کد خبر: ۵۱۳۰۵
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
مسئول فرهنگی گردان بیت المقدس حوزه ۱۲ قم گفت: قرارگاه جهادی شهدا با هدف قطع زنجیره ویروس کرونا در قم تشکیل و هر روز یک پزشک متخصص بیماران مناطق محروم را به صورت صلواتی ویزیت می‌کند.

آغاز به کار گروه جهادی شهدا در قم/ ویزیت رایگان بیماران نیازمند

حسین محمد رضایی  از آغاز به کارگروه جهادی شهدا با همکاری گردان بیت المقدس بسیج حوزه ۱۲ قم خبر داد و اظهار کرد: در نظر داریم تا ریشه کن شدن ویروس کرونا هر روز یک پزشک متخصص در محله‌های محروم و کم بضاعت قم استقرار یابد و بیماران این محله‌ها را به صورت صلواتی ویزیت کند.

وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا با راه اندازی ویزیت صلواتی بیماران با حضور پزشکان متخصص نسبت به رفع نیاز درمانی مستمندان و توده‌های مردم اقدام جدیدی را در دستور کار داشته باشیم، عنوان کرد: برای قطع زنجیره ویروس کرونا به جای اینکه پزشکان داخل مطب بیماران را ویزیت کنند و رفت و آمد مردم موجب انتقال ویروس شود، پزشکان متخصص در محله‌ها حضور می‌یابند و نسبت به رفع نیازهای درمانی بیماران اقدام می‌کنند.

مسئول فرهنگی گردان بیت المقدس حوزه ۱۲ قم گفت: در طول هفت روز گذشته که این طرح در مناطق کم بهره آغاز شده است، پزشکان مختلفی اعم از پوست و مو، اعصاب و روان، کودکان به صورت صلواتی به ویزیت مردم اقدام کردند.

وی با بیان اینکه چند منطقه محروم برای این منظور انتخاب شده است، گفت: شهرک امام حسن (ع)، ۴۵ متری مدرس، خیام، شهرک مهدیه، توانیر و انصارالحسین (ع) مناطقی است که برای اجرای این طرح بهداشتی درمانی انتخاب شده است.

محمدرضایی گفت: هر روز صبح با بلندگوهای سیار در محله‌ها اطلاع رسانی می‌شود که ساعت ۱۷ تا ۲۰ پزشک در خدمت مردم است و در صورتی که کسی در منزل بیمار داشته باشد، این پزشکان بر بالین بیمار حضور یافته و او را مورد معاینه قرار می‌دهند.

وی افزود: به هر بیماری که برای مراجعه به پزشکان حضور پیدا می‌کند یک جفت دستکش و یک عدد ماسک اهدا می‌شود و برای جلوگیری از ازدحام به جز بیمار هیچ کسی حق ورود به محل استقرار پزشک را ندارد و پزشکان متخصص حاضر در این طرح نسبت به تب سنجی افراد مختلف اقدام کرده و نسبت به درمان بیماران اهتمام دارند که روزانه هر پزشک به مدت ۳ ساعت به ویزیت بیماران اقدام می‌کند.

مسئول فرهنگی گردان بیت المقدس با اشاره به محل استقرار پزشکان در این محله‌ها بیان کرد: یکی از پایگاه‌های بسیج در اختیار پزشک قرار می‌گیرد و سپاه پاسداران نیز نظم این پایگاه بهداشتی را برعهده دارد و هلال احمر نیز تمام امکانات درمانی را برای اجرای این طرح در اختیار سپاه قرار داده است.

وی با بیان اینکه هر آنچه برای رفتن به بالین بیمار نیاز است اعم از فشار سنج، تب سنج و … را هلال احمر استان قم تأمین کرده است تا پزشکان بتوانند نیازهای درمانی بیماران را رفع کنند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار