تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
 چهار باشگاه نساجی، شهرخودرو، تراکتورسازی و ماشین سازی در نامه ای مشترک به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند که در مسابقات لیگ برتر شرکت نخواهند کرد و اعلام انصراف کردند. علت این امر شیوع بیماری کرونا بوده است

به گزارش آرانیوز، چهار باشگاه نساجی، شهرخودرو، تراکتورسازی و ماشین سازی در نامه ای مشترک به وزیر ورزش و جوانان اعلام کردند که در مسابقات لیگ برتر شرکت نخواهند کرد و اعلام انصراف کردند. علت این امر شیوع بیماری کرونا بوده است.
مالک باشگاه تراکتور تأکید کرد: این باشگاه به تمام موارد اعلام شده در نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش و جوانان پایبند است.
محمدرضا زنوزی مطلق اظهار داشت: ساختار لیگ ما از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با ساختار لیگ‌های آلمان، انگلیس، فرانسه و اسپانیا یکسان نیست. کسانی که درگیر فوتبال هستند را نباید با یک بیماری که معلوم نیست آخر و عاقبتش چه چیزی می‌شود، درگیر کنیم.
وی که با برنامه خبر ورزشی شبکه سه سیما صحبت می‌کرد در خصوص نامه‌ مشترک چهار باشگاه به وزیر ورزش و جوانان، تصریح کرد: چهار باشگاه خصوصی لیگ برتر که این نامه را امضا کرده‌اند، دستشان به دهنشان می‌رسد؛ ولی حرفمان به‌خاطر تمامی هموطنان و جوانانی است که در این کشور فوتبال بازی می‌کنند و درگیر فوتبال هستند و به همین دلیل، با برگزاری مسابقات مخالفت می‌کنیم.
زنوزی با تأکید بر اینکه چهار باشگاه تراکتور، ماشین‌سازی، شهر خودرو و نساجی می‌توانند هزینه تیم‌هایشان را به طور کامل پرداخت کنند، گفت: تیم یک شهر دور افتاده در دسته یک از نظر امکانات، هتل و هواپیما نمی‌تواند از نظر سخت افزاری، پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کند. آن‌ها هم هموطن ما هستند.
وی در واکنش به برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه جام جهانی در پیش است، گفت: رقابت‌های المپیک فعلاً تعلیق شده و برگزاری جام جهانی هم هنوز مشخص نیست. چنین استدلال‌هایی خوب نیست، مثلاً فوتبال را با کارخانه‌هایی که دو ماه و نیم است فعالیت‌شان متوقف شده و یا ایرلاین‌هایی که چهار ماه است تعطیل شده‌اند، مقایسه می‌کنند.
زنوزی با بیان اینکه صنعت فوتبال هنوز در ایران بازدهی ندارد، تاکید کرد: شرکت‌هایی در حاشیه فوتبال ایران ایجاد شده‌اند که سود و درآمد بیشتری نسبت به باشگاه‌ها دارند. سود فوتبال در ایران به جیب شرکتهای جانبی خاص می رود، آقازاده های مسوولان ورزشی پشت این قضیه هستند و فشار می آورند بازی ها برگزار شود تا آنها سود کنند و به اهدافشان برسند.
وی با تأکید بر اینکه درآمد باشگاه‌های اروپایی را باشگاه‌های ایرانی ندارند، بیان کرد: من پیشنهاد می‌کنم که طی بررسی‌های لازم، مشخص کنند که کدام باشگاه‌ها می‌توانند مسائل سخت‌افزاری و مورد نیاز برای عملیاتی کردن پروتکل‌ها را اجرا کنند؛ چرا که برخی از باشگاه‌های شهرستانی اصلاً نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را به‌طور کامل اجرا کنند.
وی با تأکید بر اینکه فوتبال ما هنوز به صنعت تبدیل نشده است، بیان کرد: ما فقط اسم لیگ‌برترمان را از انگلیس برداشته‌‌ایم، نه سیستم آن را؛ چه کسی هزینه و درآمدهای فدراسیون فوتبال را حسابرسی کرده و آن را کنترل می‌کند؟ فراموش نکنیم که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نماینده باشگاه‌ها هستند نه ما نماینده آنان! هر موقع منافع آقایان لطمه می‌خورد، پشت فیفا پنهان می‌شوند و هر موقع هم که نیاز باشد، از اهداف ملی صحبت می‌کنند. مثلاً گاهاً در مقابل برخی قوانین کشوری می‌گویند که "ما نهاد غیردولتی هستیم و اگر این کار را انجام دهیم، از سوی فیفا تعلیق می‌شویم".
مالک باشگاه تراکتورسازی اظهار داشت: کشورهایی مثل اسپانیا و انگلیس میلیون ها دلار پول به جهت حق پخش بازی ها از تلویزیون دریافت می کنند و این درآمدها را به مصارف گوناگون از جمله سلامت بازیکنان اختصاص می دهند در صورتی که در کشور ما چنین نیست، ما را با این کشورها مقایسه نکنید. برخی از تیم های ما توانایی رسیدگی به امور بهداشتی را ندارند و این در زمان شیوع کرونا می تواند بسیار مخرب باشد همه باید این مسایل را مد نظر قرار دهند اولویت ما سلامت بازیکنان و هواداران است.
وی اضافه کرد: در حال مکاتبه با فیفا هستیم و اسناد و مصاحبه 15 باشگاه را برای فیفا ارسال می کنیم و از آنها می خواهیم به این امر رسیدگی کنند باید همه پرسی برگزار می شد اما متاسفانه چون در ایران اکثر تیم ها دولتی هستند نمی توانند آزادانه اظهار نظر کنند و در صورت اظهار نظر مدیر، سریعا عزل و نصب ها مطرح می شود به همین دلیل مخالفت می کنند.
زنوزی در پایان، در رابطه با نامه چهار باشگاه خصوصی به وزیر ورزش، گفت: هر چهار باشگاه روی تمامی موارد این بیانیه پافشاری می‌کنند و پای آن چیزی که نوشته‌ایم، هستیم و تأکید می‌کنم که مشکلی از بابت مسائل مالی و اجرای پروتکل‌ها هم نداریم، اما فراموش نکنیم که تعدادی از باشگاه‌های شهرستانی لیگ یک نمی‌توانند این پروتکل را اجرا کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!