تازه های خبری :
کد خبر: ۵۱۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۹
مدیرکل انتقال خون گلستان گفت: از یکم تا بیستم اسفندماه امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به ۲ هزار و ۵۲۹ نفر کاهش و خون گیری نیز ۲ هزار و ۶۱ واحد رسیده که به طور میانگین میزان مراجعه و خون‌گیری در این ایام ۲۳ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، سیدصادق بنی عقیل ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به نقش اصحاب رسانه در تبلیغ و ترویج فرهنگ اهدای خون اظهارداشت: در 11 ماهه امسال 57 هزار و 182 مراجعه کننده داشتیم که 45 هزار و 329 واحد خون گیری انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد افزایش اهدای خون داشتیم.

وی افزود: 66.7 درصد اهداکنندگان برای نخستین بار برای اهدای خون در این مدت اقدام کرده بودند. میزان اهدای خون از سوی بانوان 5.34 درصد بود که 2 دهم درصد رشد نسبت به سال قبل داشته است.

مدیرکل انتقال خون استان بیان داشت: حدود 3 هزار و 500 بیمار خاص داریم که شامل بیماران دیالیزی، تالاسمی، سرطانی و هموفیلی هستند و این افراد به صورت دائم نیاز به فرآورده های خونی دارند.

بیشتر بخوانید

وی گفت: در بیست روزه نخست اسفندماه سال قبل 3 هزار و 261 مراجعه کننده و 2 هزار و 689 واحد خون گیری انجام شده بود که از یکم تا بیستم اسفندماه امسال تعداد مراجعه‌کنندگان به 2 هزار و 529 نفر کاهش و خون گیری 2 هزار و 61 واحد شده است که به طور میانگین میزان مراجعه و خون‌گیری در این ایام 23 درصد کاهش یافت.

بنی عقیل افزود: اهدا کنندگان مستمر در این 20 روز بالای 75 درصد اهداکنندگان را شامل شدند و به معنای این است که در زمان بحران این افراد احساس مسئولیت بیشتری است.

وی خاطرنشان کرد: قبل از شیوع بیماری کرونا به طور میانگین روزانه 180 واحد خون گیری داشتیم اما با شروع بحران کرونا شاهد کاهش خون‌گیری بودیم تا جایی‌که آمار ما در این چند روز به کمتر از 100 واحد رسید و در روزهای یازدهم تا سیزدهم روند کاهشی بسیار شدیدی داشتیم اما با کمک اصحاب رسانه، این روند در حال افزایش است و از روز چهاردهم اسفندماه خون‌گیری ما افزایش یافت.

نظرشما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها

این هفته روزهای نفسگیر در پارلمان/شمارش معکوس برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات کل کشور/نگاه تیز بینانه و حساس نمایندگان مجلس یازدهم به دیوان محاسبات کل کشور بیشتر شد/شرایط نامزدهای ریاست و دادستانی دیوان محاسبات بر اساس ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری جزو شرایط اخذ جایگاه ریاست و دادستان دیوان محاسبات/الف ،روسای سه قوه(۱۸۰۰۰) امتیاز/ب، معاون رئیس جمهور نواب رئیس مجلس شورای اسلامی اعضای شورای نگهبان(۱۷۰۰۰) امتیاز/وزرا ونمایندگان و معاونین رئیس جمهور( ۱۶۰۰۰) امتیاز/ استانداران وسفرا(۱۵۰۰۰) امتیاز/پاسدار بیت المال در دیوان محاسبات کل کشور چه کسی خواهد بود؟/سکاندار دیوان محاسبات بیش از وزن سیاسی، تخصص، دانش و تجربه می خواهد پاکدامنی و مبارزه با فساد مهمترین شاخصهای شخص اول دیوان محاسبات کل کشور/حذف یاران احمدی‌نژاد از گردونه ریاست دیوان محاسبات در پارلمان ادامه دارد/آزمون بزرگ در انتظار مجلس یازدهم/بر اساس تبصره ۲ ماده ۱۵ قانون طرح اصلاح آیین نامه داخلی مجلس شرط لازم برای ریاست دیوان محاسبات باید ۲۰ سال سابقه کار داشته باشد/رایزنی و لابی در راهروهای بهارستان برای کاندیداهای دیوان محاسبات در سایه کرونا ادامه دارد/گزینه ها در صفِ نشستن بر کرسی مهم دیوان محاسبات/گزینه‌های دیوان محاسبات منتشر شد/بررسی گزینه‌های دیوان محاسبات روی میز ریاست کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

آخرین اخبار