تازه های خبری :
کد خبر: ۵۲۵۳۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۶
رئیس بنیاد مستضعفان از آغاز طرح توزیع یک‌میلیون بسته افطاری ساده در مناطق حاشیه تهران، البرز و مناطق محروم کشور توسط این بنیاد خبر داد.

به گزارش آرانیوز، سید پرویز فتاح در حاشیه بازدید از اجرای طرح توزیع یک میلیون  افطاری ساده که با همت بنیاد مستضعفان در حال اجراست اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در هماهنگی با ستاد ملی کمک مؤمنانه، یک میلیون بسته افطاری را برای توزیع میان مناطق حاشیه‌ای تهران، البرز و مناطق محروم آماده کرده است و از امروز توزیع این بسته‌های افطاری آغاز می‌شود.

وی با یادآوری تجلیل سال گذشته رهبر معظم انقلاب از طرح افطاری ساده، افزود: یک میلیون بسته افطاری تهیه‌شده توسط کمیته امداد، بهزیستی، خیّرین، گروه‌های مردمی و جهادی توزیع می‌شود و این یک میلیون بسته تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه توزیع این بسته‌های افطاری در روزهای منتسب به امیرالمؤمنین ابوالایتام علیه السّلام انجام می‌شود اضافه کرد: امروز که روز شهادت امیرالمؤمنین است اولین محموله این طرح شامل 200 هزار بسته افطاری توزیع می‌شود و از فردا نیز روزانه یکصد هزار بسته در مناطق حاشیه تهران و البرز و مناطق محروم کشور توزیع خواهد شد.

فتاح راجع به هزینه تهیه هر بسته افطاری گفت: این بسته‌ها از محصولات کارخانجات لبنی و آشامیدنى متعلق به بنیاد تهیه شده و قیمت تهیه هر بسته در بازار آزاد بیش از این میزان است.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه با اشاره به مشارکت این بنیاد در طرح مواسات و همدلی مؤمنانه گفت: اوایل ماه مبارک رمضان اعلام کردیم که بنیاد مستضعفان با تخصیص 100 میلیارد تومان، تهیه و توزیع 500 هزار بسته غذایی را عهده‌دار می‌شود و خوشبختانه امروز می‌توانیم اعلام کنیم که آخرین بسته‌های این طرح در سراسر کشور در حال توزیع است.

وی با توجه به اذن رهبر معظم انقلاب برای کمک حداکثری بنیاد مستضعفان به اقشار آسیب‌دیده از کرونا گفت: ما برای کمک‌های خود هیچ حدی قائل نیستیم و به هر میزان که بتوانیم، به مستضعفان و اقشار آسیب‌پذیر خدمت خواهیم کرد و البته این کمک‌ها محدود به ماه مبارک رمضان و دوران کرونا نیست، بلکه ما در پساکرونا نیز کنار دولت و در خدمت مردم خواهیم بود.

فتاح با اعلام اینکه "از زمان شیوع کرونا تا امروز، ارزش کمک‌های نقدی و غیرنقدى بلاعوض بنیاد مستضعفان به 700 میلیارد تومان رسیده و 325 میلیارد تومان نیز به‌صورت تسهیلات قرض‌الحسنه برای اقشار آسیب‌دیده اختصاص یافته است" خاطرنشان کرد: ما طی روزهای گذشته نیز با تخصیص بیش از 83 میلیارد تومان، برای 166 هزار فرزند یتیم تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، 500 هزار تومان درنظر گرفتیم.

رئیس بنیاد مستضعفان در پایان تأکید کرد: بنیاد مستضعفان همان‌طور که از نامش پیداست، برای مردم است و تلاش داریم تا به این مهم جامعه عمل بپوشانیم.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار