تازه های خبری :
کد خبر: ۵۲۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: سال گذشته بیش از ۳۰۸ هزار دلار محصولات صنایع‌دستی هنرمندان گلستانی به کشورهای آمریکا و اروپا صادر شده است.

آرانیوز-گرگان-مریم حاجی ابراهیمی با اشاره به آمار و ارقام صادراتی محصولات صنایع‌دستی استان در سال گذشته، اظهارکرد: سال گذشته مبلغ ۳۰۸ هزار دلار محصولات صنایع‌دستی استان به کشورهای هدف صادر شده که این تولیدات با توجه به نبود پایانه گمرکی تخصصی، با همت هنرمندان به شکل چمدانی از استان صادر شده است.

وی افزود: محاسبه میزان صادرات چمدانی استان از طریق گفته‌های هنرمندان و صنعتگران تهیه می‌شود که با توجه به ارائه مستندات و فاکتورهای آنان این آمار فروش به‌عنوان تنها راه صادراتی استان مستدل و قابل اعتماد است.

حاجی ابراهیمی گفت: رودوزی‌های سنتی، گلیم، پلاس، نمد، معرق، حصیربافی، صنایع‌دستی ترکمن، جاجیم، چرم، بافته‌های داری، تراش سنگ نیمه‌قیمتی و قیمتی، قزاق‌دوزی، زیورآلات سنتی، سفال و منبت بیشترین محصولات صادراتی استان گلستان است.

وی بیان کرد: کشورهایی مانند آلمان، آمریکا، سوئد، کانادا، عراق، چین، ترکمنستان، ژاپن، قطر، افغانستان، استرالیا، فرانسه، انگلستان و امارات از کشورهای هدف صادرات محصولات صنایع‌دستی استان است که با توجه به آمار و ارقام صادراتی در سال‌های گذشته این کشورها می‌توانند بازار خوبی برای محصولات هنرمندان باشند.

حاجی ابراهیمی یادآور شد: در استان حدود ۲۰ هنرمند و صنعتگر در صادرات چمدانی تولیدات صنایع‌دستی فعالیت می‌کنند که به دلیل تجربه و آشنایی با بازارهای جهانی افراد موفقی در این حوزه هستند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!