تازه های خبری :
کد خبر: ۵۲۷۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول عنوان کرد:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: از ابتدای اسفند سال قبل تاکنون چهار هزار و ۷۷۰ آزمایش کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول انجام شد.

آرانیوز-دزفول-شاپور مسعودی فر در نشست اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، در سالن جلسات این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی دزفول سه شهرستان شوش، گتوند و دزفول با جمعیت ۷۳۵ هزار نفر را زیر پوشش درمانی خود دارد که شامل ۱۵ درصد جمعیت استان است.

وی به انجام چهار هزار و ۷۷۰ نمونه کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول از ابتدای اسفندماه تاکنون اشاره کرد و افزود: از این تعداد جواب یک‌هزار و ۶۹۰ نمونه مثبت بوده که بخشی از این آمار مثبت مربوط به بیماران سرپایی در مراکز ۱۶ ساعته و بخشی مربوط به بیماران بستری است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول به افزایش نمونه‌گیری در استان خوزستان از هفتم اردیبهشت در راستای اجرای سیاست نمونه‌گیری از تمام افراد در تماس نزدیک با بیمار اشاره کرد و گفت: این امر با بازگشایی اصناف هم‌زمان شده بود و در ابتدا تصور می‌شد افزایش آمار مبتلایان فقط به دلیل بازگشایی اصناف است، اما بررسی‌ها نشان داد که این افزایش به‌طور عمده به‌دلیل افزایش بیماریابی بوده است.

مسعودی فر بیان کرد: در این مدت که سیاست نمونه‌گیری از افراد در تماس نزدیک اجرا می‌شود، میزان تست و نمونه‌گیری در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به میانگین کشوری کمتر بود، اما افراد کرونا مثبت بیشتری کشف شده که این امر جای تأمل دارد.

وی با اشاره به افزایش ظرفیت نمونه‌گیری در آزمایشگاه دزفول از ۴۰ نمونه در روز به ۱۲۰ تا ۲۹۰ نمونه در یک روز، اضافه کرد: سیاست نمونه‌گیری از افراد در تماس نزدیک موجب شده تا ظرفیت برخی آزمایشگاه‌های استان نیز از ۳۰۰ نمونه در روز به ۹۰۰ نمونه برسد که این امر به‌دلیل کمبود نیرو و امکانات روند کار را دشوار کرده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول ۷۰ درصد از دلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا را در این شهرستان ناشی از افزایش نمونه‌گیری و ۳۰ درصد را ناشی از افزایش بیماران عنوان کرد و افزود: افزایش فوتی‌های ناشی از کرونا در دزفول طی چند روز اخیر نگران‌کننده شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد از فوتی‌های کرونا در دزفول را زنان خانه‌دار و ۳۲ درصد را بازنشستگان تشکیل می‌دهند، گفت: ۴۲ درصد فوتی‌ها دارای بیماری قلبی - عروقی، ۳۰ درصد دارای دیابت و ۱۰ درصد نیز دچار بیماری مزمن ریوی بوده‌اند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول در ادامه عملکرد اصناف را در زمینه اجرای پروتکل‌های بهداشتی مناسب ارزیابی کرد و گفت: ۲۵ هزار واحد صنفی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول وجود دارد که از ۱۹ هزار صنف بازرسی بهداشتی به عمل آمده است واز این تعداد بیش از ۱۷ هزار واحد صنفی کد رهگیری را از سامانه وزارت بهداشت دریافت کرده و از مجموع واحدهای دارای کد رهگیری نیز بیش از ۱۵ هزار واحد صنفی موازین و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده بودند.

مسعودی‌فر از پلمب ۷۰۰ واحد صنفی متخلف به‌دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی خبر داد و افزود: نواقص بهداشتی برخی اصناف در هنگام بازرسی برطرف شد، اما اصنافی که مجاب به رعایت موازین بهداشتی نمی‌شدند به دادگاه معرفی شدند.

وی برگزاری جشن و دورهمی در باغ ویلاهای دزفول را از معضلات اساسی در زمینه کنترل کرونا در این شهرستان برشمرد و گفت: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ باغ ویلا در شهرستان دزفول وجود دارد که متأسفانه در این ایام کرونایی با وجود ممنوعیت پذیرش هرگونه مهمان و مسافر در باغ ویلاها، افراد زیادی از نقاط مختلف استان در این باغ ویلاها حضور می‌یابند و اقدام به برگزاری مهمانی و جشن می‌کنند.

مسعودی‌فر اضافه کرد: گشت‌های بازرسی ستاد مدیریت کرونا شهرستان دزفول به‌صورت شبانه از ۵ تا ۱۰ باغ ویلا بازرسی به‌عمل می‌آورند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، باغ ویلا پلمب شده و برای مالک آن پرونده قضائی تشکیل می‌شود.

در این نشست اعضای هیأت علمی و معاونان دانشگاه علوم پزشکی دزفول به بیان آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان و کمبودها و نیازهای دانشگاه علوم پزشکی دزفول در راستای کنترل بیماری کرونا پرداختند.

حریرچی در سفر یک‌روزه خود به خوزستان به منظور بررسی وضعیت قرمز کرونایی در این استان، در نشست ستاد استانی کرونا در اهواز حضور یافت و سپس در نشست ریاست و اعضای هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی دزفول شرکت کرد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

تا ساعاتی دیگر اولین دیدار نمایندگان مجلس یازدهم یا رهبر معظم انقلاب به صورت ویدئو کنفرانس برگزار می شود/آغاز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی/دستور کار جلسات علنی مجلس در این هفته جاری/انتخاب رئیس کمیسیون اصل ۹۰/گزارش کمسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران دولت هند ،اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات‌های بر درآمد انضمام پروتکل الحاقی/اعاده شده از شورای نگهبان/تشکیل کمیسیون ویژه فناوری اطلاعات و فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در اجرای ماده (۴۰)آیین نامه داخلی مجلس/انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس به عنوان ناظر در شورای مرکزی زکات در اجرای بند (ذ) ماده (۱) قانون زکات مصوب ۸/ ۸/ ۹٠/این هفته ۷ وزیر در کمیسیونهای آموزش/اجتماعی/ اقتصادی /امنیت ملی/امور داخلی کشور وشوراها/ انرژی/ بهداشت و درمان و پزشکی کشور/ صنایع ومعادن/ عمران/ فرهنگی/کشاورزی منابع طبیعی و محیط زیست/ و انتخاب اعضای کمیته های فرعی کمیسیون/گزارش وزارت نفت در خصوص عمکلرد در کمیسیون انرژی و انتخاب عضو ناظر در شورای عالی انرژی و برنامه آینده وزارت نفت با اعضای کمیسیون انرژی مجلس/گزارش مرکز پروژهش های مجلس در خصوص بخش نفت و گاز کشور در دستور کمیسیون انرژی مجلس سه شنبه این هفته/میرسلیم از نامزدی ریاست کمیسیون اصل نود مجلس انصراف داد(امروز)