تازه های خبری :
کد خبر: ۵۳۱۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
برای دومین بار در سال جاری میلادی حمله سنگین موشکی انصارالله به پادگان صحن الجن یکبار دیگر با انفعال باور نکردنی پدافند مدرن امریکایی در این محل مواجه شده است.

به گزارش آرانیوز، در حالی که دور جدید عملیات تهاجمی نیروهای مردمی یمن در استان مارب چند روزی است که از سر گرفته شده است و یگان‌های ارتش یمن موفق به پیشروی در محور شمال‌غربی استان مارب شده‌اند، یگان موشکی انصارالله نیز عملیات درخشان دیگری را در کارنامه خود به ثبت رساند.

در روز بیست و هفتم ماه گذشته میلادی منابع مختلف از حمله موشکی انصارالله یمن به پادگان مشهور صحن الجن در شمال شهر مارب که محل استقرار قوای مشترک ائتلاف متجاوز سعودی است خبر دادند.

موقعیت پادگان صحن الجن در شمال شهر مارب

در آن زمان رسانه‌ها از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نیروهای مزدور وابسته به منصور هادی در این حمله خبر دادند اما از تلفات احتمالی نظامیان عربستانی حاضر در این مقر خبری منتشر نشد.
طبق گزارش اولیه در این حمله ۶ نفر از مزدوران کشته شده و بیش از ۳۰ نفر از جمله ژنرال "صغیر حمود عزیز" فرمانده کل نیروهای منصور هادی در استان مارب به شدت زخمی شدند.

ژنرال صغیر حمود عزیز

اما آنچه که از دید رسانه‌ها و منابع محلی پنهان مانده بود تلفات نیروهای ارتش عربستان مستقر در این پایگاه بود.
ظاهرا در حمله روز ۲۷ ماه می، سرهنگ "فهد عبدالرحمن الراکان" فرمانده نیروهای هوابرد ارتش عربستان مستقر در استان مارب یمن نیز در پادگان صحن الجن حضور داشته و در این حمله به شدت زخمی میشود.

سرهنگ فهد عبدالرحمن الراکان (نفر وسط در ردیف جلو)

تلاش برای حفظ جان وی بی نتیجه بوده و صبح امروز با انتشار تصاویری در منابع سعودی مشخص شد این فرمانده ارتش متجاوز سعودی بر اثر شدت جراحات وارده در حمله موشکی انصارالله یمن به هلاکت رسیده است.

اطلاعیه مربوط به هلاکت فرمانده نیروهای هوابرد ارتش سعودی در یمن

اما نکته جالبتر در خصوص این حمله موشکی، استقرار حداقل ۲ آتشبار سامانه پدافندی پاتریوت در پادگان صحن الجن از سال گذشته میلادی است.

روز ۴ فوریه سال جاری تصاویری از انفجارهای بزرگ و پیاپی در پادگان نظامی صحن الجن متعلق به ائتلاف متجاوز سعودی در شمال شهر مارب منتشر شد. ظاهرا حمله موشکی یا راکتی نیروهای مردمی یمن به محل سوله‌های نگهداری مهمات مزدوران تحت حمایت عربستان دلیل این انفجارهای گسترده بود. تصاویر ماهواره‌ای منتشر شده در روزهای بعد علاوه بر نمایش خسارات گسترده وارده به این مقر، حضور ۲ آتشبار پدافند پاتریوت در حوالی این پادگان را نیز نشان میداد. در واقع سامانه‌های پاتریوت حاضر در این مقر هیچ واکنش موثری در برابر حمله از خود نشان نداده بودند.

حال برای دومین بار در سال جاری میلادی حمله سنگین موشکی انصارالله به پادگان صحن الجن یکبار دیگر با انفعال باور نکردنی پدافند مدرن امریکایی در این محل مواجه شده است.

طبق اعلام منابع نزدیک به انصارالله یمن، در این حمله از ۱ تیر راکت توپخانه‌ای مدل "بدر۱پی" استفاده شده است که بردی حدود ۷۰ تا ۱۰۰ کیلومتر دارد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!