تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۷۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال معتقد است برخی مدیران فدراسیون می‌خواهند با طولانی‌تر شدن اصلاح اساسنامه، سبب ادامه هرج و مرج در فوتبال شوند.

به گزارش آرانیوز، عبدالرضا شاه‌حسینی درباره عدم تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: مسئولان فدراسیون در 10 سال اخیر نخواستند به انتقادات سازنده کارشناسان و رسانه‌ها  توجه کنند که اگر می‌کردند، چنین وضعیتی نداشتیم. حکایت فوتبال ما، اساسنامه فدراسیون، ترکیب اعضای مجمع و مسائل مالی مطرح شده در فوتبال، مانند داستان دزدی است که همه دنبال او می‌کردند. او هم وقتی می‌بیند همه جا شلوغ است و همه دنبال او هستند، به میان جمعیت می‌رود و فریاد می‌زند دزد را بگیرید!

وی با بیان اینکه روند فعلی با روند اساسنامه متفاوت بوده است، تصریح کرد: در اساسنامه معیوب، پُرایراد و غیرقانونی سال 90، ترتیب اصلاح اساسنامه خیلی شفاف مصوب شده و راهی را که تا الان رفته‌اند، راه دیگری بوده است. مسئولیت اصلاح اساسنامه فقط با مجمع فدراسیون است که تا این تاریخ، مجمع هیچ پیش‌نویس یا اساسنامه‌ای را تصویب نکرده است. معتقدم مسیر اصلاح اساسنامه غیرقانونی بوده است. به هیچ عنوان قید و تبصره‌ای وجود ندارد که فدراسیون، اصلاح اساسنامه را به مرجع دیگری محول کند.

«بیش از 50 درصد مجمع فدراسیون باید پیشنهادهای اصلاح اساسنامه را تایید کنند که مسیر دیگری طی شده است.» رئیس پیشین کمیته انضباطی ضمن بیان این جمله گفت: ما می‌گوییم می‌خواهیم روند اصلاح اساسنامه تسریع شود که این برای تسریع نیست. به گواهی کارشناسان، اساسنامه‌ای که میان فیفا و فدراسیون فوتبال در حال رفت و آمد است، در مجمع مطرح نشده و تشریفات قانونی هم طی نشده است. اگر اساسنامه امروز آماده شود، 30 روز دیگر باید جلسه مجمع برای تصویب آن تعیین شود که یعنی ما یک ماه دیگر در این بخش کار داریم.

بیشتر بخوانید

شاه‌حسینی با بیان اینکه فدراسیون فوتبال در حال خریدن زمان است، خاطرنشان کرد: حقوقدانان زیادی در فدراسیون فوتبال داریم و به نظرم اعضای فدراسیون، این کارها (اصلاح اساسنامه)‌ را بلدند، اما تعمدی در خریدن زمان است و آنها، کارشناسان و رسانه‌ها را نامحرم تلقی می‌کنند. می‌خواهیم زمان بخریم که عمر برخی افراد موقت، طولانی‌تر شود و هرج و مرج در فوتبال ادامه داشته باشد. رسانه‌ها این همه برنامه داشتند،‌ اما مردم و حقوقدانان اینقدر نامحرم هستند که کسی نامه‌ها و ایرادهای فیفا و پیش‌نویس اساسنامه را ندیده است.

وی که با برنامه «آفساید» رادیو جوان گفت‌وگو می‌کرد، ادامه داد: اگر پیش‌نویس اساسنامه در اختیار مردم قرار گیرد، شاید اظهار نظر مردم باعث شود به اطلاعات اعضای مجمع افزوده شود، اما هدف دیگری پشت پنهان‌کاری و نامحرم دانستن صاحبان فوتبال وجود دارد. خواهید دید اساسنامه‌ای که از دل این فدراسیون و با هماهنگی فیفا از مجمع بیرون می‌آید، مورد قبول برندها، مالکان واقعی و دکترین فوتبال کشور نخواهد بود.

رئیس پیشین کمیته انضباطی با بیان اینکه باز همان ایرادهای گذشته به اساسنامه گرفته می‌شود و سیم خارداری دور آن کشیده خواهد شد، گفت: باز هم کسانی که اهلیت جامع دارند، نمی‌توانند وارد مبارزه انتخاباتی شوند. می‌گویند با حذف دو نماینده وزارت ورزش، استقلال مجمع حفظ شود. تعداد اعضای مجمع از 75 به 95 نفر رسیده است. اعضای جدید مجمع فدراسیون فوتبال چه کسانی هستند؟ آیا آنها برندهای فوتبال ما محسوب می‌شوند، یا اینکه با ارتباطات سیاسی آمده‌اند؟ مطمئناً ترکیب اعضای مجمع باز هم ناقص خواهد بود.

شاه‌‌حسینی درخصوص اینکه فدراسیون جهانی فوتبال به «نهاد عمومی غیردولتی» بودن فدراسیون فوتبال ایراد می‌گیرد، عنوان کرد: فیفا می‌گوید فدراسیون‌ها، مقررات اختصاصی آن را رعایت کنند و به قوانین داخلی کشور احترام بگذارند. در پیش‌نویس اساسنامه، اعضای فدراسیون دو پیشنهاد دادند که گفتند ما موسسه عمومی غیردولتی مشمول ماده 584 قانون تجاری هستیم، یعنی غیرتجاری محسوب می‌شویم. یکی هم اینکه فدراسیون نهاد عمومی غیردولتی است که استقلال آن در میان است. شاید استقلال در نوشتار متبلور شود، اما منظور ما استقلال مطلق است.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به وابستگی فوتبال کشور به دولت خاطرنشان کرد: اگر دولت فوتبال را رها کند، فدراسیون کاملاً می‌تواند از لحاظ مالی خودش را اداره کند؛ همه می‌دانند که نه. فدراسیون نباید کاسه گدایی خود را سمت دولت دراز کند و فکر می‌کنم اینها بازی‌هایی است که (مدیریت افراد) طولانی‌تر شود. نوشتن اساسنامه جدید، پنج تا شش ماه طول کشیده و فوتبال ما بی سر و سامان می‌ماند. اساسنامه قبل از ارسال به فیفا باید به مجمع می‌رفت و تصویب می‌شد. فیفا این اساسنامه را تصحیح نمی‌کند، بلکه می‌گوید اگر تعارضی دارد، آن را برطرف کنید.

رئیس پیشین کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا آبی از این اساسنامه گرم می‌شود یا خیر، اظهار داشت: یقین داشته باشید نمی‌شود!

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

برگزاری نیم ساعته جلسه غیر علنی پارلمان در صبح امروز/دستور کار امروز مجلس انتخاب رئیس کمیسیون اصل نود قانون اساسی با پیشنهاد هیئت رئیسه دراجرای تبصره (۱) ماده (۴۴) آیین نامه داخلی مجلس/گزارش کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح تبصره ۱ ماده قانون آیین نامه داخلی مجلس/انتخاب اعضای هیات نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان/گزارش کمیسیون اقتصاد طرح دو فوریتی طرح اصلاح ماده (۵۴)مکرر مالیات های مستقیم/انتخاب یکی از اعضای کمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در مجمع صندوق تامین خسارت های بدنی/انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس به عنوان ناظر در شورای پول واعتبار/انتخاب دونفر از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس به عنوان ناظر در هیات امنا صندوق توسعه ملی/انتخاب۳ از اعضای کمیسیون اقتصادی و برنامه بودجه و محاسبات مجلس وصنایع و معادن به عنوان ناظر در شورای رقابت/بررسی تقاضای عده ای از نمایندگان مجلس در مورد تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در اجرای بند ماده (۴۰) آیین نامه داخلی مجلس

آزمونی بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/شمارش معکوس برای ریاست دیوان محاسبات کشور/هفته آینده روزهای سرنوشت ساز و امتحانی بزرگ و حساس در انتظار بهارستان نشینان، برای میدان ونک خیابان برزیل، دیوان محاسبات کل کشور رقم می خورد/بر اساس تبصره ٢ماده١۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید٢٠ سال سابقه کار داشته باشد/یاران احمدی‌نژاد، لطف الله فروزند و مهرداد بذرپاش با این آیین نامه حذف می شوند/فرش قرمز پارلمان برای ۴ گزینه برای ریاست دیوان و ۴ گزینه برای دادستان دیوان محاسبات کل کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح هستند/نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت:گزینه ریاست و دادستانی دیوان محاسبات روی میز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات چه کسی خواهد بود؟/هر رآی نمایندگان مهری بر تایید یا رد فساد ستیزی پارلمان/٢٠سال سابقه کار یکی ار شروط انتخاب رئیس دیوان محاسبات خواهد بود/ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و شجاعی دادستان دیوان با ساختمان دیوان محاسبات کل کشور خداحافظی می کنند؟/مارتن بزرگ برای دیوان محاسبات کل کشور/رایزنی‌ها در راهروهای پارلمان ادامه دارد/خبرنگاران آرانیوز تا انتخاب رئیس دیوان محاسبات تمامی گزینه و رایزنی ها به صورت مخصوص رصد می کنند تا به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم/گزینه‌های دیوان محاسبات کل کشور شنبه صبح ٢٨ تیرماه روی پیشخوان آرانیوز منتشر می شود