تازه های خبری :
کد خبر: ۵۱۱۴۰
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
مدیرکل انتقال خون گلستان گفت: از یکم تا بیستم اسفندماه امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر کاهش و خون گیری نیز ۲ هزار و ۶۱ واحد رسیده که به طور میانگین میزان مراجعه و خون‌گیری در این ایام ۲۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدصادق بنی عقیل ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به نقش اصحاب رسانه در تبلیغ و ترویج فرهنگ اهدای خون اظهارداشت: در 11 ماهه امسال 57 هزار و 182 مراجعه کننده داشتیم که 45 هزار و 329 واحد خون گیری انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش اهدای خون داشتیم.

وی افزود: 66.7 درصد اهداکنندگان برای نخستین بار برای اهدای خون در این مدت اقدام کرده بودند. میزان اهدای خون از سوی بانوان 5.34 درصد بود که 2 دهم درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است.

مدیرکل انتقال خون استان بیان داشت: حدود 3 هزار و 500 بیمار خاص داریم که شامل بیماران دیالیزی، تالاسمی، سرطانی و هموفیلی هستند و این افراد به صورت دائم نیاز به فرآورده های خونی دارند.

بیشتر بخوانید

وی گفت: در بیست روزه نخست اسفندماه سال قبل 3 هزار و 261 مراجعه کننده و 2 هزار و 689 واحد خون گیری انجام شده بود که از یکم تا بیستم اسفندماه امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به 2 هزار و 529 نفر کاهش و خون گیری 2 هزار و 61 واحد شده است که به طور میانگین میزان مراجعه و خون‌گیری در این ایام 23 درصد کاهش یافت.

بنی عقیل افزود: اهدا کنندگان مستمر در این 20 روز بالای 75 درصد اهداکنندگان را شامل شدند و به معنای این است که در زمان بحران این افراد احساس مسئولیت بیشتری است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از شیوع بیماری کرونا به طور میانگین روزانه 180 واحد خون گیری داشتیم اما با شروع بحران کرونا شاهد کاهش خون‌گیری بودیم تا جایی‌که آمار ما در این چند روز به کمتر از 100 واحد رسید و در روزهای یازدهم تا سیزدهم روند کاهشی بسیار شدیدی داشتیم اما با کمک اصحاب رسانه، این روند در حال افزایش است و از روز چهاردهم اسفندماه خون‌گیری ما افزایش یافت.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها
آخرین اخبار

آزمونی بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/شمارش معکوس برای ریاست دیوان محاسبات کشور/هفته آینده روزهای سرنوشت ساز و امتحانی بزرگ و حساس در انتظار بهارستان نشینان، برای میدان ونک خیابان برزیل، دیوان محاسبات کل کشور رقم می خورد/بر اساس تبصره ٢ماده١۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید٢٠ سال سابقه کار داشته باشد/یاران احمدی‌نژاد، لطف الله فروزند و مهرداد بذرپاش با این آیین نامه حذف می شوند/فرش قرمز پارلمان برای ۴ گزینه برای ریاست دیوان و ۴ گزینه برای دادستان دیوان محاسبات کل کشور در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح هستند/نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس گفت:گزینه ریاست و دادستانی دیوان محاسبات روی میز کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات چه کسی خواهد بود؟/هر رآی نمایندگان مهری بر تایید یا رد فساد ستیزی پارلمان/٢٠سال سابقه کار یکی ار شروط انتخاب رئیس دیوان محاسبات خواهد بود/ عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور و شجاعی دادستان دیوان با ساختمان دیوان محاسبات کل کشور خداحافظی می کنند؟/مارتن بزرگ برای دیوان محاسبات کل کشور/رایزنی‌ها در راهروهای پارلمان ادامه دارد/خبرنگاران آرانیوز تا انتخاب رئیس دیوان محاسبات تمامی گزینه و رایزنی ها به صورت مخصوص رصد می کنند تا به افکار عمومی اطلاع رسانی کنیم/گزینه‌های دیوان محاسبات کل کشور شنبه صبح ٢٨ تیرماه روی پیشخوان آرانیوز منتشر می شود