تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۱۳۹
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
رئیس جهاد کشاورزی اسفراین خبر داد
رئیس جهاد کشاورزی اسفراین گفت: منطقه دامن کوه اسفراین در وضعیت هشدار حمله ملخ‌های مراکشی و بومی به مزارع، مراتع و اراضی کشاورزی قرار گرفته است.

آرانیوز-بجنورد-فائزه تاج آبادی با اشاره به حمله ملخ‌ها به اراضی کشاورزی منطقه صفی آباد اظهار کرد: حمله ملخ‌ها به دلیل بارندگی بهاره سال گذشته و سال جاری و رطوبت بالا اتفاق افتاده است و همچنین تفریق تخم‌های ملخ موجود در خاک باعث طغیان پرواز ملخ‌ها در منطقه شده است.

رئیس جهاد کشاورزی اسفراین ادامه داد: در یک هفته گذشته موفق به مبارزه با حمله ملخ‌ها در ۱۲۰۰ هکتار از مراتع و مزارع جنوب صفی آباد و قرجه بایر شده‌ایم؛ که عملیات مبارزه و سم‌پاشی با اعتبارات جهاد کشاورزی شهرستان اسفراین انجام شده است.

وی در ادامه به پایشِ منطقه مورد حمله ملخ‌ها از طرف تیم کارشناسی اشاره کرد و افزود: نگرانی در منطقه صفی آباد نداریم اما در منطقه دامن کوه در مرز هشدار هستیم که اگر این مبارزه به صورت جدی صورت نگیرد قطعاً باغات و مزارع گندم و جو را از دست خواهیم داد.

تاج آبادی تصریح کرد: محصولات کشاورزی دیگر از جمله عدس، نخود و زیره که در منطقه وجود دارد در معرض آسیب حتمی قرار دارند.

رئیس جهاد کشاورزی اسفراین تاکید کرد: نمونه گیری های انجام شده نشان داده که ملخ‌ها از نوع مراکشی و بومی هستند و دهستان دامن کوه در اولویت مبارزه با این آفت قرار دارد.

وی افزود: صبح شنبه دهستان دامن‌کوه به صورت عمومی سم‌پاشی خواهد شد؛ چرا که اگر حتی یک روز دیرتر این کار انجام شود؛ حتماً ملخ‌ها وارد مزارع و باغات خواهند شد و همه زحمت یک ساله کشاورز از بین خواهد رفت.

تاج آبادی در پایان گفت: هیچ اعتباری از طرف فرمانداری شهرستان اسفراین و همچنین سازمان جهاد کشاورزی استان تاکنون به این عملیات تخصیص داده نشده و امیدواریم این اعتبار تا چند روز آینده میسر شود و در مبارزه با این آفت از کشاورزان، تراکتور داران و صاحبان سم‌پاش بخواهیم که پای کار بیایند تا مبارزه را به صورت متمرکز و هماهنگ انجام دهیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

تا ساعاتی دیگر اولین دیدار نمایندگان مجلس یازدهم یا رهبر معظم انقلاب به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود/آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی/دستور کار جلسات علنی مجلس در این هفته جاری/انتخاب رئیس کمیسیون اصل ۹۰/گزارش کمسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران دولت هند ،اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد انضمام پروتکل الحاقی/اعاده شده از شورای نگهبان/تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات و فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در اجرای ماده (۴۰)آیین نامه داخلی مجلس/انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان ناظر در شورای مرکزی زکات در اجرای بند (ذ) ماده (۱) قانون زکات مصوب ۸/ ۸/ ۹٠/این هفته ۷ وزیر در کمیسیونهای آموزش/اجتماعی/ اقتصادی /امنیت ملی/امور داخلی کشور وشوراها/ انرژی/ بهداشت و درمان و پزشکی کشور/ صنایع ومعادن/ عمران/ فرهنگی/کشاورزی منابع طبیعی و محیط زیست/ و انتخاب اعضای کمیته های فرعی کمیسیون/گزارش وزارت نفت در خصوص عمکلرد در کمیسیون انرژی و انتخاب عضو ناظر در شورای عالی انرژی و برنامه آینده وزارت نفت با اعضای کمیسیون انرژی مجلس/گزارش مرکز پروژهش های مجلس در خصوص بخش نفت و گاز کشور در دستور کمیسیون انرژی مجلس سه شنبه این هفته/میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل نود مجلس انصراف داد(امروز)