تازه های خبری :
کد خبر: ۵۱۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۱
گروه استان‌ها ـ معاون وزیر بهداشت و درمان با بیان اینکه سفر به گیلان و مازندران به هیچ عنوان به صلاح نیست گفت: اپیدمی کرونا در صورت عدم همکاری مردم و کاهش ترددها تا خرداد ۹۹ ادامه پیدا می‌کند.

ایرج حریرچی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در صورت عدم همکاری مردم اپیدمی شیوع کرونا تا اردیبهشت و حتی خرداد سال آینده ادامه پیدا می‌کند اظهار داشت: در همین‌جا باز هم به عموم مردم سراسر کشور توصیه می‌کنم که سفر به گیلان و مازندران به هیچ عنوان به صلاح نیست.

معاون وزیر بهداشت و درمان پرهیز از مسافرت و ترددهای غیرضروری را خواستار شد و عنوان کرد: این وضعیت بهبود نسبی که هم‌اینک در استان گیلان از حیث کاهش ابتلاء به ویروس کرونا حاصل شده است به هیچ عنوان به معنی این نیست که ما اقدامات احتیاطی را کنار گذاشته و یا مانند قبل برای سفرهای شهری و بین استانی برنامه‌ریزی کنیم.

نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا انجام دو اقدام فوری برای مقابله با این ویروس را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: جداسازی بیماران مبتلا به کرونا و یا افراد مشکوک از مردم عادی و به حداقل رساندن تماس‌های افراد غیر مبتلا با یکدیگر از جمله اقدامات مهمی است که باید نسبت به عملی شدن آن اهتمام ورزیم.

بیشتر بخوانید

حریرچی علاوه بر پرهیز جدی مردم از سفر به گیلان و مازندران و سایر استان‌های سیاحتی به حداقل رساندن سفرهای داخل استانی و حتی داخل شهری را نیز لازم و ضروری تلقی کرد و ابراز داشت: در حال حاضر ورودی مسافر به گیلان کم شده است اما تردد در سطح شهرهای استان بسیار زیاد است که باید فوراً کاهش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه در صورت همکاری و مساعدت عموم مردم در سراسر کشور انتظار می‌رود اپیدمی کرونا و سیر صعودی آن تا هفته نخست فروردین 99 کنترل شود اظهار داشت: در صورت عدم همراهی مردم شکست ویروس کرونا تا اردیبهشت سال آینده و حتی تا خرداد 99 طول خواهد کشید و به بحران عظیمی تبدیل می‌شود.

به گزارش تسنیم، حریرچی به عنوان نماینده وزیر بهداشت در طرح بسیج ملی مبارزه با بیماری کرونا به همراه فرماندهی سپاه قدس گیلان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی از سطح بیمارستان‌های استان بازدید به عمل آورد.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار