تازه های خبری :
کد خبر: ۵۱۹۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۲
دیدار ظریف با بشار اسد در سفر پیشین وزیر خارجه به دمشق

به گزارش آرانیوز، حسن هانی زاده، با بیان اینکه سفر آقای ظریف به سوریه و دیدارش با رئیس جمهور و وزیر امور خارجه این کشور در شرایط کنونی از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در حال حاضر سوریه عمق استراتژیک ایران و یکی از مهمترین کشورهای عضو محور مقاومت است. این کشور در حال خروج از جنگ نفس‌گیر 9 ساله است و در واقع پس از سال‌ها درگیری و مبارزه با گروه‌های تروریستی در حال حرکت به سمت آرامش است. چنانکه در حال حاضر 95 درصد از خاک این کشور از حضور گروه‌های تروریستی پاکسازی شده است.

 

وی با بیان اینکه سوریه طی این سال‌ها متحمل هزینه‌های انسانی و مادی زیادی شده است، تصریح کرد: مقابله با جریان‌های تکفیری یکی از اقدامات موثر دولت آقای بشار اسد برای حفظ محور مقاومت محسوب می‌شود.

این کارشناس مسائل غرب آسیا، با اشاره به اهمیت امنیتی و سیاسی سفر ظریف به سوریه خاطرنشان کرد: این سفر در راستای گسترش همکاری‌های استراتژیک تهران و دمشق که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، انجام می‌شود.

هانی زاده به حضور برخی از نیروهای خارجی در سوریه اشاره کرد، و گفت: در حال حاضر می‌بینیم که نیروهای ترکیه در بخشی از شهر ادلب حضور دارند و تفنگداران آمریکایی نیز در شرق فرات مستقر هستند و بر روی چاه‌های نفت دولت سوریه در منطقه دیرالزور تسلط دارند و این موضوع  مانع از آن می‌شود که دولت سوریه بتواند از این ذخایر برای بازسازی خود استفاده کند.
 
وی در ادامه با بیان اینکه رایزنی‌هایی بین سه کشور ایران، روسیه و سوریه در جریان است که ترکیه با گرفتن تضمین‌هایی از سوریه، نیروهای خود را از ادلب خارج کند، افزود: بنابراین به نظر می‌رسد رایزنی درباره خروج نیروهای نظامی ترکیه و آمریکا از سوریه بخشی از مأموریت ظریف در جریان این سفر است.

هانی زاده خاطر نشان کرد: وزیر امورخارجه کشورمان در این سفر به دولت بشار اسد این اطمینان را می‌دهد که ایران همواره در کنار سوریه باقی خواهد ماند و از هرگونه کمک به این کشور برای مقابله با گروه‌های تروریستی دریغ نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان اظهار کرد: در واقع باید گفت سفر مذکور برای گسترش روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف و دادن اطمینان جهت ادامه همکاری‌های تهران و دمشق در عرصه هایی همچون مبارزه با تروریسم انجام می شود.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

آغاز ماراتن بزرگ انتخابات ریاست جمهوری کلید خورد/ما‌شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت/مرد هسته ای ایران،برای آبادی ایران می‌آید/عباسی دوانی مدیر جهادی،دانشمندی از نسل مردان خوشنام و بی ادعا/ایران برای جهش، نیاز به تجربه عباسی ها دارد/آرایش انتخاباتی و معادلات انتخاباتی ریاست جمهوری ۱۴۰۰ تغییر می‌کند/ دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ می‌شود/لبیک فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس به ملت بزرگ ایران و ورود به عرضه انتخابات ریاست جمهوری/استقبال فرهیختگان،خانواده معظم شهدا، جانبازان ،مدافعین حرم‌. فرهنگیان احزاب سیاسی و اساتید از عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران برای ورود به میدان انتخابات ریاست جمهوری/فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و رئیس کمیسیون انرژی مجلس،سیاستمداری و مدیر اجرایی و دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده،اهل علم و حساب دقیق،دارای قاطعیت و مصمم،سابقه اجرایی و مدیریتی،خوش فکر،ولایتمدار و دشمن شناس هستند و واستفبال چشمگیر و فرهیختگان،اساتید،احزاب سیاسی،فرهنگیان از دانشمند هسته ای ایران حضور در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰/گام بلند و با اقتدار فریدون عباسی دوانی دانشمند هسته ای ایران و همرزم شهیدان جهان آرا و فخری زاده و رئیس کمیسیون انرژی پارلمان در مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

آخرین اخبار