تازه های خبری :
کد خبر: ۵۲۹۰۷
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹
استاندار اردبیل خبر داد
استاندار اردبیل گفت: سه پیست اسکی توسط بخش خصوصی در استان اردبیل در حال احداث هستند.

آرانیوز-اردبیل-اکبر بهنام جو در جریان بازدید از پیست اسکی آلوارس (اجور) اظهار داشت: وجود قله سبلان در استان اردبیل نعمت بزرگی از لحاظ گردشگری و تأمین آب مورد نیاز است و در دامنه این قله در شابیل، اجور آلوارس دو پیست منحصر بفرد در حال احداث است.

وی با بیان اینکه ما باید از پتانسیل این قله با رعایت اصول زیست محیطی نهایت استفاده را داشته باشیم گفت: خوشبختانه از سال گذشته دستگاه‌های اجرایی متولی جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم و واگذاری زمین در سه منطقه استان نهایت همکاری را با سرمایه گذاران و بخش خصوصی داشته‌اند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه راه اصلی مسیر پیست اسکی در حال احداث است تصریح کرد: با تأمین اعتبار از محل محورهای گردشگری سفر رئیس جمهوری تا پایان شهریور ماه بخش عمده زیرساخت‌ها احداث می‌شود و مطمئناً گردشگران زیادی به این مناطق سفر می‌کنند.

بهنام جو افزود: بیشتر تجهیزات و لوازم جانبی تولید خود استان است و در سال جهش تولید حمایت از تولیدات داخلی خدمت بزرگی برای کشور است.

وی با بیان اینکه پیست‌های اسکی خلخال، شابیل و اجور پیشرفت فیزیکی خوبی دارند افزود: تله سیژ در مسیر پیست نصب شده و با احداث ساختمان‌های اصلی شاهد برگزاری مسابقات منطقه‌ای و ملی خواهیم بود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: سرمایه‌گذار پیست آلوارس با تکنولوژی داخلی قصد احداث سکوی پرش را در طرح خود دارد که در ایران وجود ندارد و حتی در خاورمیانه بی نظیر خواهد بود.

وی از خرید تله سیژ پیست اسکی شابیل خبر داد و افزود: دستگاه‌های تله سیژ در هفته آینده از گمرک ترخیص می‌شود و این پیست نیز در نوبه خود منحصر بفرد است.

استاندار اردبیل ظرفیت پیست‌های اسکی را برای جذب گردشگر قابل توجه ارزیابی کرد و افزود: پیست اسکی اندبیل خلخال هم دارای وضعیت مناسبی است و امسال و سال آینده شاهد افتتاح این سه پیست در استان خواهیم بود.

بهنام جو همچنین از تکمیل و آسفالت‌ریزی ترمیم مسیر منطقه گردشگری آلوارس خبر داد و گفت: تا پایان شهریور بیش از ۳ کیلومتر از مسیر لکه‌گیری و آسفالت می‌شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

فرش قرمز روحانی رئیس جمهور و نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه برای تاجگردون/ استقبال یاران روحانی و وزرا از تاجگردون/اثاث کشی تاجگردون و پیشنهادهای داده شداز این سوی میدان بهارستان به آنسوی میدان بهارستان و یا از بهارستان به پاستور/در روز های آینده حلقه‌های تاجگردون در برخی استانها شکسته می شود/شبکه های تاجگردون زیر ذره بین نهاد های امنیتی رصد می شود/مجلس یازدهم مجلسی انقلابی با کسی تعارف ندارد/ مجلس مرداد ماه در انتظار روحانی/کابینه دولت بر لبه تیغ/هر وزیری که در این مجلس استیضاح شود باید با پاستور خداحافظی کند/ روحانی زیر تيغ بهارستان نشینان/چرا وزرای نیرو و نفت در کمیسیون انرژی ١٧مرداد حضور پیدا نکردند؟ کرونا فقط مختص این دو وزیر است؟/ وقت کشی وزیر نفت برای کمیسیون انرژی/دیدار برخی از کارشناسان ارشد و مدیران صنعت نفت با برخی از اعضای کمیسیون انرژی در لابی پارلمان طرح مشکلات در حوزه های نیروی انسانی و انتصابات رانتی/استیضاح دژپسند وزیر اقتصاد و و دارایی در مجلس کلید خورد/هفته آینده حضور همتی رئیس بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی در خصوص آشفته بازار ارز و حضور شریعتمداری وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی در کمیسیون اجتماعی در خصوص عملکرد وزارت کار سامان دهی حقوق شرکت ها شستا صندوق بازنشستگی،بیکاری کارگران در خصوص کرونا/کرونایی های مجلس معرفی شدند/تست١٠٠نماینده مثبت شد!