کد خبر: ۵۱۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا لرستان مصوب شد تا فروشگاه‌های عرضه مایحتاج ضروری مردم و جایگاه‌های سوخت در لرستان تعطیل نشود.

جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان لرستان به ریاست سید موسی خادمی استاندار لرستان برگزار و مهمترین مصوبات آن ابلاغ شد.

مهمترین مصوبات جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان لرستان به شرح زیر اعلام شد: در این جلسه مقرر شد منبعد به منظور دسترسی آسان مردم به مواد ضدعفونی کننده، اداره کل صمت نسبت به انتشار اسامی داروخانه‌هایی که مواد ضد عفونی و الکل دریافت کرده‌اند در فضای مجازی اقدام کند و در مجتمع‌های تجاری و فروشگاه‌های بزرگ قسمت‌هایی که به عرضه اقلام غیر ضروری مانند پوشاک، مبلمان و ... اختصاص دارند، تعطیل شود.

بیشتر بخوانید

مقرر شد اداره کل صمت ضمن هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و شرکت‌های نساجی بروجرد و زاگرس پوش مقدمات لازم جهت تولید ماسک را فراهم کنند همچنین در این جلسه بنا شد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری صدا و سیما ضمن تهیه اطلاعیه‌های مناسب و پخش در رسانه‌های مختلف نسبت به اطلاع رسانی مناسب به شهروندان در مورد عدم تعطیلی فروشگاه‌های عرضه مایحتاج ضروری، جایگاه‌های عرضه سوخت، قصابی‌ها، نانوایی‌ها و ... به منظور جلوگیری از ازدحام اقدام کند.

از دیگر مصوبات این جلسه این بود که شرکت مخابرات استان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و صدا و سیما ضمن تهیه مطالب آموزشی مناسب نسبت به اطلاع رسانی لازم در مورد پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا برای اقشار مختلف جامعه از طریق ارسال پیام‌های صوتی و متنی اقدام کند همچنین مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی روزانه نسبت به اعلام تعداد افراد مبتلا، مشکوک، فوت شده و ... به تفکیک هر شهرستان از طریق خبر ساعت 19:30  اقدام کند.

در این جلسه مقرر شد بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن احصاء لیست جانبازان و خانواده‌های شهدا نسبت به توزیع اقلام بهداشتی به صورت رایگان با همکاری سپاه اقدام کند همچنین با تشخیص اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کلیه هتل‌ها، مهمانپذیرها و ... که ضرورت ندارند  تا اطلاع ثانوی تعطیل شوند.

از دیگر مصوبات این جلسه این بود که دانشگاه علوم پزشکی نسبت به پیگیری لازم جهت تأمین و افزایش ذخیره دارویی استان اقدام کند و از همکاری روحانیون جهت اطلاع رسانی به اقشار مختلف جامعه توسط خودروهای اعلام عمومی به شهروندان استفاده شود همچنین اداره کل امور عشایری با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضمن اطلاع رسانی نسبت به جلوگیری از کوچ بهاره عشایر تا اطلاع ثانوی اقدام کند.

در این جلسه مقرر شد کلیه فرمانداران با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به تجهیز مکانی مناسب جهت نگهداری و قرنطینه افراد پس از درمان اقدام کنند و اداره کل تعزیرات حداکثر همکاری را با توزیع کنندگان و فروشندگان ماسک در سطح استان معمول داشته تا امکان تهیه برای اقشار مختلف جامعه و با قیمت‌های مختلف ایجاد شود.

در این جلسه مصوب شد کلیه فرمانداران ضمن استفاده از حداکثر توان سمن‌ها و خیرین از خدمات آنها در راستای کمک به جلوگیری از شیوع بیماری و درمان مبتلایان استفاده کنند همچنین اداره کل غله بر نظارت و کنترل هرچه بیشتر موارد بهداشتی در نانوایی‌ها براساس پروتکل‌های بهداشتی اعلام شده  اقدام و با متخلفان برخورد کند.

مقرر شد کلیه واحدهای تولیدی ژل و مواد ضد عفونی که از تولیدات الکل استان استفاده می‌کنند نسبت به توزیع و فروش اقلام خود در استان اقدام  کنند همچنین بنا شد  اداره کل دامپزشکی نسبت به نظارت هر چه بیشتر بر کشتارگاه‌های دام و طیور جهت پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا  و همچنین افزایش کمیت و کیفیت تولیدات اقدام کند.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها