تازه های خبری :
کد خبر: ۵۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: آموزش و پرورش هرمزگان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ میزبان بیش از ۴۵ هزار دانش آموز در پایه اول ابتدائی است.

آرانیوز-بندرعباس-ایرج بیت اللهی با اشاره به سند تحول بنیادین اظهار کرد: برنامه ریزی و تمهید مقدمات برای پوشش کامل دوره آموزش عمومی و برخورداری دانش آموزان از کیفیت مناسب آموزشی از اولویت‌های مهم و اساسی آموزش و پرورش استان هرمزگان است.

وی ادامه داد: ثبت نام دانش آموزان بدو ورود به دبستان از یکم خرداد ماه آغاز و تا پایان مرداد ۹۹ ادامه دارد و پیش بینی می‌شود بیش از ۴۵ هزار دانش آموز پایه اول در مدارس سراسر استان هرمزگان ثبت نام شوند.

بیت الهی ادامه داد: تعداد دانش آموزان پایه اول در سال تحصیلی جاری بیش از ۴۳ هزار و ۶۷۸ نفر می‌باشد که پوشش صددرصدی دانش آموزان در دوره‌ی ابتدایی از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است.

این مسئول تصریح کرد: پوشش تحصیلی دوره ابتدایی در سال تحصیلی جاری ۹۸ درصد است و تعداد ۲۲۷ هزار و۵۶۱ دانش آموز در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان گفت: توسعه عدالت آموزش از طریق افزایش فرصت‌های برابر و نیز ارتقا پوشش آموزشی بخشی از سیاست‌ها و برنامه‌های معاونت آموزش ابتدایی است.

بیت الهی با تاکید بر اینکه آموزش ابتدایی، متولی رسمی آموزش و پرورش در اوان کودکی است افزود: توجه به آموزش و تربیت مطلوب و اثربخش در دوره ابتدایی بسیار ضروری است و آموزگاران کلاس اول، معماران خشت اول تعلیم و تربیت هستند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار