن مربوط می‌شد. بانک صنعت و معدن اواخر مهرماه 98 مبلغ خود را به حساب شهرداری واریز کرد و مورد استفاده قرار گرفت اما 910 میلیارد بانک آینده واریز نشد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه افزود: سازمان املاک و مستغلات شهرداری چند ملک به بانک آینده معرفی کرد که مورد تایید آنها قرار نگرفت اما در نهایت چند هفته گذشته 14.8 میلیارد تومان از سوی بانک آینده به حساب شهرداری واریز شد و با همراهی بانک مرکزی مجوزی در هفته گذشته اخذ کردیم تا بتوان برای باقیمانده این پول ضمانت نامه بانکی صادر کنیم. بر این اساس ضمانت‌نامه‌های بانکی از ابتدای هفته آینده به بانک آینده تسلیم خواهد شد.

به گفته امام افتتاح 12 ایستگاه از خطوط مترو نتیجه استفاده از اوراق مشارکت بانک آینده خواهد بود.

وی تصریح کرد:بودجه امسال ما حدود 2800 میلیارد است که 800 میلیارد ان غیرنقد است و با توجه به محدودیت های درآمدی شهرداری و تجربه سالهای گذشته امیدوار نیستیم که همه آن محقق شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!